Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Żywy pies jako przynęta na rekina !
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Żywy pies jako przynęta na rekina !
Żywy pies jako przynęta na rekina ! 2 lat(a), 2 mies. temu  

Znajoma z Australii przysłała mi link do petycji przeciwko używaniu żywych i martwych psów jako przynęt na rekiny. Jak zobaczyłem to zdjęcie przeżyłem wstrząs. Rzecz cała dzieje na wyspie Reunion, leżącej na Oceanie Indyjskim, należącej do Francji. Zacząłem czytać.

W brytyjskim dzienniku „The Sun”, brukowcu zawsze szukającym taniej sensacji, uwikłanym w skandale i procesy o zniesławienie napisano, że Francuzi i Meksykanie na wyspie używają zwierząt jako przynęt na rekiny. Wspomina się o dwóch psach które jakoby znaleziono. Ten na zdjęciu uciekł wędkarzowi razem z przyponem na kotwicy.
Zacząłem przyglądać się zdjęciu. Szybko zauważyłem że kotwica z linką znalazła się na zdjęciu za pomocą fotomontażu w programie graficznym. Ponadto ktoś usunął zadzior z widocznego haka. Bezzadziorowy hak na rekiny....Zacząłem czytać inne materiały i zaczęło się robić coraz ciekawiej. Ten 6 miesięczny labrador został rzekomo uzbrojony w ten podwójny hak dzień przed połowem, żeby był bardziej skrwawiony co ma lepiej wabić rekina. Uciekł w dniu połowu, i trafił do widocznego na zdjęciu weterynarza. Jak na pieska który miał wiele godzin w pysku to żelastwo a następnie rzekomo uciekł wędkarzowi – chyba wygląda wyjątkowo ładnie, jak sądzicie ?
Żeby już nie przedłużać – szybko „wyjąłem” naszemu bohaterowi hak z pyska. Przy okazji można zobaczyć zdjęcie przed mistyfikacją.

Po co ktoś to zrobił ? Jest powód. Znowu ktoś zaatakował wędkarzy, pokazując ich jako sadystów i morderców. Dostało się przy okazji Francuzom i Meksykanom z wyspy Reunion. Gorzej jednak, że tysiące ludzi widząc te koszmarne zdjęcie przeżywa wstrząs i cierpienie, i rozsyłają dalej petycję, i nowi ludzie przeżywają koszmar.
Media są potrzebne ludziom. Niekiedy jednak ludzie z nimi związani posuwają się do rzeczy ohydnych, żeby zaistnieć i zarabiać na tym.
Gilbert
wędkoholik
graphgraph
Punkty: 27
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/09/12 20:07 Przez Gilbert.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Żywy pies jako przynęta na rekina ! 2 lat(a), 2 mies. temu  
Brak mi słów!
pepek
wędkoholik
graphgraph
Punkty: 10
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Szczerze mówiąc to nie słyszałem o używaniu psów jako przynęty na rekiny, ale uważam to za bardzo prawdopodobne. Jeśli używane są żywe psy to jest to czyste bestialstwo, więc według mnie każda metoda walki z tym procederem jest do zaakceptowania.
Co do tego fotomontażu, to robi wrażenie, więc pewnie odniesie jakiś efekt.
Wodziniak
Ekipa WTV
graphgraph
Punkty: 176
graphgraph

Chciałbym uścisnąć dłoń kozakowi który wbił ten hak (Żarcik )Ogólnie żenada ...
Szympans
góró
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph
Lepiej kijek jest pocienić niż go potem pogrubasić

Bardzo prawdopodobne, tylko kto by zaczepiał psa za nos. Wiadomo że fake. Już lepiej było by go uzbroić w kotwice przyczepione do obroży . A hak jak na rekina, nie wygląda wiarygodnie.

A tak poważnie, to strach pomyśleć, co ludzie robią ze zwierzętami. Dobrze, że Gilbert nie dość że świetnie śpiewa, to jest też znakomitym grafikiem i usunął ten hak z nosa tego tego psa.
Adam
znawca tematu
graphgraph
Punkty: 1
graphgraph

Ludzie to mają pomysły.Dobrze, ze to tylko nędzny foto -montaż. Pierwszy raz słyszę aby pies używany był jako przynęta na rekina. Jak by nie było rzuca to jakiś negatywny cień na wędkarzy. Dobrze, że u nas nie ma rekinów.
mirasek
miszcz
graphgraph
Punkty: 497
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2012/09/13 17:51 Przez okonhel.

