Clash 1

Kusza podwodna
Dwóch mężczyzn, płetwonurków ze znanych w regionie klubów, procesuje się z Polskim Związkiem Wędkarskim. Poszło o szczupaki.
Polski Związek Wędkarski, oddział w Koszalinie, domaga się od płetwonurków zapłaty po około 2 tysiące złotych. To warunek, by ewentualnie zgodzić się na umorzenie sprawy. Podejrzani uważają jednak, że ich czyn to tylko drobne wykroczenie, a polegał jedynie na przewożeniu ryb.
Tymczasem fakty są takie, że strażnicy rybaccy, po ubiegłorocznym, dość długim pościgu samochodowym, zatrzymali pod Białogardem dwóch mężczyzn, w samochodzie których znaleziono sporo sprzętu do nurkowania, kusze i 10 sztuk ryb - szczupaków.


- Jesteśmy pewni, że oni polowali z tymi kuszami na szczupaki. I prawdopodobnie nie był to ich pierwszy raz. Niestety, na razie oni twierdzą, że tylko przewozili te ryby. Ale nie potrafią wyjaśnić skąd je mają. Bardzo ciekawa linia obrony - komentują Marek Lewandowski, szef PZW i Mirosław Kachnicz, dyrektor w koszalińskim oddziale związku.

Pierwsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Białogardzie już za nami. Nie doszło do ugody. Kolejna została zaplanowana dopiero na maj.

Serwis Głosu Koszalińskiego

Komentarze   

jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2015-03-26 10:10
Nurkowanie i połów ryb zgodnie z regulaminem , to tez fajna pasja , niestety dość często zdarzają się takie przypadki , jak w/w :-x
marek j
# marek j 2015-03-26 19:11
Wnerwia mnie to głupie tłumaczenie, szczególnie że to nie biedacy co jeść nie mają.
Stać na samochód i sprzęt do nurkowania to i kara winna być adekwatna.
kainawi
# kainawi 2015-03-27 19:19
W naszym kraju niema sprawiedliwości, w innym kraju za taki czyn poszli by prosto do pierdla, czego im życzę.
pampi
# pampi 2015-05-20 23:29
Ciekawe jak się skończy ta sprawa:)

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się