Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Jak To Jest Złowione
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Jak To Jest Złowione
Jak To Jest Złowione 2 lat(a) temu  
Oglądam właściwie wszystko co związane z wędkarstwem w telewizji.Taki cykl " Jak to jest złowione" w TVN turbo i pierwszy odcinek który naprawdę mi się podobał to łapanie dorszy z Mariuszem Getką. Widać kunszt i mistrzostwo pana Mariusza. Sprzęt, sposób prowadzenia przynęt całkowicie odmienny od zwyczajowego szarpania.
marek j
miszcz
graphgraph
Punkty: 58
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/11/25 11:19 Przez Jarecki.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Jak To Jest Złowione 2 lat(a) temu  
Też oglądałem i niczego sobie , oby kolejne odcinki były ciekawsze od poprzednich
jurek-strażnik
góró
graphgraph
Punkty: 63
graphgraph
Przyroda to również my , wiec dbajmy o nasza matkę Ziemię
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Szczerze mówiąc to mam słabe odczucia co do tego programu. Jestem operatorem i pewne "sprawki" filmowe widzę jak na dłoni a o to co można wyczytać na augustowskim forum po nagraniu jednego z odcinków.

Jarecki
Administrator
graphgraph
Punkty: 17
graphgraph

Kiedyś dwa dni kręciliśmy a tu wystarczy od rybaków w wiaderku ryby przywieźć...
okonhel
Moderator
graph
Punkty: 29
graphgraph
CRET, BAŁT

Coraz więcej grup chce stworzyć programy dla telewizji. Robią to lepiej lub gorzej, a w zasadzie może nie gorzej a nie profesjonalnie.
Zaczęło się od Jurka Biedrzyckiego / członek mojego koła w Krakowie/ i jego programu "TAAAKA RYBA ". Wg mnie odcinki są coraz słabsze w stosunku do tych z przed lat.
W miarę ciekawie prezentuje się "Wędkarstwo Moje Hobby" i ich wydawnictwa płytowe dołączane do gazety.
Program na TVN Turbo to porażka, podobnie jak i ten na telewizji TRWAM.
Może kiedyś, ktoś stworzy prawdziwie profesjonalny program.
czaplasiwa
góró
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph

Prowadzący "Jak to jest złowione" to jakaś porażka. Strasznie mi nie pasował, ale myślałem, że może tylko mi nie przypadł do gustu, więc nigdy tego nigdzie nie komentowałem.
Ten koleś strasznie nienaturalnie wszystko robi.
Chyba za dużo atraktora wanilii się nawciągał.
Poza tym zwolennik minimalizmu Czyli zabiera pudełko a w nim 1 wobler, 1 blacha. Szkoda, że nie dodał, że ryby też ma w plecaku w razie jakby z tego minimalizmu nic nie wyszło
Benten
znawca tematu
graphgraph
graphgraph

Opuściłem wszystkie odcinki czy ktoś wie czy można gdzieś obejrzeć to jeszcze raz on lajn
Snajki
wędkoholik
graphgraph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2012/11/29 20:56 Przez okonhel.

Benten
znawca tematu
graphgraph
graphgraph

Marcin wielkie dzięki
Snajki
wędkoholik
graphgraph
graphgraph

Chciałem obejrzec ale film jest dostępny tylko na terenie Polski
pers
Spammer
graphgraph
graphgraph

Szczerze nie mam ochoty nigdy więcej tego oglądać
Ania
Moderator
graphgraph
graphgraph
Nie sztuką jest złowić rybę, sztuką jest ją znaleźć

Ania301 napisał:
Szczerze nie mam ochoty nigdy więcej tego oglądać

Że się brzydko wyrażę " z ust mi to wyjęłaś"
czaplasiwa
góró
graphgraph
graphgraph

czaplasiwa napisał:

Zaczęło się od Jurka Biedrzyckiego / członek mojego koła w Krakowie/ i jego programu "TAAAKA RYBA ". Wg mnie odcinki są coraz słabsze w stosunku do tych z przed lat.

