Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Zanęta własnej roboty
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Zanęta własnej roboty
Zanęta własnej roboty 2 lat(a), 5 mies. temu  
Panowie co powiedzie na wątek w którym każdy (kto by tylko chciał) powiedziałby o zanętach które robi sam a nie kupuje gotowe i na co są one najlepsze?

Tak więc moja zanęta jest na leszcze, płoć i krąpie o składniki to:
bułka tarta - lepsza jest kupiona świeża bułka, ususzona i starta samemu niż kupiona gotowa;
biszkopty - zmielone;
sezam;
koper;
i może kogoś to zdziwi ale odrobinę soli
nie dużo składników ale zapewniam że działa...

bułkę z biszkoptami wymieszać w proporcji 2 do 1, sezam 5-8gram na pół kilo bułki. Koper albo drobno posiekać lub zmielić razem z biszkoptami (kilka listków), nad wodą można dorzucić trochę żółtego piachu albo czerwonej ziemi, a jeśli chodzi o sól to odkryłem przypadkiem gdy wpadło mi trochę do tej zanęty i już nie chciałem robić od nowa i wziąłem taką i wtedy podeszły do niej na prawdę duuuuuże leszcze i od tamtej pory zawsze trochę dosypuję i jak na razie nie zawodzi

prosta i szybka w przygotowaniu i warto ją zawsze mieć ze sobą

jak będę miał czas to napisze jeszcze kilka przepisów które mogą się wam przydać a w szczególności coś oryginalnego i banalnego na karpia i liczę na to że pokusi się ktoś inny do napisania swoich przepisów
kamil90
znawca tematu
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Wędkarstwo to moja pasja od najmłodszych lat
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Zanęta własnej roboty 2 lat(a), 5 mies. temu  
Moja zanęta na leszcza/płoć (feeder) to :
1kg bułki tartej, 2 paczki otrębów, przyprawa korzenna (opcjonalnie mielone biszkopty) i duuuużo pinki. w niektórych okresach dodaję również melasę.
łowiąc w nurcie dodaję też płatków owsianych oraz mieszam z garścią przesitowanej ziemi, a na wodzie stojącej małe ziarna kukurydzy z puszki.

Mi ta zanęta bardzo dobrze sprawuje się na kanałach i rzekach łowiąc metodą feeder.

Zanętą która mi się dobrze sprawdza na spławik przy głębokości max 2m to :

bułka tarta,mielone biszkopty, kukurydza, płatki owsiane z tym że bułka tarta jest jako "nośnik" zanęty właściwej czyli kukurydzy,pszenicy, itd ..

Są to bardzo proste zanęty ale naprawdę skuteczne (przynajmniej na moich wodach)

Jeszcze jednym dodatkiem który wabi dobrze rybę jest pellet 8mm, stosuje go do każdej zanęty kiedy ryba słabo zeruje(zawsze mam z 1kg przy sobie)

Nie wiem czy ktoś zna firmę "Starfish" robi naprawdę świetne zanęty i za małą kasę, z moimi dodatkami ta zanęta jest rewelacyjna TRAPER się chowa.
lokis
kopacz robali
graphgraph
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Zanęta własnej roboty 2 lat(a), 5 mies. temu  
Teraz 2 sposoby na karpia coś prostego na stojące lub bardzo wolno płynące wody:
I
zwykła marchew na wpół ugotowana (żeby później mogła na haczyku się utrzymać) w wodzie z dodatkiem cukru waniliowego (na każdy kilogram marchwi jedna torebka cukru wystarczy) - należy pokroić ją w jedno centymetrową kosteczkę i to wszystko. Jeżeli wiemy że są w danej wodzie karpie to należy 2-3dni (o tej samej godzinie każdego dnia) przed łowieniem zanęcić je tą marchwią i w dniu łowienia należy już tylko kilka tej marchwi wrzucić a resztę należy już po 1-2 na haczyk zakładać;

II
zwykły pęczak należy ugotować razem z kazeiną i zanęta gotowa można ją bezpośrednio zanęcać przed łowieniem. Jest jeden minus tej metody tzn cena kazeiny 80-90zł za kilogram a w niektórych miejscach kosztuje nawet grubo ponad stówkę ale kilogram spokojnie wystarczy na cały sezon.

Może komuś wydać się to śmieszne albo może nie dowierzać w te zanęty ale działają one świetnie na karpia i potrafią zdziałać cuda nad wodą.

