Mitchell RTE
Chciałbyś poinformować o ciekawym i ważnym wydarzeniu? Wyślij info na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Od lat wędkarze i samorządy zabiegają o likwidację sieci z mazurskich jezior.
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zdecydowało o lokalizacji kolejnej zapory na Wiśle.
Jest silna, drapieżna, ale momentami bywa nieśmiała. W Gdyńskim Akwarium zamieszkała niszczuka, która ma pysk jak u krokodyla, a reszta jej ciała przypomina szczupaka. W naturze, czyli w wodach Ameryki Północnej, ryba ta potrafi osiągnąć nawet trzy metry długości.
Setki, a może nawet tysiące śniętych ryb płyną Nysą Kłodzką ze zbiornika wodnego w Otmuchowie, gdzie przez gwałtowne spuszczenie wody doszło do pomoru sandacza.
Strażnicy graniczni z oddziału morskiego sprawdzają łowiska i pozostałe obszary wód terytorialnych na Bałtyku oraz łodzie rybackie.
Blisko 3 tony zagubionych sieci rybackich czyli tzw. sieci-widm zostało wyciągniętych na polskim wybrzeżu Bałtyku w ramach tegorocznej edycji międzynarodowej akcji "Marelitt” - poinformował PAP w środę WWF Polska. Organizacja szacuje, że w polskiej strefie może zalegać 800 ton sieci.