Berkley 1
Topniejące śniegi odkryły już dawno temu śmieci i najróżniejszy syf pozostawiony nad wodą. W parku Moczydło w Warszawie, brak zainteresowania pozostałym po zimie bałaganem, może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. W innych miejscach, pokrywające brzegi odpady leżą sobie nie niepokojone przez nikogo miesiącami. Najdziwniejszy jest fakt, że najbardziej zanieczyszczone są łowiska, odwiedzane przez setki, jak nie tysiące, wyczulonych na wszelką niegodziwość wędkarzy.

 

bez komentarza...

kibel

kibel2

kibel4

kibel3

kibel1

Komentarze   

pisaq
# pisaq 2012-04-20 09:21
Sorry, ale nie obejrzałem do końca. Jakiś ***** zbyt wrażliwy jestem.
Powiem Wam coś. Polak, to taki obrotny naród, który NIE ROBI NIC DLA PRZYJEMNOŚCI. Po ośmiu godzinach w pracy, musi zająć się czymś pożytecznym. Porąbać tudzież ukraść drzewo z lasu, złowić ryby na obiad. Skoro ktoś traktuje wędkarstwo jako czynność, dzięki której można przyoszczędzić, to jak wymagać od niego docenienia walorów przyrodniczych?
Idzie tam, gdzie bierze, tam gdzie zarybiali, nieważne jak tam jest, ważne, że można połowić. Nie interesują go techniki połowu, wygodny sprzęt. Gdzieś ma całą przyrodniczą otoczkę. Kaczki? Wystrzelać! Wyżerają zanętę. Drzewa? Wyciąć! Zostawia się na nich haczyki.
Śmieciarze są wśród wszystkich "nacji" wędkarskich. Śmieci zostawiają spinningiści, spławikowcy i grunciarze. Fakt ten, świadczy o tym, że... gdzieś mają wędkarstwo, oni chcą tylko ryb.
I to wędkarskie tłumaczenie się.... Ryb nie ma? Kormorany wyjadły! Śmieci nad wodą? Spacerowicze zostawili! Szczególnie zanęty, opakowania po robactwach i butelki po taniej wódzie.
Nie ma w naszym kraju KULTURY WĘDKARSKIEJ.
Jakiś czas temu, przespacerowałem się brzegiem zalewu. Do reklamówki pozbierałem te co bardziej rażące śmieci. Kilka dni temu, po najeździe pozarybieniowej szarańczy, sytuacja wróciła do "normy".
Wędkarstwo powinno być sportem elitarnym, a nie zajęciem dla takich gumofilców.
Wkurzyliśta mnie z rana ;x
Buniol
# Buniol 2012-04-20 10:19
Dlaczego pozwala się na sprzedaż robaków i zanęt w plastikowych opakowaniach?Na pewno jest wiele innych materiałów z których można wykonać opakowania które się rozłożą.Z tym że wędkarze zostawiają najwięcej śmieci i dewastują środowisko wodne to prawda.
pisaq
# pisaq 2012-04-20 15:11
Zły tok rozumowania. Co dalej? Piwo w tytkach? To nie opakowania trzeba dostosować do peerelowskiej mentalności, a ludzi do rzeczywistości. Kontrole, mandaty, mandaty, mandaty i jeszcze raz kontrole.
andrzej19521
# andrzej19521 2012-08-22 08:06
A może by tak za nasze niemałe zresztą składki zamiast prezia na Baleary wysyłać wraz ze świtą i rodziną postawić choć po jednym- dwa ŚMIETNIKI nad wodami "dzierżawionymi" przez PZW no i zadbać o ich opróżnianie ??? A może też by odpuścić sobie "pseudozarybianie" np Odry płocią (jak to miało miejsce w Okręgu Legnickim -21TON płoci wykazano w sprawozdaniu) i za te pieniądze podpisać jeszcze jedno POROZUMIENIE (moim zdaniem wystarczyłoby tylko to jedno) z Zakładem Oczyszczania i egzekwować warunki umowy
tomasz kwieciński
# tomasz kwieciński 2012-04-20 17:43
Przerażają mnie takie widoki, ale niestety tak jest w 90% łowisk.Dlaczego tak jest że jak się pojedzie do Niemca,Francuza,itd to oni jakoś potrafią i powędkować i posprzątać po sobie. My Polacy jesteśmy takimi brudasami, nasze brzegi rzek są najlepszym przykładem .
Szympans
# Szympans 2012-04-20 19:30
dajcie spokój ... brak mi slów . ehhh
pepek
# pepek 2012-04-20 20:46
Szlag człowieka trafia jak ogląda coś takiego,po prostu nie ma kary za zaśmiecanie.
Ja osobiście jak przychodzę na miejscówkę to zaczynam prawie zawsze od sprzątania,
spaliłbym się ze wstydu jak by mi ktoś zwrócił uwagę że siedzę w śmieciach.
tomasz kwieciński
# tomasz kwieciński 2012-04-20 20:51
Popek święte słowa, dokładnie tak jak ja nawet dla siebie samego i lepszego otoczenia .Sieć tak z rodziną w tym smrodzie :sad:
FanAtyk
# FanAtyk 2012-04-20 20:57
Kiedy jestem na rybach to po odcięciu dosłownie 5cm żyłki wkładam ten odcinek do kieszeni zamiast rzucić pod nogi, przyglądam się przy tym zalegającym śmieciom wokół (często łowię na kanale) i się zastanawiam jaki to ma sens. Ale i tak zawsze zrobię tak samo, żebym stał po pas w śmieciach, bo tak trzeba i tak być powinno.
mirasek
# mirasek 2012-04-21 12:11
To jest zjawisko występujące na terenie całego kraju warto upomnieć nieraz wędkujących aby po sobie sprzątali . U nas próbujemy po woli z tym walczyć : http://www.spoleczna-straz-rybacka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=92
kaczoroln
# kaczoroln 2012-04-21 13:31
istny Horror ; / brak słów...
łysy-wąż
# łysy-wąż 2012-04-21 20:16
Właśnie wróciłem z dwudniowej zasiadki na Narwi. W miejscu gdzie łowiliśmy z kolegami, na "tyłach" namiotu znajdowała się usypana góra śmieci. Wędkarsko-alkoholowych śmieci.
Drugiego dnia wędkowania podpłynęła SSR z koła nr 3 (jeśli dobrze pamiętam). Trzech społecznych strażników na dwóch łódkach. Nie sprawdzali kart czy wpisów do rejestrów - rozdali wędkarzom olbrzymie wory na śmieci, rękawiczki i poprosili o pomoc w sprzątnięciu terenu...

