Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Zezwolenia na amatorski połów ryb wędką
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Zezwolenia na amatorski połów ryb wędką
Zezwolenia na amatorski połów ryb wędką 3 lat(a), 10 mies. temu  
Przeglądając stronę Okręgu Piotrków Trybunalski znalazłem takiego michałka:

Od 1 stycznia 2011 r. dodatkowym wymaganym dokumentem jest zezwolenie.

UWAGA !!!

OD 1 STYCZNIA 2011 ROKU DODATKOWYM OBOWIĄZKOWYM DOKUMENTEM UPRAWNIAJĄCYM DO AMATORSKIEGO POŁOWU RYB JEST POSIADANIE W CZASIE POŁOWU RYB ZEZWOLENIA UPRAWNIONEGO DO RYBACTWA W OBWODZIE RYBACKIM.

BRAK TAKIEGO ZEZWOLENIA BĘDZIE KARANE MANDATEM NIE MNIEJSZYM NIŻ 200 ZŁ.

PZW Okręg w Piotrkowie Tryb. informuje, że od 1 stycznia 2011 r. dodatkowym obowiązkowym dokumentem uprawniającymi do amatorskiego połowu ryb jest posiadanie przy sobie imiennego zezwolenia uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim.

Zezwolenie ważne jest :

- dla członków PZW wraz z legitymacją członkowską PZW oraz kartą wędkarską,
- dla wędkarzy nie będących członkami PZW wraz z kartą wędkarską,
- dla cudzoziemców zgodnie z zapisami ustawy o rybactwie śródlądowym bez konieczności posiadania karty wędkarskiej i legitymacji członkowskiej.

Zezwolenia całoroczne dla członków PZW są wydawane nieodpłatnie w macierzystym Kole po wniesieniu stosownych składek członkowskich.
Zezwolenia okresowe po wniesieniu stosownych składek/opłat wydawane są w Biurze Zarządu Okręgu w Piotrkowie Tryb. ul. Karolinowska 19 oraz od 1 kwietnia całodobowo we wszystkie dni tygodnia na stanicy wędkarskiej w Barkowicach Mokrych.

Rejestr Amatorskiego Połowu Ryb jest zamieszczony w dalszej części zezwolenia a jego wypełnianie jest obowiązkowe.

www.pzw.org.pl/40/wiadomosci/ 39277/60/ ze...rski_polow_ryb_wedka

Czy u was też to obowiązuje? Kolejny papier i kolejny absurd! Komu to jest potrzebne?
glizdziarz
Moderator
graphgraph
Punkty: 575
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Zezwolenia na amatorski połów ryb wędką 3 lat(a), 10 mies. temu  
Ciekaw jestem czy takie dodatkowe zezwolenie imienne wiąże się z dodatkowymi kosztami bo tego akurat nie wyczytałem w tym komunikacie podanym przez Grzesia w poście (linku nie otwierałem).
Gdyby tak było to mogłoby się okazać, że wszystkie wody w tym Okręgu uznano za łowiska specjalne (nie mylić komercyjne, choć to i tak na jedno wychodzi) a już na pewno miałoby to taki zarys.
Jeżeli jednak dokument ten jest darmowy a jedyny koszt to udać się do odpowiedniej placówki i wypełnić stosowny formularz to być może związane to jest z wprowadzeniem czy prowadzeniem statystyk odnośnie wędkarzy czynnie odwiedzający wody tego Okręgu. To tylko moja luźna hipoteza.
norbiko
góró
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/12/28 11:42 Przez norbiko.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

To są jaja i jeden wielki skandal! Ja jestem z poza okręgu piotrkowakiego. I takie zezwolenie mam sobie kupić po drodze na łowiska w jakimś kole. Tak mi powiedzial pan w rozmowie telefonicznej którą odbyłem prze chwilą. Po 1.04. w stanicy w Barkowicach. Do pierwszego nie bardzo wiedział gdzie. Najlepiej w biurze ZO. Mogę przyjechać do biura okręgu w Piotrkowie co w moim przykadku: odległość wynosidokładnie 144 km w jedną strone.C zyli tam i powrót 288 km Dzień urlopu i jadę po zezwolenie . MYŚLĘ,ŻE DZIAŁACZE W OKRĘGU PIOTRKOWSKIM OSZALELI. KOLEJNA AROGANCJA W STOSUNKU DO WĘDKARZY. ZNOWU POTRZEBNY JAKIŚ PAPIER. TAK JAKBY DOTYCHCZASOWE BYŁY NIE WAŻNE. Jak tak dalej pójdzie to na ryby trzeba będzie zabierać sekretarki ( nie mam nic do sekretarek ) i biurka do wypełniania głupawych dokumentów. PARANOJA! z nerwów nie zapytalem czy są wydawane odpłatnie!
Longin
góró
graphgraph
Punkty: 275
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/12/28 12:15 Przez Longin.