Oglądałem ostatnio ten program. Pomieszali wędkarstwo morskie w Norwegii z wędkarstwem spławikowym w Polsce (łowienie na tyczkę). W programie łowił Edmund Gutkiewicz ikona polskiego spławika. Niestety realizator ani razu nie podpisał Go jego imieniem i nazwiskiem za to dwa razy pojawiło się imię i nazwisko zupełnie kogoś innego. Zaprosili do filmu takiego wędkarza i nie wiedzą jak się nazywa czy ktoś nie ogląda tego co nakręcili przed puszczeniem w TV?
Na koniec rozwaliło mnie traktowanie ryb przez Jurka w programie. Jak ktoś kręci taki program to powinien służyć przykładem a nie wyrzucać z wielkim pluskiem ryb z siatki do wody na wysokiej skarpie. Nie można zejść niżej i wypuścić z siatki do wody jeśli mają przeżyć?
Tak jak Krzysztof pisze - jest coraz gorzej.
A było tak fajnie z początku....
okonhel
Moderator
graph
Punkty: 29
graphgraph
CRET, BAŁT

Odnośnie zabierania ze sobą ryb na łowisko przez autorów/reżyserów programu też mógłbym napisać niezłą książkę
Sam byłem świadkiem i uczestnikiem / z boku w tak kręconych programach.
Przed wielu laty była w Krakowie jeszcze jedna telewizja wędkarska. Niestety nie pamiętam już jej nazwy. Miał być program o głowacicy. Zakupiono takową, pięknie wpięto jej woblera delikatnie wpuszczono do wody i powolutku miano ją holować dla potrzeb programu. Skubana się jednak wypięła. Holu nie nakręcono i "Firma " padła
Podobnie było z drugą taką firmą ale tam chłopaki "pomyśleli", jeden z nich wszedł do wody za krzakiem / nie było go widać / szarpał za żyłeczkę, kij wygięło że hej. Pięknie to wygładało Efekt końcowy był taki że niby rybka wypięła się pod samym brzegiem.
O boleniach w odcinku już nie wspomnę / bo sam mam mały udział/ nikt z ekipy nie potrafił złowić dużych bolków które my z kumplem łowiliśmy obok.
I co? Odcinek powstał. Ale o tym w jaki sposób cicho sza
czaplasiwa
góró
graphgraph
graphgraph

Może trochę się usprawiedliwię. Nie podziwiam tego programu ani umiejętności i wiarygodności głównego bohatera.Podziwiam kunszt Pana Getki i bardziej chodziło mi o opinie na ten temat. Kto łapał dorsze z kutra i widział "szarpakowców" wie o czym piszę.
marek j
miszcz
graphgraph
Punkty: 58
graphgraph

Powiedzmy sobie szczerze, takie programy mają scenariusz, a to, że ryby są kapryśnymi aktorami... heh, to wiemy najlepiej. Dlatego ja traktuję takie programy jako stricte rozrywkowe, a to, że da się z tego wyciągnąć jakieś wnioski czy podłapać poradę eksperta, to już ekstra bonus.
Jak dla mnie, WTV>reszta
pisaq
góró
graphgraph
graphgraph

Pisaq trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jedną sprawę.
Podobnie jak w prasie wędkarskiej są artykuły " sponsorowane" opisujące SUPER rzeczy tak i w tych programach takowe występują również. Sponsorom w takich wypadkach zależy TYLKO na sprzedaży produktu, a od nas czy damy się na to nabrać
czaplasiwa
góró
graphgraph
graphgraph

Oczywiście, że niektóre programy "zawierają lokowanie produktu", a inne wręcz namawiają do kupna danego towaru (np jeden odcinek pewnego programu o łowieniu sandaczy i słynne Fishuntery).
Tylko pamiętajmy, że skręcenie takiego materiału to pewien wydatek, więc sponsor się przyda.
Trzeba sobie zainstalować taki filtr, który odrzuci to co niechciane, a przepuści to, co użyteczne. I tak warto zapamiętać, że jerkowanie to telepanie szczytówką, a to, że prowadzący poleca wędkę X to już jego sprawa

Mnie podobają się filmy Essential Skills z Oliverem Edwardsem. Produkcje o tematyce muchowej, bardzo klimatyczne i inspirujące. Pokazują jak łowić na muchę, jak ją ukręcić i w jaki wybrać sprzęt. Tutaj ogranicza się do parametrów i właściwości wędzisk czy sznurów.
pisaq
góró
graphgraph
graphgraph

pisaq napisał:

Mnie podobają się filmy Essential Skills z Oliverem Edwardsem. Produkcje o tematyce muchowej, bardzo klimatyczne i inspirujące. Pokazują jak łowić na muchę, jak ją ukręcić i w jaki wybrać sprzęt. Tutaj ogranicza się do parametrów i właściwości wędzisk czy sznurów.

