Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

TARLO SZCZUPAKA NA PLYTKIEJ WODZIE
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: TARLO SZCZUPAKA NA PLYTKIEJ WODZIE
TARLO SZCZUPAKA NA PLYTKIEJ WODZIE 3 lat(a), 10 mies. temu  
ZROBILEM ZMIANE Z TYM DUNSKIM TO BYL ZART TERAZ NA POWAZNIE NALEZY SIE NAD TYM TEMATEM ZASTANOWIC PANOWIE

piokarpwdani.dbv.pl/ readarticle.php?article_id=6
piokarp
Punkty:
graphgraph

Ostatnio zmieniany: 2010/12/09 21:25 Przez .
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Szczupak tarło i sposoby połowu 3 lat(a), 10 mies. temu  
Piokarp - aleś nam lekturę "sprzedał"... Masz może gdzieś tłumaczenie tego?
Na pierwszy rzut oka nie wiem nawet w jakim to języku, na mój gust coś ze Skandynawii.
okonhel
Moderator
graph
Punkty: 607
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2010/12/06 23:07 Przez norbiko.
CRET, BAŁT
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

No dobra. Poświęciłem się i przeczytałem uważnie, na tyle na ile udało się to zrozumieć. Tylko że.... łowienie szczupaków na muchę na pewno jest wyjątkowe ale nie dla mnie. Moja muchówka służy mi tylko do połowu pstrągów i lipieni a i to rzadko. A co do tarła szczupaka to Duńczycy prochu nie wymyślili...
okonhel
Moderator
graph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/12/06 23:11 Przez norbiko.
CRET, BAŁT

Żartowniś z Ciebie piokarp okonhel jak coś zajarasz to pięknie. Miłej lektury
Szczupak w płytkiej wodzie

Nie ma wielu lat tradycją, że ta premiera szczupak roku odbędzie się w dniu 1 maj. Maja Primært . Głównie dlatego, że prawa czuwa nad szczupaka w okresie tarła w kwietniu, dlaczego szczupak pierwszej turze jest uczciwa gra 1 maj. Maja

Jednakże należy mieć to daleko od zawsze wtyczkę. . Nie mniej naszych wielkich jezior zawierają takich dużych zbiorników wodnych, które powoli się nagrzewa. Oznacza to, że duże jeziora są chłodniejsze niż małe, gdzie zatem rozmnażać wcześniej - zazwyczaj w kwietniu, jak prawo nakazuje. . Ale wielkie jeziora, na ogół tak zimno, że wiele szczupaków - jeśli nie większość - nie bawił się gotowy do premiery pierwszego szczupaka maj. Maja i maj. Wielkie kobiety są wciąż pełne ikry i dlatego powinny być chronione również w maju.

Latamy rybaków ma najlepszą pozycję, aby zwolnić te wielkie szczupaki tarła delikatnie, tak aby mogli ukończyć grę. Odbywa się w bardzo płytkiej wodzie - często nawet zalanych pól i łąk - dlaczego to właśnie tu znajdziemy Zarówno przed, podczas i tuż po grze zgromadziły się tutaj, gdzie podejmą one latać Jeśli słowa są na tyle duże!

. Ale najpierw, oczywiście, zostały złowione, i tutaj jest coś latać pręt blisko najlepszej oferty w maju, kiedy jest na najniższym wody. Tutaj jest "w locie" suwerenne, ponieważ może on stać prawie ciągle w bardzo płytkiej wodzie - bez grzęźnie. Oni rzucają szczupak pozostają w pobliżu tarlisk na chwilę, gdy okrutny rzuca się na wszystko co się rusza. De Szczupaki, które jeszcze nie dobre jest trochę trudniej. Kobiety w ruchu ciężkich ikry cicho wokół - prawdopodobnie, aby uniknąć aborcji przedwcześnie - i rzucają się nie latają z taką samą wściekłością, ponieważ rzucają szczupaka. Tutaj ważne jest, że można latać niemal nieruchomy w wodzie przed nosem na nich. Wtedy oni chop!

