Berkley 1

Kilka dni temu informowaliśmy o kłopotach Okręgu PZW Koszalin, który nie wywiązywał się z umów dotyczących zarybiania Wieprzy i Parsęty, co zaowocowało między innymi kłopotami wędkarzy w Szczecinku.

na ryby za darmo

Po kontroli PZW Koszalin przeprowadzonej przez Urząd Marszałkowski, została rozwiązana umowa na użytkowanie tych obwodów wędkarskich. Co to oznacza dla szczecineckich wędkarzy? Po pierwsze, że wydawaniem zezwoleń na połowy rzeczne w tej chwili zajmuje się RZGW w Szczecinie. Po drugie, że wszystkie wydanie przez PZW Koszalin zezwolenia na wędkowanie na pobliskich rzekach są nieważne. Po trzecie - że wędkarze niepotrzebnie wpłacali za nie pieniądze do Koszalina (260 zł), ponieważ teraz ze Szczecina pozwolenie dostaną za darmo.

 

- PZW Koszalin wiedział od 18 grudnia, że te umowy wygasną, a jednak sprzedawał pozwolenia - informuje Temat Szymon Kruczyński z RZGW Szczecin. - Dyrekcja RZGW Szczecin wyszła mocno naprzeciw oczekiwaniom wędkarzy i wydaje na tą chwilę darmowe zezwolenia. - Wystarczy przesłać zapytanie pocztą e-mail, w którym zawrze się imię i nazwisko, nr karty wędkarskiej i adres zamieszkania (szczegóły http://www.rzgw.szczecin.pl/zezwolenia-na-amatorski-polow-ryb ).
Co z pieniędzmi które zostały wpłacone do PZW Koszalin? Związek lakonicznie informuje na swojej stronie, że "osoby, które będą oczekiwały zwrotu opłaconych już składek na 2016 rok mogą zgłosić się do skarbników kół."

Temat Szczecinecki


Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się