Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Kij na sandacza?
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1234
TEMAT: Kij na sandacza?
Kij na sandacza? 3 lat(a), 6 mies. temu  
Do sezonu sandaczowego już tylko 112 dni 3 godziny i 5 minut w związku z tym.. czy ktoś z kolegów mógłby polecić kij godny tego pięknego smoka? Myślałem o wklejance, kij którego używałem do tej pory przestał spełniać moje oczekiwania szczególnie podczas dość silnego wiatru, nie specjalnie widzę i czuję co dzieje się z gumą na dnie. Chętnie poznam wasze zdanie.
Pozdrawiam!
saw
wędkoholik
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Kij na sandacza? 3 lat(a), 6 mies. temu  
Dragon Millenium Heavy Duty Power Jig. Jest to typowo sandaczowy kij (wklejka)jest naprawde godny polecenia ma jednak wade to jego waga lecz można sie przyzwyczaić ja używam 2.55m uważam że za te pieniądze jest SUPER
www.tamaj.pl/1241,dragon- millenium-heavy-duty-power- jig.html
Snajki
wędkoholik
graphgraph
Punkty: 27
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

@Snajki, dzięki za odpowiedź. W podobnej cenie mam okazję kupić wklejkę Team Dragon cw 7-28, 2,4m czy byłby to lepszy wybór?
saw
wędkoholik
graphgraph
graphgraph

nie znam tego cw. 7-28 / 2.40 to chyba inny model, ale dwóch moich kolegow łowia 2.40 ja zawsze łowiłem 2.70 lecz mnie namawiali na 2.40 i wybrałem posredni czyli 2.55 Dragon Millenium Heavy Duty Power Jig one Są od 5-25g
prace ma super tyle ze są 2 rodzaje tej wklejki roznią sie dolnikiem www.tamaj.pl/1241,dragon- millenium-heavy-duty-power- jig.html i starszy mdel www.szczupak.pl/produkt,2394
Snajki
wędkoholik
graphgraph
graphgraph

w końcu zamówiłem TD 2,6m, 7-28g wklejka, zobaczymy jak się sprawdzi...
saw
wędkoholik
graphgraph
graphgraph

Ja kupiłem Daiwa Exeler Jigger 2,7m 5-25g, w grudniu nie zdążyłem wypróbować, dlatego ciekawy jestem opini kogoś kto miał jakieś doświadczenia z tym kijem?
Adam1109
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

saw wynika ze zamowiles TD (28-33-260)jest to chyba celny wybor bo widze ze jest 20g. lzejszy od TD Heavy Duty Power Jig
Snajki
wędkoholik
graphgraph
graphgraph

Tak, dokładnie ten model 28-33-260, jest to sztywna pałka, może się sprawdzi oby nie był nie doszacowany cw tak jak to dragon ma w zwyczaju:)
saw
wędkoholik
graphgraph
graphgraph

O:Kij na sandacza? 3 lat(a), 3 mies. temu  
Co sądzicie o tym kijku do ciężkiego łowienia sandaczy allegro.pl/konger-maxim- killer-285-h- i1569876168.html#gallery ?

Albo jaki będzie dobry kijek do cięższego łowienia sandaczy (wklejanka c.w 35,40, dłu. 240-270 cm ) cena ok.200 zł
kamilek97
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

Cześć!
Nie miałem tej wędki w ręce, ale to z powodu braku zaufania do firmy.
Do agresywnego łowienia sandaczy na ciężkie jigi i koguty, używam wędki Dragon Millenium HD Zander 2,25m 18-42g, ale to nie jest wklejanka...
Wklejankę mam do 25g z tej samej serii i jest super.
Nie spotkałem się z wklejanką o tak dużym c.w., za wyjątkiem robinson xenon zander, ale ten model odradzam. Dla mnie wklejanka eliminuje agresję motody ciężkiego opadu.
pisaq
góró
graphgraph
Punkty: 45
graphgraph

Też mam wklejkę do 25 ale chciałbym od przyszłego roku spróbować troszkę ciężej .

