Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Zanęta własnej roboty
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Zanęta własnej roboty
Zanęta własnej roboty 2 lat(a), 2 mies. temu  
Panowie co powiedzie na wątek w którym każdy (kto by tylko chciał) powiedziałby o zanętach które robi sam a nie kupuje gotowe i na co są one najlepsze?

Tak więc moja zanęta jest na leszcze, płoć i krąpie o składniki to:
bułka tarta - lepsza jest kupiona świeża bułka, ususzona i starta samemu niż kupiona gotowa;
biszkopty - zmielone;
sezam;
koper;
i może kogoś to zdziwi ale odrobinę soli
nie dużo składników ale zapewniam że działa...

bułkę z biszkoptami wymieszać w proporcji 2 do 1, sezam 5-8gram na pół kilo bułki. Koper albo drobno posiekać lub zmielić razem z biszkoptami (kilka listków), nad wodą można dorzucić trochę żółtego piachu albo czerwonej ziemi, a jeśli chodzi o sól to odkryłem przypadkiem gdy wpadło mi trochę do tej zanęty i już nie chciałem robić od nowa i wziąłem taką i wtedy podeszły do niej na prawdę duuuuuże leszcze i od tamtej pory zawsze trochę dosypuję i jak na razie nie zawodzi

prosta i szybka w przygotowaniu i warto ją zawsze mieć ze sobą

jak będę miał czas to napisze jeszcze kilka przepisów które mogą się wam przydać a w szczególności coś oryginalnego i banalnego na karpia i liczę na to że pokusi się ktoś inny do napisania swoich przepisów
kamil90
znawca tematu
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Wędkarstwo to moja pasja od najmłodszych lat
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Zanęta własnej roboty 2 lat(a), 2 mies. temu  
Moja zanęta na leszcza/płoć (feeder) to :
1kg bułki tartej, 2 paczki otrębów, przyprawa korzenna (opcjonalnie mielone biszkopty) i duuuużo pinki. w niektórych okresach dodaję również melasę.
łowiąc w nurcie dodaję też płatków owsianych oraz mieszam z garścią przesitowanej ziemi, a na wodzie stojącej małe ziarna kukurydzy z puszki.

Mi ta zanęta bardzo dobrze sprawuje się na kanałach i rzekach łowiąc metodą feeder.

Zanętą która mi się dobrze sprawdza na spławik przy głębokości max 2m to :

bułka tarta,mielone biszkopty, kukurydza, płatki owsiane z tym że bułka tarta jest jako "nośnik" zanęty właściwej czyli kukurydzy,pszenicy, itd ..

Są to bardzo proste zanęty ale naprawdę skuteczne (przynajmniej na moich wodach)

Jeszcze jednym dodatkiem który wabi dobrze rybę jest pellet 8mm, stosuje go do każdej zanęty kiedy ryba słabo zeruje(zawsze mam z 1kg przy sobie)

Nie wiem czy ktoś zna firmę "Starfish" robi naprawdę świetne zanęty i za małą kasę, z moimi dodatkami ta zanęta jest rewelacyjna TRAPER się chowa.
lokis
kopacz robali
graphgraph
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Zanęta własnej roboty 2 lat(a), 2 mies. temu  
Teraz 2 sposoby na karpia coś prostego na stojące lub bardzo wolno płynące wody:
I
zwykła marchew na wpół ugotowana (żeby później mogła na haczyku się utrzymać) w wodzie z dodatkiem cukru waniliowego (na każdy kilogram marchwi jedna torebka cukru wystarczy) - należy pokroić ją w jedno centymetrową kosteczkę i to wszystko. Jeżeli wiemy że są w danej wodzie karpie to należy 2-3dni (o tej samej godzinie każdego dnia) przed łowieniem zanęcić je tą marchwią i w dniu łowienia należy już tylko kilka tej marchwi wrzucić a resztę należy już po 1-2 na haczyk zakładać;

II
zwykły pęczak należy ugotować razem z kazeiną i zanęta gotowa można ją bezpośrednio zanęcać przed łowieniem. Jest jeden minus tej metody tzn cena kazeiny 80-90zł za kilogram a w niektórych miejscach kosztuje nawet grubo ponad stówkę ale kilogram spokojnie wystarczy na cały sezon.