Jak to mawiają młodzi - imo fake.
Fotomontaż czy nie, to biorąc pod uwagę moje dotychczasowe doświadczenia, mam podejrzenia, że taki proceder jest możliwy. Ludzie to pazerne i bestialskie gnoje. Taka prawda. Krzywdzili zwierzęta dla przyjemności, więc czemu nie wierzyć, że robią to dla połowu? Wszak to bardziej prymitywna wersja żywcówki.
pisaq
góró
graphgraph
Punkty: 45
graphgraph

Hahaha śmiać mi się chce z Nad etycznych wędkarzy . To , że ryba po braniu wije się na haku , ucieka czasami wyrywając sobie hak z pyska a wędkarzowi jest wtedy przyjemnie i ma zabawę ( czasami odkręcając jeszcze hamulec żeby dłużej się pobawić) już nie jest nieetyczne . Założenie żywej ryby na hak i puszczenie do wody już tak . Pfff ...
Szympans
góró
graphgraph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2012/09/13 17:52 Przez okonhel.
Lepiej kijek jest pocienić niż go potem pogrubasić

Szympans napisał:
Hahaha smiać mi się chce z Nadetycznych wędkarzy . To , że ryba po braniu wije się na haku , ucieka czasami wyrywając sobie hak z pyska a wędkarzowi jest wtedy przyjemnie i ma zabawe ( czasami odkręcając jeszcze hamulec żeby dłużej sie pobawić) już nie jest nieetyczne . Założenie żywej ryby na hak i puszczenie do wody już tak . Pfff ...
W sumie masz tu poniekąd racje ryba założona na żywca i przebita hakiem też strasznie się męczy. A przecież jest to stworzenie i ból odczuwa tak samo jak człowiek. Wiele w tej kwestii gdybania
mirasek
miszcz
graphgraph
Punkty: 497
graphgraph

Jak to mawiają młodzi - imo fake.
Fotomontaż czy nie, to biorąc pod uwagę moje dotychczasowe doświadczenia, mam podejrzenia, że taki proceder jest możliwy. Ludzie to pazerne i bestialskie gnoje. Taka prawda. Krzywdzili zwierzęta dla przyjemności, więc czemu nie wierzyć, że robią to dla połowu? Wszak to bardziej prymitywna wersja żywcówki.

pisaq

Tu się zgodzę z Marcinem , a co robią Chińczycy i inni z tego punktu geograficznego z psami , kotami itp. Wędkarstwo to nasza pasja , tak samo jest z myśliwymi , jak ktoś chce , to może zrezygnować i wybrać sobie nowe hobby .
jurek-strażnik
góró
graphgraph
Punkty: 642
graphgraph
Przyroda to również my , wiec dbajmy o nasza matkę Ziemię

Ten, kto to wymyślił, normalny nie był na pewno...
wedkarz2309
góró
graphgraph
Punkty: 860
graph
Ostatnio zmieniany: 2012/09/13 13:20 Przez wedkarz2309.

Normalność jest pojęciem bardzo względnym i zależy od czynników kulturowych w danym regionie. To co u nas budzi zniesmaczenie, tam jest zapewne rzeczą normalną bądź akceptowalną. U nas łowienie na żywca też jest normalne, ale czy etyczne? A samo łowienie dla przyjemności? Temat wałkowany już nie raz.

Bardziej cywilizowani ludzie powinni oświecać pozostałych. Żywy pies jako przynęta budzi we mnie odrazę, ale ważniejsze jest dla mnie ucywilizowanie naszych rodzimych gumofilców wyznających zasadę "co na haku to do wora"... aż mnie szlag trafia na samą myśl
Wodziniak
Ekipa WTV
graphgraph
Punkty: 176
graphgraph

O: Żywy pies jako przynęta na rekina ! 2 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Cos slabo szukales kolego. To zdjecie to nie FAKE. Jest stopklatka z filmiku(znalezienie go, zajelo mi 3 minuty) do ktorego podaje linki :

www.30millionsdamis.fr/acces- special/web...dela-les- oceans.html
www.30millionsdamis.fr/acces- special/web...nt-a-la- reunion.html
baqunia
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

O:Żywy pies jako przynęta na rekina ! 2 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Koleżanko (?) baqunia..podtrzymuję to co napisałem. Mało tego - ten film tylko to potwierdza. Nie wiem czy wiesz jak silnie unerwiony jest pysk psa. Zwierzę bez znieczulenia nie zachowywałoby się tak spokojnie jak na filmie. To jest po prostu ściema. Jestem związany z mediami (TV) od lat, i bardzo wyczulony na ich działania. Opisy prasowe jakie przeczytałem w związku z tym konkretnym psem, jakie można przeczytać raz jeszcze w moim opisie do tego wątku - nie trzymają się przysłowiowej kupy. Istotnie - sąd ukarał jakiegoś gościa za użycie psa jako przynęty. Tego nie da się zaprzeczyć. Ale histeria jaka została rozpętana przy okazji tego wydarzenia nie jest niczym innym jak szukaniem widzów i zbijaniem sobie kapitału. Pozdrawiam. PS. Tysiące psów ginie w barbarzyński sposób rozjechane przez samochody, ale jakoś nikogo to nie rusza.
Gilbert
wędkoholik
graphgraph
Punkty: 27
graphgraph