A znasz jakiś dobry kijek z c.w 40 ale dłuższy 240-270 . (nie musi być wklejka )

A Dragon Xt Feeling Zander czy jakoś tak do 35 g z 3 wymiennymi szczytówkami ?
kamilek97
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

Z tego co wiem, Zander dostępny jest też w dł 2,55m patrz kilka postów wyżej.
Te feelingi omijaj szerokim łukiem! Szczytówki pękają na potęgę! Nawet jeden z testerów Dragona odradzał mi tego badyla totalny niewypał.
pisaq
góró
graphgraph
graphgraph

Dzięki za informację będę musiał poszukać dłuższego Zandera . Jakbym miał więcej kasy to na pewno miałbym więcej do wyboru , no ale niestety .

A kołowrotek do niego to będzie Exage albo Nexave . (bo na kręcioł też więcej kasy nie będę miał .
kamilek97
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

Ja łowię KONGER World Champion Zander 2,55m c.w. 7-28g,
dla mnie kijek super,kołowrotek do niej Shimano Catana 4000 FB.
pepek
wędkoholik
graphgraph
Punkty: 10
graphgraph

O:Kij na sandacza? 3 lat(a), 2 mies. temu  
Panowie, złamałem wklejankę... I tak jej nie lubiłem. Trzeba kupić coś fajniejeszego.
Potrzebuje szybkiego kija do łowienia sandaczy z łodzi, na koguty 10-20g i 8cm gumki na główkach 7-15g.
Przeszukałem katalog Dragona i...
Guide Select Chucky 2.13m 5-25g, opisany jako X-Fast, krótki kij z krótkim dolnikiem. Co sądzicie o tym kiju?
pisaq
góró
graphgraph
graphgraph

pisaq napisał:
Panowie, złamałem wklejankę... I tak jej nie lubiłem. Trzeba kupić coś fajniejeszego.
Potrzebuje szybkiego kija do łowienia sandaczy z łodzi, na koguty 10-20g i 8cm gumki na główkach 7-15g.
Przeszukałem katalog Dragona i...
Guide Select Chucky 2.13m 5-25g, opisany jako X-Fast, krótki kij z krótkim dolnikiem. Co sądzicie o tym kiju?

Marcin jak kupisz to podeslij mi go na testy
kobikobi1
wędkoholik
graphgraph
Punkty: 1
graphgraph

Ja mam Dragona Mystery XT Turbo Spin 2,70 cw.10-35 g i mogę go polecić mam go już 2 sezon i jeszcze mnie nie zawiódł Akcja kija:Fast.
CK_sandacz
kopacz robali
graphgraph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/06/07 11:46 Przez CK_sandacz.

Też posiadam taki sam patyk Mystery XT i również jestem z niego zadowolony, jednak bardziej polecałbym go na duże szczupaki lub do trolla niż na sandacze (co nie oznacza ze nie można).
Mystery ma też w swojej ofercie wklejkę jednak o troszkę niższym CW i na nim bym się skupił gdyby o mnie chodziło. Nie ukrywam, że mam zamiar go nabyć a może trafi się model z wyższej serii...kto wie?
Wklejka ma dość istotne znaczenie jeśli chodzi o wskazania pstryknięć jakim jest szczytówka zastosowana przy wklejce. Na Mystry XT sandacz musi naprawdę uderzyć aby go poczuć. Opad główki na dołku 6 czy 7 metrów jest również ledwo zauważalny.
Poza tym kij jest świetny kat na wszelkie zaczepy...
norbiko
góró
graphgraph
graphgraph