Dodam, że zebraliśmy 3 olbrzymie wory śmieci tylko z "zaplecza" naszego namiotu. Olbrzymie = ok. 120 litrów każdy. Czwarty, mniejszy worek z "naszymi" śmieciami, wrócił z nami do Warszawy.

Brawa dla strażników SSR z koła nr 3 i minus dla dzierżawcy wody...
Dyrekto
# Dyrekto 2012-04-23 16:49
Dawno temu opisywałem tego typu zdarzenia , temat drążony od lat . Krew zalewa nawet mnie kiedy posprzątasz miejscówkę i wracając widzisz to samo , obiecałem sobie ze kiedyś posprzątam i na koniec narobię na środku wielkie "G" jak wrócę będę wiedział że posprzątam po sobie. I wiecie co miałem pecha bo musiałem posprzątać po innych. liczyłem na to że nikt tam nie usiądzie widząc takie coś. Myliłem się, bo powstała niezła toaleta... Bardzo chwalę sobie opiekunów zbiornika j. Nyskiego(opolskie), kiedy odwiedzałem ich akwen do naszej grupy następnego dnia podeszła pewna pani wręczając nam worki na śmieci. Zresztą wszystkim biwakowiczom i wędkarzom rozdawała te worki prawie codziennie.Co prawda byliśmy przygotowani na utylizację naszych brudów a jednak komuś prócz nas też zależało by miejsce pozostawić w nienagannym stanie czystości... To się chwali. Niestety wszystko zależy od nas samych. pozdrawiam
rooster
# rooster 2012-04-23 20:24
Byłem kiedyś nad łowiskiem w Ciechanowskim i pomimo że na górce stał wielki kontener na odpady to na miejscówkach można było się zabić o śmieci jakie pozostawili nasi "koledzy" pseudo wędkarze innymi słowy śmierdzące lenie. Po obejrzeniu materiału prześladują mnie słowa naszego przemądrego kolegi z portalu który uparcie twierdził że śmiecenie przez wędkarzy jest wręcz " incydentalne", teraz już nie wystarczy być tylko "człowiekiem"... to za mało by wrócić w łaski natury.
kowson77
# kowson77 2012-04-25 23:17
Dzisiaj Rozmawiałem z Karolem. Ktoś się chyba obudził bo Park Moczydło wysprzątany na błysk. :)
karolzch
# karolzch 2012-04-26 02:17
No z tym błyskiem to nie przesadzajmy, ale wyraźny postęp jest. Seba wrzuć ten materiał na Facebooka.....Karol
kowson77
# kowson77 2012-04-26 08:13
Już tam linki latają. :)
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2012-04-26 10:44
Więc na to wychodzi , że musimy to głośno piętnować we wszystkich mediach , portalach , ale ciekawe , jak długo będzie czysto ? , zwłaszcza po długiej majówce
kowson77
# kowson77 2012-04-26 11:09
Ja bym się tak nie podniecał. Park posprzątali, bo to park - miejsce publiczne odwiedzane przez setki, jak nie tysiące ludzi. Kanału żerańskiego pewnie nikt palcem nawet nie tknął.
muszka
# muszka 2012-04-27 00:58
Jak to się mówi, bo to Polska...
Bez urazy, ale wg mnie wędkarze (przynajmniej jakaś część) to śmieciarze, alkoholicy i w dodatku kłusole. Nie ma co się dziwić, bo wystarczy popatrzeć co się dzieje nad wodą. Co roku to samo czyli butelki po wódce, opakowania po zanętach i pudełka po robakach. To już chyba norma, że nad wodą ma być syf i pięknych krajobrazów to raczej się nie spodziewajmy.
Ostatnio na yt oglądałem nieciekawy filmik, który pokazuje jakich mamy wędkarzy. Mam nadzieję, że nie złamałem regulaminu zamieszczając tu link
http://www.youtube.com/watch?v=mllzZwQAKjA
Traken
# Traken 2012-05-17 14:15
Brak słów na to co sie dzieje nad wodami ogólnie dostępnymi , dziwnym trafem ze na łowiskach komercyjnych nie widzi się takiego zachowania ,czemu ? bo tam płacimy za wędkowanie? i jesteśmy narażeni na kontrole właściciela łowiska? .Czy to problem zabrać własne śmieci ze soba i wrzucic do śmietnika ,czy to kosztuje aż tak dużo ? :oops:
rybowanie.pl
# rybowanie.pl 2012-05-22 13:44
Temat znany od dawna, ale ważne, że wraca...