Może komuś wydać się to śmieszne albo może nie dowierzać w te zanęty ale działają one świetnie na karpia i potrafią zdziałać cuda nad wodą.

I jeśli chodzi o moje zdanie to zanęty robione własnoręcznie są o wiele lepsze niż kupne, a po 2 jaką ma się wtedy satysfakcję że zrobiło się zanętę która działa znakomicie i niech nikt się nie zniechęca że raz czy drugi nic nie podeszło do niej bo wystarczy zmienić proporcję lub dodać/odjąć jakiś składnik i wtedy jest już skutek taki jaki chcemy
kamil90
znawca tematu
graphgraph
graphgraph
Wędkarstwo to moja pasja od najmłodszych lat

Do góryStrona: 1

Gościmy

Teraz online:
  • Użytkowników: 2
  • Gości: 222
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 7953
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
spinn76: Powitać :P
Jarecki: elo ;)
pers: Hej Tomaszu ;)
tomasz kwieciński: Hej persie
pers: :)
tomasz kwieciński: Witam wszystkich
pers: Dzień dobry, Raparapa klata do przodu nie becz bo mi także łezka puści :_( ząb to pestka, gorzej jak coś innego boli ;)
raparapa: salve.jeszcze dzisiaj w domu.Słabość ze mnie musi wyleżć. :_(
geddy: hej
glizdziarz: Dzień dobry
marek j: Spopkojnie tu, chyba meczyk oglądają O.O
raparapa: Aniu,dzięki-jutro znowu ruszę bo nie zdzierżę O.O
spinn76: Dzieńdoberek ;)
Ania: współczuje
raparapa: siedzę w domu,wczoraj byłem u dentysty,rwanie na żywo bo nie działało znieczulenie.Unieruchomiony jestem przez antybiotyki.pa :D
pers: Dzień dobry
Ania: Dzień dobry
marek j: Cześć poświątecznie ;)
jurek-strażnik: Witam wszystkich ;)
raparapa: powitać zapaleńców. :P
cracko: hello
pers: Czas szykować się na zawody na Helu ;)
pers: Dzień dobry, czas na poświąteczne odchudzanie :D
DŁUGI: Witam wszystkich.... :)
geddy: dafcio - witaj ! ja moge CI tylko powiedziec jedno, jeśi lubisż wędkowac to CI się spodoba. ;D
dafcioo24: jestem nowy co mozecie mi powiedziec o tej stronce
dafcioo24: siema
tomasz kwieciński: Witam wszystkich w ten piękny dzionek
pers: Dzień dobry jak zdróweczko koleżanek i kolegów ;)
raparapa: witam,znowu muszę się suszyć.Wnuczki zlały mnie niemiłosiernie. :_(
marek j: Dzień dobry :)
Snajki: tak tak a później zapraszam na wagę :)
geddy: smacznego jajeczka, szyneczki żureczku, mazurka i czego tam jeszcze zechcecie
geddy: :D ;D
geddy: znczy WTV
geddy: Dzień dobry TVN
Ania: Wzajemnie, dzień dobry Wtv
wojtekmazur13: Smacznego jajeczka ;)
spinn76: Dzieńdoberek wszystkim ;)
tomasz kwieciński: och te żony O.O
tomasz kwieciński: Wczoraj wkoncu wyskoczyłemna karpie ale dostałem telefon i musiałem sie zawijac ale lipa
tomasz kwieciński: hejka
raparapa: i po rybach,18-tka wnuczki.pozdro :_(
marek j: Dzień dobry- piękna sobota :)
pers: Witam
mlody1995: Powitać.Wesołych świąt! :)
Snajki: Witam ;)
Ania: Dzień dobry