Sebile 1


Transflutryna - tak nazywa się substancja, która blisko dwa miesiące temu zabiła ryby w Warcie. To substancja owadobójcza. Śmiertelna dawka została przekroczona ponad 130 razy.

23 października spacerujący nad Wartą w Poznaniu zobaczyli setki śniętych ryb. Badanie pierwszych próbek wody nie przyniosło odpowiedzi, jaka substancja je zabiła. Wykrycie trucizny było możliwe dopiero dzięki specjalistycznym badaniom przeprowadzonym w laboratorium Instytutu Weterynarii w Puławach.

Policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wciąż nie chcą podać nazwy firmy, która wypuściła truciznę. Wiadomo jednak, że substancje owadobójcze produkuje tylko jedna spółka, która mieści się blisko rzeki.

Firma, która spowodowała katastrofę ekologiczną w Warcie, zapłaci wysoką karę. Mówi się o milionie złotych.

Powtórne zarybianie Warty może potrwać nawet kilkanaście lat.

wiadomosci.radiozet.pl

Komentarze   

jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2015-12-11 11:44
Transflutryna – szybko działający środek insektobójczy o wzorze sumarycznym C15H12Cl2F4O2. Może być stosowana wewnątrz pomieszczeń przeciwko muchom, komarom i karaczanom. Działa również na stworzenia wodne , a w tak dużym stężeniu niszczy wszystko :-x Sam osobiście wątpię aby znaleziono sprawcę , bo można powiedzieć , że w spółce było wszystko O.K. , a mógł to wrzucić do Warty prawie każdy , lecz rzeka to nie jest bajorko jakieś i musiały tam dostać się ogromne ilości tej substancji :eek:
vicious
# vicious 2015-12-11 18:15
http://www.bros.pl/
marek j
# marek j 2015-12-11 18:45
Cytuję vicious:
http://www.bros.pl/

To wskazanie winowajcy czy reklama?
Krzychu82
# Krzychu82 2015-12-11 21:42
Ta firma rzeczywiście mieści sie nie daleko Warty w Poznaniu i produkuje miedzy innymi różnolakie środki owadobójcze ale pozostaje jeszcze, a może przede wszystkim udowodnienie jej ewentualnej winy.
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2015-12-16 12:27
Słuchajcie firmy trują , a władze przymykają oczy na to :eek:

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się