Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Wędka pod okonia.
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Wędka pod okonia.
Wędka pod okonia. 3 lat(a), 4 mies. temu  
Witam Panów.
Znacie może panowie jakieś modele wędek o parametrach: 240 cm i wyrzut do 5 gram maksymalnie. Potrzebuje takiej wędki ale tylko znalazłem kongera world champion 215cm 0,2-5 gram. ale dla mnie za krótka jest i szukam czegoś dłuższego.

z góry dziękuje i pozdrawiam
beny
moczykij
graphgraph
Punkty: 37
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/07/02 13:22 Przez admin.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Wędka pod okonia. 3 lat(a), 4 mies. temu  
Witam , polecam wędkę doskonała i sprawdzoną tez firmy Konger " Tango " , jest o długości 2.40 i 2.70 cm , ciężar wyrzutu do 7 gram . Koszt był około 300 zł . Ja osobiście polecam tą 2.70 , jest tak bardzo czuła , że czuć na niej najmniejszego okonka . Posiadam już 4 z kolei wędkę tego typu i złowiłem okonia ponad 2.20 kg , za co dostałem certyfikat z "Wędkarskiego Świata " za najdłuższą rybę ( okonia ) w 2007r w Polsce
jurek-strażnik
góró
graphgraph
Punkty: 660
graphgraph
Przyroda to również my , wiec dbajmy o nasza matkę Ziemię
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

A mogę spytać po co koledze taka mała wyrzutowość tego kija? Nie sądzi kolega, że może zamiast okonia trafić się dość spory szczupak a niewątpliwie i sandacz? Możliwości holowanie takiej ryby w dodatku bez użycia stalki (przy 5 gramowcu sobie nie bardzo wyobrażam) są bliskie zeru, po co zatem kolczykować ryby?
Pytam naprawdę z ciekawości, być może dowiem się czegoś więcej.
norbiko
góró
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph

Konger World Champion Tango 2,40 do 8 gr. Da się tym łowić mikro przynętami a i szczupaka wyholuje co nie raz mi się przytrafiało na 0.16 i paproszka.
Wersja 2.70 jest już do 10 gr.
okonhel
Moderator
graph
Punkty: 654
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/07/02 18:37 Przez okonhel.
CRET, BAŁT

Zgadzam się z Tobą , że na kijaszku 2.7 napisane jest do 10 gram , ale mam zapewnienie producenta , że specjalnie tak piszą , otrzymałem od nich 2 wędki takie gratis
jurek-strażnik
góró
graphgraph
Punkty: 660
graphgraph
Przyroda to również my , wiec dbajmy o nasza matkę Ziemię

Dzięki Panowie za odp.
Ja osobiście łowie do 12 gram ale znajomy chciał żebym mu coś takiego znalazł do 5 gr bo do 8 już ma ale chciał by do 5 bo... chciałby i tyle. Też go nie mogę zrozumieć po co mu taki kij no ale cóż
beny
moczykij
graphgraph
Punkty: 37
graphgraph

Może kolega chce łowić wzdręgi na spinning albo inne karpiowate. Konger World Champion Tango na pewno się do tego nadaje. Ma bardzo delikatną szczytówkę i bardzo miękką. Reszta jest sztywniejsza by móc wyholować przyłowy.
okonhel
Moderator
graph
graphgraph
CRET, BAŁT

Ja posiadam Konger world champion tango 2,70cm c.w. 10g i nie narzekam.Każdy mały okoń dobrze czuły na wędce a i niejednego szczupaka 60+ dało się wyholować na żyłce 0,14.Naprawde polecam
turu4
miszcz
graphgraph
graphgraph

Ja używałem shimano alivio 2,20 super sensitive 0-15g. Wycholowałem na niego kilkanaście pstrągów (żaden nie spadał), okonie też było ładnie czuć, nawet te wielkości małego palca szczupaczki też nie raz były holowane z pozytywnym skutkiem. Poza tym przetestowałem go również na mikroprzynętach i także się sprawdzał. Z powodzeniem łowiłem jazie i jelce. Uważam że za cene 130zł (teraz moze i taniej), to naprawde niezły kij do lekkiego łowienia i jak widać dość uniwersalny
KoZi2o
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