O:Żywy pies jako przynęta na rekina ! 2 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Gilbert , Marcin , myślę że nieźle namieszałeś w głowach wędkarzom , oglądałem te 2 filmy kilkanaście razy wraz ze znajomym weterynarzem ( stwierdził On , iż jest możliwe by pies z tymi urządzeniami w górnej wardze mógł się spokojnie zachowywać ,bo mógł dostać leki uspokajająco-przeciwbólowe ), wielce jest też możliwe , że pies był na jakiś lekach przed tym założeniem haków w skórę górnej wargi psa .

Radze obejrzyj sobie dokładnie te 2 filmy z tych linków :www.30millionsdamis.fr/acces- special/web...dela-les- oceans.html
www.30millionsdamis.fr/acces- special/web...nt-a-la- reunion.html
jurek-strażnik
góró
graphgraph
Punkty: 642
graphgraph
Przyroda to również my , wiec dbajmy o nasza matkę Ziemię

Do góryStrona: 1

Gościmy

Teraz online:
  • Użytkowników: 2
  • Gości: 209
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 8518
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
raparapa: witam,wczoraj było wrednie na łódce ale dzisiaj mniej wilgotnego powietrza i spiningowałem do 9,40.Super. O.O
Jarecki: Cześć Tomek :) co słychać ?
tomasz kwieciński: hejka
raparapa: salve.Jakoś zgnuśniałem i dwa dni odpuściłem.Jutro na łódkę.pa
Ania: «link»
jurek-strażnik: Witam wszystkich ;)
glizdziarz: Dzień dobry
robdemolka: Witanko wszystkim ;)
marek j: Dzieńdobrywieczór ;)
Gilbert: Ale pieniądze z naszych składek równo biorą do kieszeni
Gilbert: Znowu mordują trocie a nie ma komu dopilnować wody
Gilbert: Czołem wszystkim :)
jurek-strażnik: Witam ;)
marek j: Dzięki za podpowiedzi. Teraz uciekam. Jeszcze będę Cię męczył pytaniami.. Pozdro.
okonhel: Marek - odpisałem
marek j: ;) :D
Jarecki: Kto pyta wielbłądzi :D
marek j: Ok czytałem, poszło kolejne zapytanie.
okonhel: Teraz już wiem dlaczego widziałem inny avatar :D
okonhel: Coś mnie wylogowało
Gość_6419: Tak się tylko zastanawiam dlaczego na czacie mam inny avatar niż na forum :D
Gość_6419: Marek - odpisałem
Gość_6419: Dzień dobry
glizdziarz: Dzień dobry
marek j: A ja pozdrawiam Panią , przepraszam Pana Ajs z innego forum :-*
Ania: Ajs teraz bomba ;)
Ajs: Świetny ten robaczek na avatarze :) Ale ok.
raparapa: salve,od 6.30 na łodzi bez efektów.Bardzo nierówna ta walka.Pa
marek j: Dooobry wieczór :D
Zander96: :)
Ania: Ajs wrzuć swoją fotkę w awatar bo oczy bolą :D
Ania: Witam wieczorowo kurna patrzę na portal i w oczach mi się troi jakiś robaczek w awatarze :D
Ajs: Gdzie ruszyć na miętusa w pobliżu radomia?
Zander96: jak przyjdzie snieg i zimno to beda mialy okres ochronny
Gilbert: jak przyjdzie pierwszy atak zimy - śnieg i około 0 st. wtedy się ruszą. Woda musi się bardzo ochłodzić
Gilbert: mamy najcieplejszy listopad w historii
Gilbert: Na miętusy jest jeszcze za ciepło
Gilbert: Witam :)
marek j: Hej :)
Zander96: no powinien
Ania: od poniedziałku ma być deszcz to powinien ostro ruszyć ;)
Zander96: Uklejeczki się mrożą a tu brań nie ma. Jutro spróbuję w innym miejscu
Zander96: Widocznie musze gdzie indziej poszukać ich
Ania: tyle że czasu mi brak na niego
Ania: u mnie się ruszył
Zander96: byłem dziś i w tamtym tygodniu 2 razy i anwet brania w miejscach, które zawsze mi dawały miętusy
Ania: aż dziwne dziś byleś ?
Zander96: Hej miętusy strajkują ;c
Ania: witam wieczorowo :)
glizdziarz: Dobry wieczór