Za komuny była biurokracja, ale ta dzisiejsza bije wszystko na głowę.Nie ulega wątpliwości, że nasz kraj to kraina absurdów niespotykana w kosmosie.
XXI wiek era komputerów i podboju kosmosu, a w PZW era kamienia łupanego z tendencja wsteczną.
maniek-pc
góró
graphgraph
graphgraph

no co Wy-przecież to dla naszego dobra!!! żeby było ciepło pod kapotą jak taką warstwę tektury będziesz po kieszeniach chował-a jak błyskawicznie będzie wyglądać kontrola? zanim się wypakujesz z tych wszystkich "niezbędnych " dokumentów to kłusole już będą się pakować

rok w rok jakaś historia
aż strach czekać na 2012..
żenada..
Skierosiek
wędkoholik
graphgraph
Punkty: 1
graphgraph
Życie jakie jest takie jest...ale zazwyczaj jest do d...

Wygląda na to, że z wędkarza stanę sie rybakiem. Kolejny papier od którego ryb nie przybędzie.
glizdziarz
Moderator
graphgraph
graphgraph

Za to pewnością ubędzie drzew w lesie! Nie bardzo pojmuję po co jeszcze jedna karteczka! Czemu ma to służyć. Czy jest mi to ktoś w stanie logicznie wytłumaczyć. Pięćdziesiąt lat łowię ryby i do tej pory wystarczała karta wędkarska. A teraz muszę mieć trzy zezwolenia: legitymację członkowską PZW, Kartę wędkarską i to nowe zezwolenie. Oraz rejestr połowów.Z tego nowego zezwolenia wynika tak mi się wydaje ,że zostałem rybakiem. Mimo iż mam kartę wędkarską! PRANOJA.
Longin
góró
graphgraph
graphgraph

Panowie nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Ostatnio chciałem jakiś pierdółek kupic na raty i okazało się że nasze dowody osobiste to jakieś niewiarygodne plastikowe karteczki. Zażądali drugiego dokumentu....
maniek-pc
góró
graphgraph
graphgraph

O ile na rejestr połowów mogłem przystać bo poniekąd czemuś to służy (chyba???) choć nie przeczytałem jeszcze żadnego raportu podanego do wiadomości publicznej odnośnie ilości i gatunków zabieranych w ciągu roku przez wędkarzy. To teraz z tym pozwoleniem grubo przesadzili... traktują nas wędkarzy jak nie przymierzając rybaków :| Ehh teraz zanim się człowiek zabierze na ryby to bedzie zamiast pakowac potrzebne przynęty bedzie szukał dodatkowego papierka bez którego łowienie jest niemożliwe (chore - bo dotąd myślałem że wędkarstwo nie może sie obyć bez wędki i całego osprzętu...) albo zastanawiał czy na dany zbiornik który chce pojechać trzeba wykupić zezwolenie. Polityką PZW na rzecz ochrony zasobów wodnych jest biurokratyzacja naszego hobby ( im mniej wędkarzy tym wiecej ryb w wodzie bo przecież rybactwo śródlądowe to samo dobro !!!) Jedna wielka paranoja. Jak to już ktoś napisał... strach patrzeć w przyszłość... Co roku to drożej, co roku nowe utrudnienia, co roku mniej ryb, a robic to k** ni ma komu. Musimy to przetrwać jak nic, być jak Tommy Lee Jones w ściganym nieustępliwi i twardzi

Ps. z tymi naszymi dowodami to dopiero będą jaja jak zrobią dowody z chipem. Wtedy nic nie będzie na takim dokumencie widniało i żeby sprawdzic cokolwiek trzeba będzie odczytac informacje komputerowo.
KoZi2o
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

Być może ja to wszystko źle zrozumiałem lecz od wczoraj kiedy ukazał się ten wątek, ukazał się też wpis wiadomości znajdujący się na stronie głównej portalu. Wpis jest informacją z samego źródła a więc PZW mówiącą o konieczności posiadania określonych dokumentów przed przystąpienie do połowu, zmiany te są kontynuacją nowelizacji Ustawy o Rybactwie Śródlądowym.

