Spider Wire 1

Województwo: dolnośląskie

Okręg PZW: Okręg PZW we Wrocławiu

Centrum miasta Wrocław, w około budynki zamiast pieknych lasów, wszędzie pędzące samochody, a w tym wszystkim rzeka, rzeka która jest czymś wspaniałym w centrum miasta,  jest to miejsce gdzie można odpocząć i choć trochę poczuć się jak na łonie natury...

Mosty_Warszawskie

Mosty Warszawskie pod którymi płynie wspaniała rzeka Odra, może nie jest to zaciszne miejsce na rozmyślenia i oddanie się w pełni wędkarstwu ale za to rekompensuje nam wspaniałymi okazami ryb.

Zacznę od głównego kanału czyli "Starej Odrze" jest to koryto rzeki regulowane trzema jazami, "Psie Pole", Jazem "Trzebnickim" oraz jazem obok miejskiego ZOO.

Kanał ten jest bardzo różnorodny ponieważ jest regulowany przez te trzy jazy które powodują różne głebokości oraz różne dno,

Przed jazem Trzebnickim "Stara Odra" łaczy się z kanałem żeglugowym przez który regularnie pływają barki, mamy tam różne stany woda, raz płynie wolno a zaraz zamienia się w rzekę z naprawdę szybkim nurtem, mimo tego dość często odbywają się tam spławikowe zawody regionu, ale raczej odradzam spławikowcą łowić na tym odcinku Odry ponieważ szybko można stracić cierpliwość, za to na feeder miejsce te nadaje się idealnie, głebokie,dno usłane nie dużymi kamykami.

Ale jest to też miejsce rekreacyjne dla rowerzystów,grilowiczów i spacerowiczów (niestety także i z psami) dlatego miejscowi wędkarze głównie wybierają się tam z samego rana lub puźnym wieczorem i w nocy.

Rybki które się stosunkowo często tam łowi, w co ciężko uwieryć to amury, starzy wyjadacze łowią je regularnie, i nie mowa tu o amurkach...

Następnym odcinkiem "Starej Odry" jest odcinek między mostami Warszawskimi a jazem "Psie Pole", tuż za jazem jest wspaniałe miejsce dla spinningistów, natleniona i szybko płynąca rzeka jest wspaniałym miejsce do połowów kleni, jazi oraz boleni, ale uwaga jest tam mnóstwo zaczepów ponieważ nie jest głębokie a na dnie usłane jest kamieniami.

Niestety i w tym miejscu nie zaznamy ciszy, bardzo duża ilość spacerowiczów którzy nie rzadko pozwalają swoim psom kąpać się tuż przy naszych zestawach co potrafi wytracić z równowagi nawet najspokojniejszych wędkarzy.

W ciągu tygodnia miejsca te nie są tak często oblegane przez wędkarzy ale za to w weekend ciężko o wolną miejscówkę.

Następnym odcinkiem "Starej Odry" jest odcinek między jazem "Psie Pole" a jazem obok ogrodu zoologicznego.

Przed jazem od przepisowych 50 metrów zaczynają się stanowiska wędkarskie, głębokość to około czterech metrów a dno jest piaszczyste, uciąg wody na tym odcinku zależy  jest od tych dwóch jazów, jeżeli jaz "Psie Pole" otworzy "okna" uciąg się zwiększa ale nie znacznie i nawet na delikatny spławik można połowić, jeżeli zaś drugi jaz obok ZOO będzie przepuszczał więcej wody niż zawsze to uciąg wody zwiększy się do tego stopnia że na 1-3 gramowe spławiki jest ciężko łowić.

Miejscówki te oblegane są zarówno przez spławikowców jak i gruntowców, nie rzadkim widokiem jest też jakiś spinningista w pogoni za szczupakiem którego nie brakuje na tym odcinku Odry.

Leszczyki

Główną metodą jaką tam stosuję jest Feeder ponieważ często żerują tam okazałe leszcze i płocie

Niestety i ta miejscówka nie jest wolna od spacerowiczów co dla niektórych wędkarzy jest dużym utrudnieniem w wędkowaniu, następnym minusem tej miejscówki jest duże obleganie jej przez wędkarzy, w weekend ciężko o 6 rano znaleźć już miejsce,a le warto wstać nawet o 3 rano bo jak ryba żeruje to efekt murowany :)

Na tym samym odcinku jest też cypel odgradzający "starą Odrę" i kanał wzdłuż ulicy Pasterskiej.

Wdki

Główną metodą połowu jest feeder która pozwala złowić naprawdę ładne rybki..

LESZCZ

Miejsce niestety tylko na poranne, wieczorne i nocne zasiadki ponieważ miejsce te znajduje się bezpośrednio obok dróżki przez którą w ciągu dnia przechodzi i przejeżdża rowerami mnóstwo osób i tak jak wcześniej już pisałem najbardziej denerwujące są psy wchodzące lub wskakujące do wody pod samym nosem.

Następny jest kanał wzdłuż ulicy Pasterskiej, jest to nie głęboki kanał który jest zarośnięty trzciną i daje schronienie dużej populacji drobnicy.

Głębokość nie przekracza tam czterech metrów a dno jest muliste, jest to idealne miejsce dla spławikowców i spinningistów ponieważ za drobnicą wpływa okazały szczupak,boleń, okoń, kleń i zdarza się też sum.

Niestety jak to w mieście bywa to wszech obecny tłum ludzi, ale nie aż tak dokuczający jak w przypadku "Starej Odry" ponieważ kanał jest położony poniżej wału i mniej ludzi schodzi na dół, ale większym utrapieniem są kajakarze którzy nie rzadko są nie uprzejmi w stosunku do wędkarzy.

Myślę że choć trochę przybliżyłem wam moje ulubione miejscówki na Odrze we Wrocławiu.

 

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się