Jest tylko jedna zasada, jeśli chodzi o muchy do połowu szczupaków: muszą to być wielki! Wszystko poniżej 10 cm nie mają żadnego interesu, jeśli duże szczupaki z odwagą rośnie. Z drugiej strony się nie ma wiele innych oczekiwań leci - tylko przywiązuje się tak trwałe, że mogą zrobić sobie wycieczkę zęba wypełnione szczęk. To nie żart podczas pocierania się pomiędzy 8000 małe i duże zęby, które są pointy ... Tyle mają szczupak mianowicie, i nie wierzył, że można nawet liczyć to!

Dobry szczupak leci mieć objętość bez dróg. Możesz rzucić nawet duże muchy na stosunkowo lekkie zajęcia. związane z paskami z futra królika ładnie porusza się w wodzie i złapać się bardzo dobrze. Niestety, również wchłaniać wodę i stają się bardzo ciężkie, aby rzucić. Dużo większe niż 10 cm nie mogą wiązać te futro królika leci zanim staną się one zbyt ciężkie, aby rzucić.

Wielkie muchy muszą być związane z materiałami, które nie absorbuje wody, a tu są nowe tworzywa sztuczne całkowicie suwerenne. Med dem kan man Z nich można wiązać zarówno Flash leci na 15 i 20 cm, które mogą jeszcze zostać rzucona i złapać. W wizji partii w wodzie, które mogą naprawdę przynęta szczupak cios. To niemal wydaje się, że istnieje bezpośredni proporcjonalności między leci wielkości i W tym sensie, że im większa latać większe więźniów szczupak pon Næsten, Prawie wszystkie 10 cm lub więcej, można zwabić dużego szczupaka w zgorszenie!

Ważne jest, aby zrozumieć w jaki sposób zachowywać się jak drapieżniki szczupak. To jest sprinter z najlepszych, ale nie odległość. Albo stoi na drzemkę między trzciny i lilie wodne, z których to sprawia, że nagłe ataki na przypadkowych przechodniów. Albo polowanie na bardziej otwarte wody, gdzie wkrada się w kierunku ofiary. Tylko wtedy, gdy wyznaczonego celu, strzelił armaty - i uderza niezwykle często ponad!

Jest to szczupak świadomy, a rekord gen rzadko atakują, ale daje się. Wie, że nie może pływać booty się - nie mówiąc już złapać go ponownie. Wystarczy niespodzianka, jeśli jego polowanie na sukces. Oznacza to, że leci w zasada powinna być prowadzona bardzo wolno, jeśli gedderne czasu należy posiekać w locie - i to dobrze!
Jeżeli widzisz szczupaka podążać za latać, jest zainteresowany, ale nie została jeszcze ustalona widzących. Spróbuj najmu w locie "zawiesić się" trochę wody tak, że szczupak może osiągnąć i armat ognia. Glazura jest tak szybki, że nie mają czasu, aby się zarejestrować. Istnieje tylko dziura w wodzie i latać już nie ma!

Coś tradycyjnie przyznawane nie jest zaangażowany. Pikes gryzie i kije. Właściwie to już czas, aby wyrwać wpadać we wściekłość, więc końcówka haka może usiąść. Odpowiednie wyróżnienie jest trudne zaostrzenie linii ręcznie - bez tradycyjnej podniesienie szczytówki. Jest tylko bezpośrednie ciągnąć linię, która może wyrwać latać za darmo i aby końcówka haka znaleźć mocowania między wiele ostrych zębów w trudnych ust. Obietnice po prostu szczytówki się szczupak tylko wyjątkowo krzywe.
okonek
znawca tematu
graphgraph
Punkty: 11
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/12/06 23:10 Przez norbiko.
łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.

Tłumaczenie artykułu przez tłumacza przeglądarki jest mało czytelne. Piotrze miło by było abyś przetłumaczył zamieszczony przez siebie tekst. Mam podejrzenie, że niektórzy z naszych kolegów mogą nie znać języka niemieckiego.
kowson77
góró
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/12/06 21:54 Przez norbiko.

