Clash 1
Wędkarze chcą specjalnego odcinka „No kill” i nowych wymiarów ochronnych dla pstrągów na MierzawieW Suchedniowie w niedzielę odbyło się spotkanie miłośników wędkarstwa pstrągowego.

wedkarze chca zmian
Przyjechali na nie pasjonaci tego sportu z całego regionu świętokrzyskiego oraz z Szydłowca. W większości to użytkownicy internetowego Świętokrzyskiego Przewodnika Wędkarskiego.
Dyskutowali o stanie rzek w naszym województwie, w których żyją pstrągi potokowe. Niestety, stan tych wód nie jest według nich najlepszy. Jedna z przyczyn to roboty melioracyjne i stale obniżający się poziom wody.

Tak dzieje się nawet na uznawaną za najrybniejszą, rzekę Mierzawę. Uzgodniono wystąpienie do Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego o stworzenie na niej pierwszego w regionie Odcinka Specjalnego - między mostem od mostu na trasie E77 w miejscowości Mierzawa, do mostu drogowego w miejscowości Strzeszkowice.
Na kilkukilometrowym odcinku złowionych ryb nie można było by zabierać do domu. Zdaniem wędkarzy to rozwiązanie, sprawdzone w całej Polsce, uatrakcyjniło by łowisko.

Wędkarze chcą też wprowadzenia nowych wymiarów ochronnych dla mierzawskich pstrągów - minimalnego 35cm i górnego - 50cm. Obecnie obowiązuje wymiar ochronny 30 centymetrów. Podpisy pod petycją w tej sprawie będą w najbliższym czasie zbierane między innymi w sklepach wędkarskich.
Ed

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się