Spiderwire Smooth
W tym dziale zapraszamy do obejrzenia materiałów zrealizowanych przez ekipę WTV


Każdy z nas ma "swoją" wodę - ulubione łowisko, do którego jest przywiązany od wielu lat i do którego zawsze będzie wracał.
Odbywające się w miniony weekend targi Efftex 2015 Warsaw przyciągnęły do stolicy naszego kraju szereg wędkarskich znakomitości z całego świata.

W tym odcinku testowaliśmy parametr, którego nikt wcześniej nie sprawdzał.

Łowienie ryb na muchę to jego największa życiowa pasja, od dziecka ściśle związany z wędkarstwem, od kilku lat również zawodowo.
Mgliste poranki i pochmurne dni sprzyjają połowom jesiennych drapieżników. W takich warunkach towarzyszliśmy funkcjonariuszom Państwowej Straży Rybackiej oraz Policji w rutynowym patrolu na Zalewie Zegrzyńskim.

Wody Zalewu Zegrzyńskiego i łączony patrol Policji wraz z Państwową Strażą Rybacką czyli piąta odsłona cyklu "Patrol" - trailer.

Z roku na rok na festiwal organizowany przez Vision zjeżdża co raz więcej pasjonatów muszkarstwa.

Nasza wyprawa do Szwecji była jedną z tych, które wspomina się przez wiele lat. Nie tylko za sprawą dużej ilości złowionych szczupaków,
ale też wielu przygód, które tam przeżyliśmy.

Pomysł wyjazdu pojawił się znienacka. Wariackie przygotowania, montowanie ekipy, załatwianie transportu... Nasz cel? Szwecja, szkiery i oczywiście szczupaki.

Pozycjonery, bałwanki, dipy i woreczki PVA. Jaki zastosować przypon i jak go wykonać ? Na łowisku "Wodna kraina" tajniki sztuki karpiowej zdradza Adrian Modzelewski, znany wędkarz nie tylko w środowisku karpiowym, twórca projektu Warsaw Carp Army, autor wielu ciekawych artykułów w magazynach Wędkarstwo Moje Hobby, Karp Max, Świat Karpia i Carpoholix.

Imitacja głowacza Adama Wnękowicza.
Łowienie ryb na muchę to jego największa życiowa pasja, od dziecka ściśle związany z wędkarstwem, od kilku lat również zawodowo.

Muchy Adama Sikory to prawdziwe arcydzieła. Dziś muszkarski mistrz prezentuje jak wykonać pstrągowego Muddlera. Kropkowańce miejcie się na baczności! Materiał zarejestrowany na Targach w Zabrzu.

Zimową wyprawę na Wersminię planowaliśmy już od dłuższego czasu. Co i raz dochodziły do nas informacje o łowionych tam przepięknych okoniach. Pobudzało to naszą wędkarską wyobraźnię i nie mogliśmy się doczekać wyjazdu.

Zimową wyprawę na Wersminię planowaliśmy już od dłuższego czasu. Co i raz dochodziły do nas informacje o łowionych tam przepięknych okoniach.

Nie jeden raz, każdy z nas myślał o wyprawie do Szwecji. Olbrzymie szczupaki, sandacze i okonie aż się proszą byśmy spróbowali je złowić. Jaki sprzęt ze sobą zabrać podpytał Tomek "Strachu" Straszewski a opowiedział  Tomek Krysiak, znany przewodnik po szwedzkich łowiskach, odwiedzający krótko nasz kraj i warszawski sklep Bass.

Pheasant Tail czyli ogon bażanta to tradycyjna brązka wykonana ze sterówek tego pięknego ptaka. Jak ją wykonać prezentuje Adam Sikora z firmy Vision, jeden
z najlepszych polskich muszkarzy. Materiał zrealizowany na Targach wędkarskich w Zabrzu, dostępny dla zarejestrowanych użytkowników.

Nasza letnia przygoda na Wersminii była na prawdę wyjątkowa. Już w fazie przygotowań ciągle coś szło nie tak. Nieprzewidziane wyjazdy służbowe skutecznie odsuwały termin wyjazdu, a jak już się wydawało, że możemy jechać, Robert zerwał ścięgno Achillesa i musiał poddać się operacji. Byliśmy załamani.

Magnetyzm, z jakim grube kardynały przyciągają pasjonatów muchówki nad jesienny San, to siła której trudno się oprzeć.

Testy Sufixa 832 dobiegły końca. W poprzedniej części sprawdzaliśmy wytrzymałość nowych plecionek. W części drugiej, zobaczycie jak się sprawowały na łowisku i jak wygląda ich wytrzymałość podczas normalnej eksploatacji.