Kobi, Ty połamiesz wszystko Poza tym, to też nie jest kij na blaty
Mystery XT 2,70(!) 10-35(!), trochę przydługawy. Na zaporowe sandacze chciałbym coś z przedziału 1,9-2,2m. Wklejanki już nie chcę, wiem, że istnieją wędziska pełne i bardzo czułe. Właśnie czegoś takiego potrzebuję.
Może coś ze stajni St.Croix? Tyle, że zupełnie nie ogarniam tych blanków. Nie wiem co tam wybrać.
Na stronie Art-Rod znalazłem coś takiego:
St.Croix Premier
Jak widzicie opisany jest jako kij o c.w. 10-28g (optymalny ciężar przynęty), co spełnia moje wymagania w 100%.
Natomiast na stronie innego sklepu jest opisany jako 14,2-28,4g, co czyni go dla mnie niemal bezużytecznym, bo kogutem 10g nie ogarnę tematu sandaczy...
Co Wy o tym myślicie?
pisaq
góró
graphgraph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/06/07 13:12 Przez pisaq.

na blaty się nie nadaje, tym bardziej jeśli blat ma 4,5 metra głębokości
maniek-pc
góró
graphgraph
graphgraph

Do góryStrona: 1234

Gościmy

Teraz online:
  • Użytkowników: 2
  • Gości: 121
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 8252
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
tomasz kwieciński: zazdroszcze wam pobytu na wersminie
tomasz kwieciński: Witam
glizdziarz: Dzień dobry
PawelGrudziadz: U mnie jeszcze nie ma grzybów ,,,ewentualnie grzybiarki po drodze :D
raparapa: Witam,dzisiaj znowu na grzybach,pustynia Błędowska aż pod Kluczami.Dwa wiaderka maślaków w ok.2 godz.Ciężki powrót do auta bo w jedną stronę ok.3 km po piachu aż na poligon. O.O
tomasz kwieciński: Witam wszystkich
PawelGrudziadz: dobry
glizdziarz: Dobry wieczór
Jarecki: ;)
Ania: no cóż można i bez
Jarecki: i nie mam gumiaków :(
Ania: no to spoko
Jarecki: ja do 9V ogarniam
Ania: gumaki zabierz
Ania: ale czemu ja tylko rybki chce połowić:D
Jarecki: nie zbliżaj się do mnie
Jarecki: :D
Ania: bo nie wiem na co brać będą a ta wędka sama łowi wystarczy kabelek włożyć do wody :D
Ania: mam pytanko czy wędkę elektryczną typu SUM mogę zabrać ?:D
Ania: a jak
Jarecki: prądem?
Ania: wiadro ołowiu spakowane
Ania: jo robaki się wykopały :D
Jarecki: Robaków nakopali?
Piter30: Witam wszystkich bardzo serdecznie
Ania: Witaj Pawle
PawelGrudziadz: Witam serdecznie
Jarecki: Hejka ;)
spinn76: Dzieńdoberek wszystkim . :P
raparapa: Jurku,byłem w lesie ok.7-ej niedaleko Włoszczowy.Piękne lasy,jeżdzimy tam z naszego koła od dawna,ponad 30 lat. O.O
jurek-strażnik: Witaj Czesiu , a o której godzinie byłeś ?
raparapa: Witam,wczoraj na grzybach,pełny koszyk różnych.Bez robaków ale kozaki siwe sama woda,majtki miałem też mokre.Jutro znowu bo już będzie sucho.Pa :D
jurek-strażnik: Witam w słoneczny dzionek ;)
marek j: Hej ;)
glizdziarz: Powitać przedkolacyjnie
jurek-strażnik: Witam ;)
matthias1993: łowił ktos z was kiedys na jednym z warszawskich fortow np "Zbarż" ?
matthias1993: hej wszystkim
Ania: Witam po dłuższej nieobecności ;)
marek j: Dzieńdoberek ;)
jurek-strażnik: Witam ;)
Borys022: ostatni tydzień i w piątek na rybki!! :)
Borys022: Dzień doberek
glizdziarz: Dzień dobry. w Zakopcu wychodzi słońce
Jarecki: W Wawie leje równo :)
raparapa: miałem jechać na łódkę ale wstrzymuję się.Wieje a prognoza godzinna zapowiada jeszcze deszcze. :D
glizdziarz: Wzajemnie. Do miłego.