Spiderwire Smooth
Chciałbyś poinformować o ciekawym i ważnym wydarzeniu? Wyślij info na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Jesiotr ostronosy żyjący w Bałtyku może być w niebezpieczeństwie - alarmują naukowcy. Jak pisze portalmorski.pl, zagrożeniem dla chronionych ryb mogą być ich kuzyni, którzy uciekli z hodowli pod koniec sierpnia.
W środę zacznie się wypuszczanie pstrągów do pięciu dolnośląskich rzek. Populacja tego gatunku zmniejsza się, bo woda jest coraz brudniejsza i coraz częściej mamy susze. W tym roku do m.in. Ścinawki, Nysy i Bystrzycy trafiło już 700 tys. tub.
Kilkanaście litrów oleju napędowego dostało się do rzeki Białej, jaka przepływa przez w Bielsko-Białą. Badania laboratoryjne prób wody potwierdziły, że doszło do zanieczyszczenia rzeki. Wędkarze, którzy od lat biorą udział w zarybianiu Białej, są rozgoryczeni.
Od dłuższego czasu otrzymujemy alarmujące informacje od wędkarzy z terenu Koła i Gminy Dąbie o dużej ilości śniętych ryb w rzece Ner na odcinku Dąbie - Sobótka. Czy doszło do skażenia wody?
Wędkarze z Otmuchowa czują się oszukani przez Okręg PZW w Opolu, a swoje straty szacują na ok. 28 tys. zł.
6 kwietnia strażnicy Posterunku PSR w Szczecinku wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przeprowadzili działania kontrole na wodach powiatu szczecineckiego.