Jakie są różnice między sztuczną muchą na haku a muchą tubową, opowie i pokaże Adam Sikora - wielokrotny medalista w wędkarstwie muchowym. Materiał zrealizowany na Targach wędkarskich w Zabrzu.

Kręcenie much to nie lada wyzwanie. Muszki powinny cieszyć oko muszkarza a przede wszystkim muszą być łowne. Jak to robi jeden z najlepszych polskich flytiersów - Antoni Bogdan, zobaczycie w kolejnej odsłonie poradników, zarejestrowanych na Targach wędkarskich w Zabrzu.

W majowym numerze Wędkarskiego Świata znaleźliśmy ciekawy artykuł na temat plecionki Sufix 832. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy jest ona rzeczywiście tak dobra, jak przedstawia ją autor tekstu i zapewnia producent na opakowaniu. Prezentujemy wyniki pierwszej części naszych testów Sufixa 832, w których sprawdziliśmy wytrzymałość tych plecionek.

Początek sezonu szczupakowego już za pasem. Jest to okres, kiedy gorączkowo przeglądamy swoje pudełka z przynętami i uzupełniamy zapasy, aby na pierwszej w roku majówce niczego nam nie zabrakło. Coraz więcej z nas udaje się na szczupaki z muchówką.

Połowy i Łowy już od dawna zajmują stałe miejsce w harmonogramie wystawienniczych imprez wędkarskich w naszym kraju.

Czy kombinezony wypornościowe rzeczywiście są tak dobre, jak zapewniają nas producenci?
Czy zapewniają komfort i bezpieczeństwo w niskich temperaturach i chronią przed utonięciem?
Jaki kombinezon będzie lepszy: jedno czy dwuczęściowy ?

Co kryje się w kolorowych opakowaniach plecionek, za które słono płacimy?
Czy oferowane przez producentów plecionki są rzeczywiście tak mocne jak nas zapewniają?
Czy na prawdę są tak gładkie jak byśmy chcieli?

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości, refleksji oraz planów na Nowy Rok.

Któż z nas nie słyszał historii o kolosach zrywających najmocniejsze żyłki? Każdy wie, że ryba najszybciej rośnie po złowieniu... w opowieściach.

Waty, pixele, kiloherce, wielkość stożka… któżby się w tym wszystkim połapał. Każdy z nas stał, lub będzie stał przed tym dylematem - jaką echosondę wybrać. Wybór elektroniki wędkarskiej jest bardzo bogaty. Firmy kuszą coraz to lepszymi parametrami czujników.

Mocne wędziska, wielkie kołowrotki, brzęczące woblery i kwoki.. W kolejnej odsłonie poradnika sprzętowego wystąpił Tomek Straszewski, pracownik sklepu Bass, mieszczącego się na warszawskiej Woli.

Łatwo pogubić się w topach, tulejach, kubkach do nęcenia, zestawach skróconych i amortyzatorach. Czym się kierować podczas wyboru tyczki?
Dnia 1 IX w Zegrzu Południowym odbyły się VII Ogólnopolskie Zawody Spinningowe o Puchar Jeziora Zegrzyńskiego im. Prof. Zbigniewa Religi organizowane przez koło PZW nr 13 w Legionowie. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Pilkery, przywieszki, papryczki... O tych i o innych przysmakach dorszy opowie nam Piotr Ziółkowski "Marabut", pracownik sklepu "U Zbyszka" na warszawskiej Woli.

Pierwsza część cyklu porad sprzętowych. Robert Wiśniewski pracownik Centrum Wędkarstwa w Warszawie, wyjawi nieco informacji na temat wędzisk typu piker i feeder.