"...w trakcie wędkowania obowiązkowo należy posiadać Kartę Wędkarską (biały kartonik wydawany przez starostwo), Legitymację członkowską PZW z wklejonym aktualnym znaczkiem i Zezwolenie wydawane przy opłacaniu składki na rok 2011, wyglądem przypominające dotychczasowy rejestr połowów, w którym rubryki „data” i „nr łowiska” wędkarz ma obowiązek wypełnić przed rozpoczęciem wędkowania."

Wnioskuję zatem że dotychczasowy rejestr połowu a więc ten obowiązujący do końca roku 2010 został zaktualizowany o opcję pozwolenia na połów w danym Okręgu. Poza tym małym zjawiskiem jest w dalszym ciągu tym samym rejestrem.
Odnoszę wrażenie, że jest zrobione to w celu przymuszenia nas do posiadania przy sobie a co za tym się kryje obowiązkowego wypełniania w/w rejestru, przecież szanujący się wędkarz nie wyruszy na ryby bez pozwolenia...
Jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem ponieważ rzadko kiedy mam 100% rację to mnie osobiście taki dokument w dodatku ten sam co był nie przeszkadza.
norbiko
góró
graphgraph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/12/29 12:19 Przez norbiko.

Otóż wielce szanowny Norbrerciku jesteś w " kolosalnym " błędzie. Bo z tego co zrozumiałem z telefonicznej rozmowy z panem z ZO, to zezwolenie jest dodatkowym zezwoleniem na połow ryb. Bez którego nie masz prawa wrzucić wędki do wody. A rejestr zostaje rejestrem! Czyli tak jak napisałerm kilka postów wyżej: karta, legitymacja, to nowe zezwolenie i rejestr połowów. Ten ostani w wielu okręgach nie jest zdaje się obowiązkowy. Po za tym w każdym okręgu rejestr jest inny. Ja w tym roku posiadałem cztery różne rejestry,z czterech różnych okręgów.Przy wypełnianiu musiałem bardzo uważać co robię. Żeby nie strzelić (wiel)błąda! Ciekawi mnie czy owo zezwolenie bedzie obowiązywało w każdym okręgu. Bo jak na razie na stronach mojego nic nie mogę znależć na ten temat!
Longin
góró
graphgraph
graphgraph

Ja jednak uważam ,że kolega norbiko1 ma rację . Sam już wykupiłem zezwolenia na rok 2011. I przyznaję ,że te zezwolenie to tylko podrasowany rejestr z 3 dodatkowymi karteczkami z przodu i tak jak to norbiko napisał jest to tylko pretekst aby właśnie wypełniać rubryki ze złowionymi rybami .
pistolecik
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

Z tego co się orientuje to u mnie niema nic takiego. Podam konkretne informacje jak dotrę do pzw w celu wniesienia opłat. Na razie nie bardzo to możliwe bom chory.
maniek-pc
góró
graphgraph
graphgraph

Obyś miał rację. Ale jak znam życie to pewnie w każdym okręgu biędzie inaczej. Pełna dowolność w interpretacji przepisów.!
Longin
góró
graphgraph
graphgraph

Longinie i to potwierdza moje zdanie o ujednoliceniu opłaty dokrajowej i ujednoliceniu rejestrów i wszelakich innych papierów. A teraz niestety każdy ch... na swój strój.
glizdziarz
Moderator
graphgraph
graphgraph

Mnie również
Longin
góró
graphgraph
graphgraph

Zarząd Główny stworzył wzór zezwolenia więc w okręgach powinno być tak samo....
okonhel
Moderator
graph
Punkty: 607
graphgraph
CRET, BAŁT