Witam serdecznie. Podepnę się do tematu, a mianowicie ciekaw jestem na ile wycenilibyście stare dobre Tango na ZIELONYM blanku? Jaka cena mniej wiecej, poniewaz mam okazje kupna a nie mozemy sie zdecydowac na cene

Pozdrawiam, Grzesiek.
Grzesiek
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

jest tez bardzo fajny kijek jaxon'a mianowicie perseus z dzielona rękojeście do 9rg świetny do łowienia okin z łodzi na małe wirówki, cykady, woblerki a jak weźmie szczupły to też da się powalczyć...

używane tango to wszystko zależy od tego w jakim jest stanie, jak wyglądają przelotki, kiedy kij był kupiony trudno tak zaproponowac cenę nie widząc kijaszka na oczy...
znalazłem w necie ofertę nowego tango za 179zł więc używany jak w naprawdę dobrym stanie to myślę że max 80zł
warhammer1982
kopacz robali
graphgraph
Punkty: 29
graphgraph

Niedługo sam będę składał kijka pod okonia, ale nieco inne parametry - nie do 5g a do 9-10 Jeśli interesuje Cię jakiś fajny kijek UL to poszukaj w ofercie blanków MHX, są ciekawe i dość tanie, ja będę na takowym budował wędeczkę.
wobler129
znawca tematu
graphgraph
graphgraph
Razem walczmy o zmiany, bo... system jest chory,
zacznijmy od siebie - naprawmy Nasze głowy!

pozdrawiam
Maciej

O:Wędka pod okonia. 2 lat(a), 4 mies. temu  
Podłączę się do tematu. Mam dylemat jaki kijek wybrać pod garbatego. Powiedzmy do 18g wyrzut , i max do 250zł (byle nie Jaxon , jakoś nie mam zaufania do tej firmy). Akcja raczej szczytowa , bo głównie łowię żyłkami. Kijek potrzebny do paprocha , ewentualnie kopytka do 5cm. Śpieszyć się z wyborem nie muszę , bo "wypłata" dopiero coś koło 12-go ale rozglądać powoli się muszę . Dzięki z góry za pomoc.
invader96
kopacz robali
graphgraph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2012/07/26 15:11 Przez invader96.

Nie podałeś preferowanej przez Ciebie długości. Moja propozycja lekko przekroczy wymienioną przez Ciebie kwotę. Konger World Champion Tango.
okonhel
Moderator
graph
graphgraph
CRET, BAŁT

Wybacz , trochę dzisiaj byłem zabiegany. Długość 2,4-2,7m. A co do WC , to nie powiem , kijek robi wrażenie.
invader96
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

Jak walnie szczupak to też go wyholujesz, jeśli nie utnie cienkiej żyłki. Największy na 0.16 na tej wędce miał prawie 70 cm. Czasem przy łowieniu okoni na boczny trok zdarzają się przyłowy...
okonhel
Moderator
graph
graphgraph
CRET, BAŁT

Ale narobiłeś mi smaka na ten kijaszek . Jak w wędkarskim będzie za drogo , lub wcale nie będzie to z aledrogo chyba zamówię , bo przewyższa mój budżet z dostawą raptem o 27 złociszy (jeżeli mi przedtem nie wykupią). No nic , czekam na dalsze propozycje
invader96
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

Żebyś jeszcze bardziej się utwierdził ze jesteś na dobrym tropie to też polecę ci wc-tango kupiłem miesiąc temu 240 cw1-9gr swietny kij do troka, i kopytek do 5cm na 5gr główkach
kupiłem w sklepie jeżozwierz za 255złociszy.
volfi
moczykij
graphgraph
Punkty: 8
graphgraph

Fenwick River Runner do 5g 200-parę centymetrów. Nie miałem w ręku lepszej okoniówki, słyszałem też, że wędkarze z kadry też nimi łowią. Cena około 700zł, ale mamy wypas kij, lekki jak piórko, czuły i pracujący głęboko pod rybą No i gwarancja dożywotnia rozpatrywana w PL!

