Spider Wire 1

Waty, pixele, kiloherce, wielkość stożka… któżby się w tym wszystkim połapał. Każdy z nas stał, lub będzie stał przed tym dylematem - jaką echosondę wybrać. Wybór elektroniki wędkarskiej jest bardzo bogaty. Firmy kuszą coraz to lepszymi parametrami czujników.

Ale co jest w tych wszystkich parametrach ważne a co jest kolorowym bajerem ?  W skrócie omówi temat wyboru pierwszej echosondy Tomek Straszewski, pracownik sklepu Bass mieszczącego się na warszawskiej Woli.
 

Komentarze   

łysy-wąż
# łysy-wąż 2012-10-22 16:50
Fajna, fachowa porada - dla mnie super ;)
tomasz kwieciński
# tomasz kwieciński 2012-10-22 18:48
spoko :-)
t12
# t12 2012-10-23 09:07
Materiał dla początkujących- w mojej ocenie powielenie wielu filmów z sieci. Proponuję omówienie tematu na wodzie (nie program demo, który niewiele daje w wyższych modelach), wtedy jest już dużo więcej zagadek dotyczących interpretacji, a ustawienia nie są takie proste jak pogadanka w sklepie. Osobiście szukam tego typu materiałów w sieci i niestety nie ma. Może wypełnicie tą lukę? Namawiam.
Szympans
# Szympans 2012-10-23 10:09
Może zamiast siedzieć przed komputerem i szukać na gotowo w sieci jedź nad wodę i się ucz :) Dla mnie materiał spoko , podobał mi się ;-) Pozdrawiam
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2012-10-23 15:31
Dla mnie też super , nada się ;-)
bierjoza
# bierjoza 2012-10-23 18:33
Eksperci radzą??
to wypadało by poprosić o wypowiedź jakiegoś eksperta.
Dużo ogólników i kilka błędów merytorycznych.
Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej o echosondach to raczej polecam znaleźć inne źródło w W-wie,. Jest kilka osób co się naprawdę znają. Także w sklepach wędkarskich ale nie będę robił nikomu reklamy.
Przemek238
# Przemek238 2012-10-25 14:16
Bardzo fajna porada. Gość mówi rzeczowo i konkretnie. Ja nie mam echosondy, ale chcąc łowić na spining kluczowe znaczenie ma wybór miejscówki bez echosondy ani rusz
rufin
# rufin 2012-10-25 16:11
niby wszystko jasne,ale moim zdaniem brakuje pokazu z nad wody-teoria to nie wszystko,przez praktyczny pokaz więcej wędkarzy by zrozumiało o co dokładnie chodzi-np.na łodzi montujemy 4 echosondy o różnych parametrach i porównanie tego samego fragmentu dna na każdej z nich-wtedy najlepiej byłoby widać różnice......ale to tylko moje zdanie.
Anaki
# Anaki 2012-10-26 09:06
Najbardziej podstawowe informacje dla zupełnych nowicjuszy.
Nie rozumiem jednego: dlaczego sprzedawcy nie informują choćby o tym, że mapy w GPSach są mapami świata, podstawowymi.
Na ich podstawie możesz określić jedynie, że znajdujesz się np na Bałtyku.
Z reguły zawsze do ceny zakupu echosondy z GPSem musisz doliczyć cenę nowej mapy - koszt rzędu ok 1tys zł.
Do ceny echosondy z systemem HDS trzeba dokupić kolejny przetwornik w raz z modułem, za kolejne 3-4tys zł.
bierjoza
# bierjoza 2012-11-17 10:16
1. Anaki, bzdurą jest to co piszesz, że przy użyciu echosondy wyposażonej w mapę bazową możemy: "Na ich podstawie możesz określić jedynie, że znajdujesz się np na Bałtyku." Wprowadzasz ludzi w błąd. Możemy określić swoje położenie w każdym miejscu na świecie. Zaznaczyć waypointy i do nich następnie nawigować, zapisywać trasy itp.Jeszcze nie tak dawno urządzenia wędkarskie z GPS nie miały w ogóle żadnych wbudowanych map a nawet nie miały mozliwości współpracy z mapami na zewnętrznych nośnikach, były jedynie ploterami. Wobec tego zakupu mapy za ok 1 tys zł tez nie trzeba doliczać.
Mapy uznanych producentów nie są tanie (przynajmniej dla mnie- bo to pojęcie względne) i z tym się trzeba zgodzić. Ale nie są one niezbędne by poprawnie działało urządzenie szczególnie na tak wielkich akwenach jakie mamy w naszym kraju. By trafic na łowisko we mgle wystarczy zwykły najtańszy GPS bez żadnej mapy. Ponadto sieć jest pełna różnych map domorosłych twórców.Możemy mapy zrobić też sami.
bierjoza
# bierjoza 2012-11-17 10:17
2. Po drugie: nie ma czegoś takiego jak; "echosondy z systemem HDS"- jest seria urządzeń Lowrance HDS i wcale nie musisz do nich dokupować żadnego przetwornika z modułem za kolejne 3-4 tyś. Możesz jeślie chcesz je rozbudować ale nie musisz. Maja one ogromne możliwości rozbudowy. Urządzenia te np. posiadają możliwośc by na ich ekranie monitorować parametry silników spalinowych takie jak: obroty, temperatura, ciśnienie oleju, trym i inne. A nikt Ci nie każe od razu kupować łodzi z silnikiem za np. 100 tyś.
okonhel
# okonhel 2012-10-26 11:24
Dla początkujących taki filmik jest ok. Dla tych co chcą się dowiedzieć więcej, trzeba by było nakręcić serial (w tym odcinki w plenerze) i to bez Rysia z Klanu.
Wodziniak
# Wodziniak 2012-10-27 21:58
Bo to jest filmik dla początkujących, jak by ktoś nie zauważył.
perwer
# perwer 2013-03-04 09:53
Witam ,właśnie obejrzałem materiał ,bo chce kupić echosonde w tym roku .Szczerze nic sie z tego materiału nie dowiedziałem ,bo co do ekranu to sam sie pokapuje jaki lepszy ,a jak uchwyt zamocować to wybaczcie .
Liczyłem na konkrety - jak prawidłowo odczytywać zapis na ekranie ,jak sondować ,przedział cenowy - na co zwracać uwagę itd ...Ze 100 pytań szło by zadać po tym materiale.Pomysł dobry na reportaż ,ale wykonanie -bez pomysłu i ogólnikowe . Równie dobrze mógłbym zaprezentować rower i go omówić -jednak zainteresowany kupnem ,tak szczerze wiedział by tyle samo ,co przed omówieniem . ..szkoda

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się