Informacja uzyskana z OM PZW

Już po 20 grudnia 2010 r. można uiszczać składki za 2011 rok. Oprócz znaków wklejanych do legitymacji członkowskiej, wędkarze otrzymają również - co jest nowością od sezonu 2011 zezwolenia na wędkowanie opatrzone znakiem holograficznym.
Zezwolenie jest nowym dokumentem, który wędkarz zobowiązany jest mieć ze sobą na łowisku wraz z kartą wędkarską i legitymacją członkowską PZW. Druki zezwoleń (całorocznych i okresowych) opracował Zarząd Główny PZW w związku z nowelizacją ustawy o rybactwie śródlądowym, która wejdzie w życie 27 listopada 2010 r. Zezwolenia wydawane są nieodpłatnie po uiszczeniu składki członkowskiej i składki członkowskiej okręgowej.

norbiko
góró
graphgraph
graphgraph

Ciekawe kiedy w handlu pojawią się obok portfeli na przypony czy błystki - portfele na kartę wędkarską, zezwolenie, rejestr połowu, kartę rejestracyjną łodzi itp. Jak tak dalej będą nam wprowadzać biurokrację to będziemy musieli nosić ze sobą np: paszport, zaświadczenie o zdanym egzaminie, legitymacje do odznak (jak ktoś posiada), legitymację emeryta (jak ktoś ma zniżki), zaświadczenie o zdanym egzaminie na spinnning, spławik czy muchę (na pewno kiedyś wprowadzą by kasę doić)...
Niedługo będziemy używać przyczep wędkarskich i łodzi kabinowych z sejfem na dokumenty w środku.
okonhel
Moderator
graph
Punkty: 607
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/12/30 00:24 Przez okonhel.
CRET, BAŁT

O kurde! Mam nadzieję,że nie doczekam czegoś takiego! Na samą myśl ciarki mnie przelatują.
Longin
góró
graphgraph
graphgraph

Do góryStrona: 12

Gościmy

Teraz online:
  • Użytkowników: 3
  • Gości: 162
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 8446
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
glizdziarz: Dzień dobry. Mroźno. Nadal chory :(
raparapa: za oknem mam 0 gradusów,na wodzie będzie minus,jadę póżniej jak wyjdzie słoneczko.PA :P
Snajki: ;)
jurek-strażnik: Witam w mroźny poranek ;)
tomasz kwieciński: Do boju ISIA :)
tomasz kwieciński: Witam
glizdziarz: Dzień dobry. Nadal chory.
Snajki: ;)
Jarecki: Hejka
NoName: Witam po długiej nie obecności ;)
raparapa: SALVE wszystkim! O.O
glizdziarz: Dzień dobry
marek j: Lewy strzelił gola dla Bayernu w LM
Mawerick: Witam ;)
jurek-strażnik: Witam ;)
Jarecki: Dobry, dobry :D
marek j: Dobry z wieczorka ;)
Longin: Witam! cześć Artur :)
raparapa: witam calutkie WTV. O.O
Jarecki: Witka
geddy: hello
Snajki: :) hejka
piter: Siemka !!!
marek j: Hej ;)
Jarecki: Powitać :)
jurek-strażnik: Witam WTV ;)
tomasz kwieciński: Witam doby mecz wczoraj oglądałem :D
glizdziarz: Dzień dobry.
marek j: Czekamy na walkę do ostatniej mnuty O.O
Jarecki: Czas na Szkotów :)
tomasz kwieciński: hejka
marek j: Hej WTV :)
raparapa: Hej.Trzeci dzień łódka na brzegu,awaria.Jutro spuszczam na wodę bo dzisiaj zakleiłem żywicą i matą i pomalowałem.Z blaszanką zawsze se dam radę i już.PA :D
Jarecki: Hejka
marek j: Dzień dobry ;)
tomasz kwieciński: Witam
maniek231012: Mam pytanie jaką blachę na spinning polecacie ? dopiero zaczynam :)
maniek231012: Witam all
Jarecki: 2:0 :D
jurek-strażnik: Witam ;) Niemcy 1 -69 Polska ( ranking ) , wygrywa Polska 2-0 :D
raparapa: nie płakałem ze szczęścia ale spokojnie czekam na mecz ze Szkotami.Na razie bardzo dobrze.Rano na wodę.Pa O.O
Ania: Witam wieczorową porą