Fotka i okonka i kijka

By wobler129 at 2012-07-13

By wobler129 at 2012-07-24
wobler129
znawca tematu
graphgraph
graphgraph
Razem walczmy o zmiany, bo... system jest chory,
zacznijmy od siebie - naprawmy Nasze głowy!

pozdrawiam
Maciej

Wobler kolega szuka kija w granicach 250zl...
volfi
moczykij
graphgraph
Punkty: 8
graphgraph

Do góryStrona: 12

Gościmy

Teraz online:
  • Gości: 108
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 8530
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
Snajki: ;) witam i o Lublin pytam :)
raparapa: witam,odpuściłem drugi dzień.terminy u lekarzy ważniejsze.PA
jurek-strażnik: Witam ;)
marek j: Cześć :)
glizdziarz: Dzień dobry
Jarecki: Hej, małe dorsze, parę płaskich i trotkę
marek j: Cześć Jarecki. I co widziałeś jakieś ryby na plaży?
jakub66: Witam wszystkich
zabadnb: SIEMANO BADYL
marek j: Cześć wszystkim.
Jarecki: Powitać plażowo-surfcastingowo :)
glizdziarz: Dzień dobry. Zimno
raparapa: witam,wczoraj było wrednie na łódce ale dzisiaj mniej wilgotnego powietrza i spiningowałem do 9,40.Super. O.O
Jarecki: Cześć Tomek :) co słychać ?
tomasz kwieciński: hejka
raparapa: salve.Jakoś zgnuśniałem i dwa dni odpuściłem.Jutro na łódkę.pa
Ania: «link»
jurek-strażnik: Witam wszystkich ;)
robdemolka: Witanko wszystkim ;)
marek j: Dzieńdobrywieczór ;)
Gilbert: Ale pieniądze z naszych składek równo biorą do kieszeni
Gilbert: Znowu mordują trocie a nie ma komu dopilnować wody
Gilbert: Czołem wszystkim :)
jurek-strażnik: Witam ;)
marek j: Dzięki za podpowiedzi. Teraz uciekam. Jeszcze będę Cię męczył pytaniami.. Pozdro.
okonhel: Marek - odpisałem
marek j: ;) :D
Jarecki: Kto pyta wielbłądzi :D
marek j: Ok czytałem, poszło kolejne zapytanie.
okonhel: Teraz już wiem dlaczego widziałem inny avatar :D
okonhel: Coś mnie wylogowało
Gość_6419: Tak się tylko zastanawiam dlaczego na czacie mam inny avatar niż na forum :D
Gość_6419: Marek - odpisałem
Gość_6419: Dzień dobry
marek j: A ja pozdrawiam Panią , przepraszam Pana Ajs z innego forum :-*
Ania: Ajs teraz bomba ;)
Ajs: Świetny ten robaczek na avatarze :) Ale ok.
raparapa: salve,od 6.30 na łodzi bez efektów.Bardzo nierówna ta walka.Pa
marek j: Dooobry wieczór :D
Zander96: :)
Ania: Ajs wrzuć swoją fotkę w awatar bo oczy bolą :D
Ania: Witam wieczorowo kurna patrzę na portal i w oczach mi się troi jakiś robaczek w awatarze :D
Ajs: Gdzie ruszyć na miętusa w pobliżu radomia?
Zander96: jak przyjdzie snieg i zimno to beda mialy okres ochronny
Gilbert: jak przyjdzie pierwszy atak zimy - śnieg i około 0 st. wtedy się ruszą. Woda musi się bardzo ochłodzić
Gilbert: mamy najcieplejszy listopad w historii
Gilbert: Na miętusy jest jeszcze za ciepło