Revo rocket

Zima coraz bliżej, pora zrobić porządki na łowiskach. Szczecineccy wędkarze postanowili, że tegoroczną jesienną akcję sprzątania brzegów związkowych akwenów rozpoczną od jeziora Lipnica leżącym przy drodze krajowej nr 20.

- Zapraszamy wszystkich członków koła. Mam nadzieję, że będzie nas wielu, bo pracy nad Lipnicą mamy, co niemiara – mówi „Tematowi" Andrzej Pilzek, prezes Koła Wędkarskiego PZW „Jesiotr". – Mile widziane są również osoby niebędące członkami naszego koła wędkarskiego. Liczymy też na udział w akcji młodzieży i ekologów. Zabezpieczymy narzędzia służące do podejmowania śmieci, również worki foliowe. Lipnica to nie tylko znakomite łowisko karpiowe, ale przede wszystkim jezioro, nad którym latem chętnie wypoczywamy. Dlatego warto jego brzegi sprzątać regularnie przez cały rok.

Wędkarze ogłosili zbiórkę dla swoich członków – w sobotę 22 listopada o godz. 9 przy siedzibie koła na ul. 9 Maja. Dojazd na łowisko nastąpi we własnym zakresie. Po akcji sprzątania będzie wędkarskie ognisko i pieczenie kiełbasek.

Warto dodać, ze podczas wiosennej - marcowej akcji sprzątania nad Lipnicą wędkarze zebrali kilkadziesiąt 120-litrowych worków śmieci. Z wody i z brzegów podjęli różnego rodzaju butelki po piwie nawet takie pamiętające jeszcze stary szczecinecki browar, butelki po innych alkoholach, tekturowe i plastikowe opakowania, pudła po telewizorach i niemal kompletny tapczan. Złomiarze zostawili również nad Lipnicą plastikowe otuliny po wypalanych kablach, a kłusownicy sprzęt wędkarski.

temat szczecinecki

Komentarze   

jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2014-11-21 10:43
Ładna inicjatywa :-) , ciekawe co z frekwencją ? , a swoją droga to sami wędkarze powinni zawsze sprzątać po sobie , również turyści.
marek j
# marek j 2014-11-21 20:05
Godna pochwalenia inicjatywa, wszak śmieci przy łowiskach jak i wszędzie nie brakuje.
Ja jednak mam pewną zasadę, nie lubię sprzątać, lubię jak jest czysto więc nie śmiecę. Nawet mały papierek niosę w kieszeni puki nie natrafię na kosz na śmieci. Ważne aby uczyć takiego postępowania swoje dzieci.

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się