Clash 1

Policjanci zatrzymali dwóch kolejnych kłusowników. 82-latek wpadł na jeziorze Maróz, gdzie kłusował przy pomocy sieci rybackich. Z kolei 47-latek zastawił wnyki w lesie koło Olsztynka. Został zatrzymany dzięki nagraniu zarejestrowanemu przez kamerę monitoringu straży leśnej. Mężczyźni będą odpowiadać teraz przed sądem.
Do pierwszego zdarzenia doszło w środę ok. godziny 10 w miejscowości Swaderki w gminie Olsztynek. Policyjni wodniacy z KMP Olsztyn wraz z funkcjonariuszami straży rybackiej z Pasymia zauważyli mężczyznę łowiącego ryby przy pomocy sieci. Okazało się, że nie miał on żadnych zezwoleń. 82-letni kłusownik został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego połowu ryb, do którego się przyznał. Za kłusownictwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Trzy godziny później policjanci z komisariatu w Olsztynku zostali poinformowani o kolejnym kłusowniku. Tym razem funkcjonariusze straży leśnej dzięki nagraniu zarejestrowanemu przez kamerę zainstalowaną w lesie namierzyli znanego im 47-latka, który zastawiał wnyki. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

olsztynek.wm.pl/

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się