Czyli dochodzimy do sedna sprawy. Filtr być musi. Jako filtracji można dany program/ czasopismo odrzucić. A co wyniesiemy z pozostałych to nasze
czaplasiwa
góró
graphgraph
graphgraph

No niestety, na filmy wędkarskie trzeba patrzeć przez pewien "filtr". Jeśli aktorzy łowią np. na wklejankę firmy X to warto pamiętać, że jest to tylko przykład sprzętu o określonych parametrach, bo takie same wędki mają firmy Y, Z, Ż itp
Kiedyś już poruszyliśmy ten temat w odpowiedzi na pytania Czytelników. Sponsorzy są nieuniknieni, jeśli filmy mają kosztować nie więcej, niż kosztują teraz.

Co do "Jak to jest złowione" - na temat konkurencji nie bardzo chcę się wypowiadać z przyczyn oczywistych (choć przedstawione przez Jareckiego fakty biją po oczach i na różnych forach wędkarskich otwarcie się mówi o tym i o innych dziwnych sprawach związanych z JTJZ).
No i w końcu, zawsze można pisać e-maile do TVN Turbo z prośbami o przywrócenie cyklu "Wędkarstwo męskie hobby"
marcinWMH
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

Do góryStrona: 12

Gościmy

Teraz online:
  • Gości: 196
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 8580
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
jurek-strażnik: Witam ;)
glizdziarz: Dzień dobry
badylek12: witam milusio i pozdrawjam z berlina
kurp1964: Jest tylko jeden taki dzień w roku, więc wszystkiego najlepszego z okazji imienin życzę wszystkim Darkom
Jarecki: Hejka
Gilbert: Witam wszystkich wieczornie ;)
Wędkarz z Roztocza: Dobry wieczór :)
Jarecki: «link»
jurek-strażnik: Witam wszystkich ;)
marek j: Cześć WTV !
raparapa: Witam wiosennie,na lód chyba się nie doczekamy. :_(
slawek.plock: Witam wszystkich od kija :-)
Wędkarz z Roztocza: Zdrastwujtie rebiata :D
Jarecki: W okolicach Bydgoszczy lekko dmucha :)
raparapa: witam,Olka mnie nie wystraszyła.Może była grożna w innej części Polski. :D
Jarecki: Hej :)
jurek-strażnik: Witaj ;) , «link»
slowik8: witam wszystkich
marek j: Hej WTV :)
TeDDyBoy: witam zapraszam «link»
jurek-strażnik: Witaj ;)
baribal: witam
Snajki: ;)
Gilbert: Czołem wszystkim :)
marek j: A dobry :) oprócz kataru i nosa jak słoń :(
glizdziarz: Dobry wieczór
raparapa: witajcie szczęśliwcy co mają lód.Ja tłukę się po chałupie i na spacerach jak głupi.Nie ma szans aby u mnie zamarzło,Pa :_(
hary1993: «link» serdecznie zapraszam
Jarecki: Powitać z Wersminii ;)
okonhel: Dobry wieczór
glizdziarz: Dziś dotarł do mnie Terminarz wędkarski. fajna sprawa. Dziękuję szefostwu portalu.
marek j: Hej. Pani Kasi to dawno nie było na forum. O.O
catrinna: witam ;)
waldziu01: witam wszyskich :)
jurek-strażnik: Witaj Czesławie ;)
raparapa: z radością zawiadamiam że przed chwilą otrzymałem KALENDARZ.Dzięki,solidnie wykonany. :D
raparapa: witam wszystkich Barbórkowo,niestety bez orkiestry.Pa
jurek-strażnik: To życzę kontaktu z rybą :)
adi23: Dzięki Jurek już mniej więcej wiem gdzie co i jak