I jeśli chodzi o moje zdanie to zanęty robione własnoręcznie są o wiele lepsze niż kupne, a po 2 jaką ma się wtedy satysfakcję że zrobiło się zanętę która działa znakomicie i niech nikt się nie zniechęca że raz czy drugi nic nie podeszło do niej bo wystarczy zmienić proporcję lub dodać/odjąć jakiś składnik i wtedy jest już skutek taki jaki chcemy
kamil90
znawca tematu
graphgraph
graphgraph
Wędkarstwo to moja pasja od najmłodszych lat

Do góryStrona: 1

Gościmy

Teraz online:
  • Użytkowników: 1
  • Gości: 218
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 8177
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
raparapa: TAKIEJ DZIEWCZYNIE i do tego wędkującej bardzo oddanie należy się.WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. :-*
Ania: ale z was kumple gdzie dla mnie życzenia imieninowe :P
Ania: Od dziś Anki zimne poranki ;)
raparapa: jak Ci praca w życiu szkodzi porzuć pracę,o to chodzi.Witam, emeryt. :D
Strachu: To trzeba robotę rzucić!! :D
spinn76: Witam,a miało być tak pięknie ,termin integracji mi nie pasuje.Mam wtedy cały wekeend na popołudniu w robocie. :_( .
Zander96: heh ;)
Ania: Racja! dobrze chłop prawi trzeba potem wódki mu dać ;)
Strachu: -adę. Pociągiem! Podejrzewam, że większość z Was jest zmotoryzowana. Jeszcze jedno, ja relacji ze spotkania nie będę pisał. Może to niektórych zmobilizuje do ruszenia tyłka. Pozdrawiam. ;)
Strachu: Dzień dobry. Ludziska, nie narzekajcie, że daleko, że czemu akurat tam..itd. Jest jeszcze kupa czasu do tego spotkania. Jest świetna okazja, do tego żeby się spotkać w realu, pogadać, posiedzieć przy ognisku, wypić piwko, wspólnie połowić... . Nie jestem zmotoryzowany ale i tak tam doj
Piotroś: Dobry wieczór
marek j: Spotkanie, Wersminia, daleko, szkoda, poczekam na relację :)
marek j: Chyba wszyscy na rybach? O.O
chomik: mmmm... spotkanie integracyjne świetnie brzmi,do zobaczenia nad wersminią
marek j: Strzałeczka ;)
Ania: Jarecki pędzikiem podaj szczegóły bo termin mi i mojej ekipie pasuje ;)
Ania: Witamy na Wtv .
gregor40: hejka :) witamy serdecznie w gronie wtv. :D
szkloo: Witam wszystkich-jestem nowy na forum-nad wodą od lat 80-tych ubiegłego wieku.Razem ze mną łowi Kamil,Marcin/synowie/oraz Nikodem-wnuczek.
Jarecki: Spotkanie integracyjne 29-31 VIII nad j.Wersminia. Szczegóły niebawem na forum
glizdziarz: Powitać. Pada. Czyli prognoza się sprawdziła.
marek j: Dzień dobry wszystkim :)
okonhel: Dzień dobry Aniu :)
Ania: Dzień dobry Wtv
raparapa: ależ zastój,wyjechaliście wszyscy czy co?ja też nie mam nic ciekawego,stara bida. :D
jurek-strażnik: Witam ;)
marek j: dobry wieczór :)
raparapa: salve,lipiec to czas odpoczynku wiec ryby też dopadła niemoc. :D
spinn76: Czy w sprawie zlotu coś wiadomo????????
spinn76: Dzieńdoberek wszystkim ;)
Ania: Dzień dobry
Snajki: Elo ;) czas nad wodę
marek j: Cześć z wieczora :)
Ania: Przy wodzie 300 z pewnością zalane
jurek-strażnik: A wiesz dlaczego ? , żeby ten mazut szybko spłynął dalej do morza (!)
Zander96: wody jednak nie zatrzymują, tylko otworzyli wszystkie jazy i jest bardzo wysoko woda :(
warhammer1982: to wiem, że wzrasta ;) bardziej chodziło mi o to czy główki są pod wodą czy można spokojnie połazić :-)
Zander96: dzisiaj u mnie zatrzymują wodę na Wiśle od 13 do 17 Aniu jak coś :)
jurek-strażnik: Witam , poziom wzrasta o 1 m wraz z syfem z Kozienic :_(
Ania: Dziś poziom wzrasta
Ania: na tej stronce masz aktualne stany wód Wisły
Ania: «link»
warhammer1982: cześć, ma ktoś może info naoczne z dziś jak wygląda poziom wody na warszawskiej wiśle?? :)
geddy: cześc Wam !
raparapa: Legia rozpoczynała sezon z wielkim zadęciem a skończy na wielkim WZDĘCIU.Witam po nibymeczu. O.O
Ania: to fakt
marek j: Mundial Mundialem ale po pierwszej połowie meczu Legii wracamy do rzeczywistości naszej piłki ZAŁAMKA.
marek j: hej.
Ania: Witam
marek j: Dobry wieczór ;)