Sebile 1

Przegląd prasy wędkarskiej XII 2014Nowe "Wędkarstwo Moje Hobby" . Co my tu mamy?

Idzie zima więc mnóstwo tematyki podlodowej. Rzeczowy i przejrzysty artykuł Michała Krzyżanowskiego. Jak ważne jest bezpieczeństwo i komfort łowienia na lodzie, to motyw przewodni tego artykułu. Parę praktycznych słów o przetworniku podlodowym wrzucił Robert Jernaś. Kolejny ,,zimny,, tekst Michała Krzyżanowskiego, to trochę inna bajka. Łowienie pstrągów tęczowych, z lodu, w łowiskach komercyjnych jest ciekawym ale nie łatwym sportem. Jak to ugryźć? Dużą część odpowiedzi znajdziecie tutaj.

Przełom jesieni i zimy, to świetny okres łowienia dużych drapieżników. Szansa na życiową rybę jest naprawdę realna. Jak to zrobić? Jak zwiększyć swoje szanse na spotkanie z okazem? Przeczytajcie ,,Szczupaki na zimno,, Darka Mrongasa albo ,,Szczupaki na przynęty XXL,, Jacka Górnego.

,,Zimowe płocie w czerni,, Damiana Furmańczyka, to coś dla poławiaczy białorybu. Coś o tym wiem, moje największe płocie i leszcze złowiłem właśnie o tej porze roku.

Artykuły Adriana Modzelewskiego czytam z czystej ciekawości. To nie moja bajka ale Adrian to fachman od karpi, jakich mało. Szanuję i podziwiam. Miałem przyjemność kiedyś z Nim pracować. Jego wyniki mówią same za siebie.

Proponuję zajrzeć do tekstu Roberta Wiśniewskiego. Konserwacja i smarowanie sprzętu wędkarskiego, to konieczność. Jak, czym i gdzie, warto wiedzieć.

No i najciekawszy artykuł numeru, moim skromnym zdaniem! ,, Ryby z wyższym wykształceniem ,,

Wojtka Wiśniewskiego. Ludzie!! Ile ja się naszukałem jasnych , przejrzystych opisów zestawów do trollingu z użyciem planerów, downriggerów itp... Artykuł Wojtka jest prosto i łopatologicznie napisany. Rysunki, schematy, wszystko jest! Czarno na białym. Nareszcie..

To tyle. Myślę, że każdy znajdzie w tym numerze coś dla siebie. Przyjemnej lektury.

 

Wędkarski Świat 12/2014.

Naprawdę fajna okładka. Nie ma jak jesienny szczupak, ubarwienie , kondycja, walka...ech.

Na początek trafny wstępniak Jacka Kolendowicza. Może wreszcie pozamyka usta tym, którzy łowienie w łowiskach zagranicznych albo specjalnych uważają za techniczną prościznę, a rybostan tak obfity i łatwy do łowienia, że każdy połowi. Nic bardziej mylnego.

Nawiązuje do tego również Jego sprawozdanie z wyprawy ,, Lapońskie lipienie ,, .

Jeżeli po lekturze w WMH komuś było mało, jeśli chodzi o wiedzę i spostrzeżenia dotyczące łowienia dużych szczupaków, to w WŚ znajdzie też parę ciekawych słów na ten temat. Patrz artykuł Rafała Mleczaka ,, Potwory z jeziorowej głębi ,, .

To samo jeśli chodzi o morski trolling. Tekst Marka Szymańskiego ,, Sprzęt trollingowy ,, , o sprzęcie krótko i na temat, bez zbędnych wywodów.

Dwusetny felieton Darka Duszy! Obowiązkowo! Mógłby ktoś wydać je wszystkie w formie książki. Bestseller murowany!!

,, Zrozumieć Bug ,, Daniela Szpila, artykuł który świetnie opisuje charakter granicznego Bugu. Mam okazję bywać kilka razy w roku na tej rzece(niestety bez wędki), właśnie tam gdzie jest ona naszą granicą. Nie ma drugiej takiej rzeki w Polsce, uwierzcie mi. Dzika, rybna, nieujarzmiona, niesamowicie trudna technicznie, kapryśna... Przeczytajcie sami.

Koniecznie zajrzyjcie na strony z nowościami. Znajdziecie tam opis(skromny) tego co zaproponowali na pokazach DAM, DAIWA-CORMORAN, DRAGON, ZEBCO. Oj, będzie w czym wybierać!

Muszkarze też będą mieli co czytać. Adam Sikora i Mikołaj Hassa jak zwykle się postarali.

 

Wiadomości Wędkarskie 12.2014.

Na pierwszy strzał idzie ,, Kalendarium bałtyckich okoni ,, Majkiego. Bałtyk znamy przede wszystkim jako łowisko ryb typowo morskich. Dorsz, flądra, śledź. Okazuje się, że to świetne łowisko grubych, wypasionych okoni! W tym tekście znajdziecie wiele ważnych informacji kiedy i jakim sposobem się do nich dobrać.

Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się paru ciekawych niuansów odnośnie łowienia sandacza u schyłku sezonu, to proszę bardzo...,, Sandacz przed lodem ,, Sebastiana Kowalczyka i ,, Taktyka na drapieżnika ,, Kamila Walickiego zaspokoją tą chęć w 200%.

O łowieniu okoni z lodu i podlodowych trikach, przeczytacie w artykule Robert Florczaka ,, Iceman kontra okonie ,, . Robert, to ekspert, fachura jeśli chodzi o wędkowanie z lodu. Warto przeczytać jak wygląda jego wyposażenie i podejście do tematu.

Coś dla muszkarzy, zwłaszcza tych początkujących(jak ja). ,, Jak łowić na mokrą muchę ,, Przemka Półtoraka. Łatwo przyswajalna lektura. Przyjdzie czas żeby skorzystać z tej wiedzy...mam nadzieję.

 

Mówiąc ogólnie jest co poczytać we wszystkich trzech wydawnictwach. Opisałem i wybrałem te, które dla mnie były najbardziej interesujące i ,,pożywne,, . Jest tam tego dużo więcej, niech każdy z Was wybierze coś dla siebie. Do następnego razu. Strachu

 

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się