rybowanie.pl/artykul_pelny.php?id=11

Pozdro,
rybowanie.pl
mateuszwos
# mateuszwos 2012-07-05 12:48
Dopiero teraz obejrzałem filmik ale warto było. Niestety wszędzie mamy ten sam problem więc nie będę silił się na komentarz. Chciałbym jednak pogratulować Lektorowi urywka filmu 6:20 - 6:35
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2012-08-26 15:00
Tych brudasów i śmieciarzy już nikt nie wychowa , bo wynieśli to ze swojego domu , ale czy w domu , mieszkaniu też tak robią ? , wątpię .
perwer
# perwer 2012-12-10 09:05
Dokładnie Jurek.
Na małe usprawiedliwienie wędkarzy, chce dodać że na dużych akwenach w lato oprócz wędkarzy są tysiące biwakowiczów. W śród nich są grupy młodzieży pijącej do rana, rodziny z gromadką dzieci - gdzie bez wyobraźni rodzice wyrzucają w krzaki pampersy, oraz wekendowi grillowicze, gdzie pół grilla leży w krzakach. Czemu w tych ciepłych miesiącach nie ma kontroli takich ludzi, czemu po każdym weekendzie nie ma ekip sprzątających, czemu gospodarze łowiska lub gmina się nie interesują.
Wszystkiego kochani na wędkarzy zwalić nie można, choć na typowych akwenach wędkarskich, gdzie leżą tylko opakowania po zanętach wiadomo kto syfi.
save87
# save87 2013-05-03 22:36
Oglądając ten materiał aż same pięści się zaciskają co by zrobić porządek z tym bydłem bo inaczej tego nazwać nie można z jednej strony cieszę się że jestem tutaj (Norwegia) bo tutaj norek upuści papier czy puszkę na ulicy w sobotnią noc przechadzając się po mieście bądź wracając z klubu ale nigdy powtarzam nigdy nie zostawi po sobie śmietniska na łonie natury i za to należy ich szanować, aczkolwiek tutaj również czasem spotykam się z syfem nad wodą, może nie w takim stopniu jak na filmie tylko czemu mnie nie dziwi że praktycznie każdemu zaśmieconemu miejscu tutaj towarzyszą paczki po fajkach z napisem "Palenie szkodzi" lub puszki i to nie po browarach dostępnych w tutejszych sklepach a dostępnych u przemytów. Cała skandynawia zna już puszki po takich piwach jak dębowe, harnaś, tyskie czy lech.

Różnice w czystości między jeziorami, rzekami a fiordami można zaobserwować na pierwszy rzut oka, ale domyślam się z racji czego tak się dzieje, a mianowicie na wodach słonych można wędkować tutaj bez żadnego pozwolenia, gdzie na jeziorka trzeba mieć już stosowne licencje o których większość rodaków nawet nie myśli żeby płacić a co za tym idzie w dużej mierze ogranicza to ludzi którzy jeżdżą właśnie nad jeziorka i rzeki.

Ale wracając do tematu to będę próbował nakłonić kilka znajomych osób z innego, bardziej regionalnego forum na wspólne sprzątanie łowisk jeżeli tylko będę w kraju.

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się