Spiderwire Smooth

Norges Jeger- og Fiskerforbund (NJFF) udostępnia 100 łódek, które można wypożyczyć bezpłatnie na terenie całego kraju. Akcja potrwa do końca sierpnia.

- Wiele osób nie ma dostępu do własnej łódki lub nie może sobie pozwolić na jej wypożyczenie. Chcemy wyjść temu naprzeciw - mówi Havard Skjerstad Andersen z NJFF.

Aż do końca sierpnia będzie można za darmo wypożyczyć łódkę. Fiskeforbundet ma nadzieję, że dzięki tej akcji więcej osób zainteresuje się wędkarstwem. Według Tommy'ego Egra, specjalisty w zakresie rybołówstwa, w norweskich łowiskach jest... aż za dużo ryb. Dlatego tym bardziej zachęca wszystkich miłośników wędkarstwa do aktywnego korzystania z miejsc połowowych.

Wędkarski kryzys?

Zdaniem Andersena, Norwegowie łowią mniej niż kiedyś. Dlatego zapaleni wędkarze, którzy odwiedzają ten kraj mają dużo większe szanse na dużą sztukę! Wspólne wypady na ryby były niegdyś również okazją do spędzenia czasu z najbliższymi.

- Dawniej bardziej powszechne były rodzinne wyjazdy na ryby. Obecnie większość rodzin dociera zaledwie do sklepu rybnego aby kupić gotowy produkt. Wiele dzieci nigdy nie doświadczyło uczucia, które towarzyszy samodzielnemu połowowi - twierdzi Andersen.

- Łowienie z łodzi stwarza więcej możliwości i daje lepsze efekty. Dość szybko można przemieścić się w miejsce, gdzie znajduje się duża liczba ryb. Nie trzeba stać wyłącznie przy brzegu. Dodatkowo, już samo pływanie łódką może być sporą atrakcją dla najmłodszych - dodaje Egra.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Pomysłodawcy akcji zapewniają, że wszystkie dostępne łódki są wyposażone w instrukcję używania oraz sześć kamizelek ratunkowych.

- Będąc na łódce nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Zawsze należy mieć na sobie kapok, należy dopilnować również, aby nasi towarzysze zabezpieczyli się w ten sposób - mówi Anderson.

Anderson apeluje także, aby zostawiać łódki w wyznaczonym miejscu oraz w takim samym stanie, w jakim się je wypożyczyło.

Jak wypożyczyć łódkę?

Jeżeli jesteś zarejestrowanym członkiem NJFF, zaloguj się na stronie stowarzyszenia. Tam, w zakładce Minebater.no znajdziesz listę miejsc, w których można za darmo skorzystać z danej łódki. Wystarczy wybrać norweski region, który najbardziej nas interesuje, a następnie określić dzień i porę planowanego wędkowania. Po zarejestrowaniu będzie można otrzymać specjalny klucz, którego należy użyć aby otworzyć kłódkę zabezpieczającą dostęp do zamówionej na stronie łodzi.

Korzystać z tego pomysłu mogą tylko członkowie NJFF. Do organizacji można dołączyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy zarejestrować się w tym miejscu. Opłata za członkowstwo wynosi 365 NOK za rok.

www.mojanorwegia.pl

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się