Okonek - coś niecoś zajarzyłem i ogólny pogląd można sobie wyrobić.
Sebastian - to nie z niemieckiego lecz duńskiego.
okonhel
Moderator
graph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/12/06 23:03 Przez norbiko.
CRET, BAŁT

kowson77 napisał:
Tłumaczenie artykułu przez tłumacza przeglądarki jest mało czytelne. Piotrze miło by było abyś przetłumaczył zamieszczony przez siebie tekst. Mam podejrzenie, że niektórzy z naszych kolegów mogą nie znać języka niemieckiego.

Przepraszam za pomyłkę, faktycznie to duński.
kowson77
góró
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/12/06 23:02 Przez norbiko.

co znaczy że ten tekst jest w trzech językach bo ja sięgnąłem do niemieckiego jak i angielskiego . Jednak tłumaczenie z żadnej ze stron nie różni się od tej a wna angielski to już masakra. Ale zawsze coś się da wyczytać z niemieckiego bo z duńskiego trzeba napisać samemu o szczupaku na tarle.
okonek
znawca tematu
graphgraph
Punkty: 11
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2010/12/06 23:09 Przez norbiko.
łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.

jak juz to ten teks jest w 5 jezykach okonek ty piszesz teksty tylko teksty moze cos poslesz jakas fote ze swomi wynikami moze film

tlumaczenie tekstu oczywiscie nie calego chodzi glownie o tarlo szczupaka bo sposoby polowu niczym sie nie ruzniom od polskich moze wyjatkiem jest mucha

piokarpwdani.dbv.pl/ readarticle.php?article_id=6
piokarp
Punkty:
graphgraph

Ostatnio zmieniany: 2010/12/09 07:48 Przez .

Do góryStrona: 1

Gościmy

Teraz online:
  • Gości: 234
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 8449
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
Jarecki: :(
glizdziarz: Dzień dobry. Mroźno. Nadal chory :(
raparapa: za oknem mam 0 gradusów,na wodzie będzie minus,jadę póżniej jak wyjdzie słoneczko.PA :P
Snajki: ;)
jurek-strażnik: Witam w mroźny poranek ;)
tomasz kwieciński: Do boju ISIA :)
tomasz kwieciński: Witam
glizdziarz: Dzień dobry. Nadal chory.
Snajki: ;)
Jarecki: Hejka
NoName: Witam po długiej nie obecności ;)
raparapa: SALVE wszystkim! O.O
glizdziarz: Dzień dobry
marek j: Lewy strzelił gola dla Bayernu w LM
Mawerick: Witam ;)
jurek-strażnik: Witam ;)
Jarecki: Dobry, dobry :D
marek j: Dobry z wieczorka ;)
Longin: Witam! cześć Artur :)
raparapa: witam calutkie WTV. O.O
Jarecki: Witka
geddy: hello
Snajki: :) hejka
piter: Siemka !!!
marek j: Hej ;)
Jarecki: Powitać :)
jurek-strażnik: Witam WTV ;)
tomasz kwieciński: Witam doby mecz wczoraj oglądałem :D
glizdziarz: Dzień dobry.
marek j: Czekamy na walkę do ostatniej mnuty O.O
Jarecki: Czas na Szkotów :)
tomasz kwieciński: hejka
marek j: Hej WTV :)
raparapa: Hej.Trzeci dzień łódka na brzegu,awaria.Jutro spuszczam na wodę bo dzisiaj zakleiłem żywicą i matą i pomalowałem.Z blaszanką zawsze se dam radę i już.PA :D
Jarecki: Hejka
marek j: Dzień dobry ;)
tomasz kwieciński: Witam
maniek231012: Mam pytanie jaką blachę na spinning polecacie ? dopiero zaczynam :)
maniek231012: Witam all
Jarecki: 2:0 :D
jurek-strażnik: Witam ;) Niemcy 1 -69 Polska ( ranking ) , wygrywa Polska 2-0 :D
raparapa: nie płakałem ze szczęścia ale spokojnie czekam na mecz ze Szkotami.Na razie bardzo dobrze.Rano na wodę.Pa O.O