Sezon urlopowy w pełni. Podczas sielanki nad wodą nie wszyscy pamiętają o obowiązujących ich przepisach i prawie. Jak to wygląda w praktyce?
Zapraszamy do obejrzenia czwartej części cyklu "Patrol".
Gdy w przebłyszczonych wodach trudno skusić szczupaka do brania, warto sięgnąć po mocną wędkę muchową. Wykonanie skutecznej przynęty, prezentuje wytrawny łowca i znawca metody muchowej Kuba Standera, redaktor czasopisma "Sztuka Łowienia".
Nad Kanałem Żerańskim w dniach 21-22 kwietnia 2012 r. odbyły się pierwsze tegoroczne ogólnopolskie zawody w dyscyplinie spławikowej z cyklu Grand Prix.. Patronem honorowym zawodów była Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz. Zapraszamy do obejrzenia relacji, zrealizowanej przez ekipę filmową WTV
Topniejące śniegi odkryły już dawno temu śmieci i najróżniejszy syf pozostawiony nad wodą. W parku Moczydło w Warszawie, brak zainteresowania pozostałym po zimie bałaganem, może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. W innych miejscach, pokrywające brzegi odpady leżą sobie nie niepokojone przez nikogo miesiącami. Najdziwniejszy jest fakt, że najbardziej zanieczyszczone są łowiska, odwiedzane przez setki, jak nie tysiące, wyczulonych na wszelką niegodziwość wędkarzy.
XI Targi Połowy i Łowy, XI Skok Adrenaliny oraz VIII Festiwal Karpiowy a to wszystko podczas jednej imprezy odbywającej się w dniach 9-11 marca 2012r. w Hali MOSiR w Zabrzu. Na wydarzeniu nie zabrakło również ekipy filmowej WTV, dzięki której możecie wczuć się w klimat targów. 
Do maja zostało nam jeszcze trochę czasu ale teraz już można przygotować się do łowienia cętkowanych drapieżników. Tym bardziej jeśli chcemy łowić je na własnoręcznie wykonane muchy. Przed Wami kolejna odsłona porad Kuby Standery. Tym razem szczupakowy 3D streamer. 
Jesienna aura i niski stan wody w okolicznych rzekach zmogły nasz zew... Gdy przyszło zaproszenie nad Bałtyk od Gerarda
vel Głowackiego w celu testowania nowej wędkarskiej łodzi, czym prędzej spakowaliśmy się i ruszyliśmy nad zatokę.
W planach był trolling za trocią i łososiem oraz poszukiwanie okazałych dorszy...
Uzbrojeni po zęby ruszyliśmy nad Bałtyk. Pełni nadziei na złowienie morskiej troci wylądowaliśmy na plaży w miejscowości Osłonino... Zrealizowany "z przymrużeniem oka" materiał o portalowym wypadzie nad morze, widziany oczami Kamila "Łysego Węża" Walickiego.
Materiał „W sieci...", porusza nie tylko z wędkarskiego punktu widzenia, zagadnienie jakim jest rybactwo śródlądowe. Oprócz przeprowadzonej przez PSR kontroli rybaków, zobaczycie wypowiedzi w tym temacie, między innymi: Antoniego Kustusza, Artura Furdyny i Karola Zacharczyka.
Kuba Standera prezentuje jak wykonać muchę będącą świetną przynętą na morskie trocie oraz inne ryby przebywające w strefie przybrzeżnej. Falkus Sunk Lure pochodzi z Irlandii i jest jedną z najprostszych do wykonania much tandemowych.
Reportaż z imprezy zorganizowanej przez firmę Vision, będącej corocznym świętem dla miłośników wędkarstwa muchowego.  Event uświetnił pokaz rzutów wędką dwuręczną przygotowany przez Antti'ego Guttorm z Finlandii oraz grupy jazzowe Pigs Paradise i Jazz&Fly-Fishing.
Są uzbrojeni i mają prawo użycia przymusu bezpośredniego. Nad wodą mogą zrewidować Ciebie i Twój samochód. Osiem posterunków na Mazowszu i trzydziestu sześciu strażników czynnie patrolujących ponad 64000 hektarów wody. Tym razem ekipa filmowa WTV towarzyszyła funkcjonariuszom Państwowej Straży Rybackiej. W arkany pracy PSR wprowadza strażnik Sebastian.
Nic tak nie korci, jak wyprawa na ryby w nieznane. Dzięki zaproszeniu znajomych Jareckiego, wybraliśmy się na weekend do Szwecji, całkiem w ciemno. Na metodę wędkowania zdecydowaliśmy się wcześniej, jednak nie mieliśmy pojęcia gdzie zaprowadzi nas przygoda.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z prorodzinnych zawodów wędkarskich „Taaaka ryba”, które odbyły się 24 lipca na terenie łowiska "Wodne Ranczo" w Brwinowie pod Warszawą.
Belona dance... materiał, który został zrealizowany podczas majowej wyprawy ekipy z portalu WTV nad Zatokę Pucką. Film powstał z myślą o wszystkich wędkarzach, którzy jeszcze nie podjęli decyzji co do przyjazdu nad Bałtyk w celu sportowego połowu Belon.
Pierwsza rafa na Bałtyku, bagrowanie podwodnych łąk, połowy paszowe i zanikanie stad dorsza, to jedne z tematów o których mieliśmy możliwość porozmawiać z armatorem Gerardem i szyprem Ryśkiem