Revo rocket
Odbywające się w miniony weekend targi Efftex 2015 Warsaw przyciągnęły do stolicy naszego kraju szereg wędkarskich znakomitości z całego świata. Jednym z gości był Patrick Sébile, twórca przynęt i jeden z najbardziej znanych na świecie wędkarzy, który spotkał się z fanami spinningu w salonie Centrum Wędkarstwa w Warszawie. 
Wydarzenie odbyło się na przestronnym terenie przed Centrum Wędkarstwa, gdzie ustawiono m.in. basen z wodą, w którym Patrick demonstrował działanie swoich przynęt. Ale po kolei...

Spotkanie rozpoczął przedstawiciel marki Sébile w Polsce, który później także tłumaczył słowa Patricka Sébile. Po krótkiej chwili bowiem to gość z Francji (od lat już mieszkający na Florydzie) przejął pałeczkę i bez reszty przyciągnął uwagę zgromadzonych gości, w tym także zatrudnionych w Centrum Wędkarstwa spinningowych wyjadaczy, których niełatwo zadziwić.
Jak się okazało, wiedza i umiejętności Patricka są na tyle rozległe, że spotkanie przeciągnęło się na kilka godzin. Gość z Francji okazał się przy tym człowiekiem niezwykle sympatycznym i przystępnym, potrafiącym błysnąć żartem i podtrzymywać uwagę słuchaczy przez długi czas. 
W toku swojej prelekcji, ilustrowanej na bieżąco demonstracjami, Patrick omawiał sposoby wykorzystywania i zbrojenia różnorodnych przynęt twardych i miękkich. Mogliśmy się dowiedzieć, jak i którą wykorzystywać na jakie drapieżniki i w jakich warunkach.
Mocną stroną wykładu były właśnie wspomniane demonstracje m.in. zbrojenia gum, w tym wiele takich, których w naszym kraju nie stosuje chyba zbyt wielu wędkarzy.
A każdy wariant miał jakiś cel, każdy został omówiony ze szczegółami i dokładnie zademonstrowany zgromadzonym wędkarzom. 
Kolejnym punktem programu spotkania były pokazy pracy przynęt – w tym tych, które zostały przygotowane na naszych oczach – w ustawionym przed Centrum Wędkarstwa basenie z wodą.
Choć na pozór nie była ona krystalicznie czysta, to jednak zapewniała dostatecznie dużą widoczność, aby stojący przy basenie widzowie mogli śledzić każdy ruch prowadzonych przez Patricka przynęt. A było na co patrzeć, bo w rękach mistrza kawałki gumy czy plastiku ożywały i zachowywały się jak naturalny pokarm drapieżników. To co zobaczyliśmy dalece wykraczało poza sakramentalny schemat popularnego rippera mocno kolebiącego płetwą ogonową. Różnorodność pracy pokazywanych wabików była naprawdę imponująca.
Wszystko zaś okraszone fachowym komentarzem, co sprawiało że goście nie mieli okazji się nudzić.
Warto zauważyć, że dla większości zgromadzonych była to jedyna okazja do zaczerpnięcia wiedzy wprost od Patricka, gdyż wspomniane na wstępie targi Efftex były przeznaczone tylko dla przedstawicieli przedsiębiorstw i mediów działających w branży wędkarskiej. Jestem przekonany, że gdyby pora pokazu została lepiej wybrana (a niestety było to wczesne popołudnie w dniu roboczym), pojawiłoby się o wiele więcej wędkarzy.
Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło: ci, którzy jednak przybyli, mieli szanse na dokładne i bez tłoczenia się obejrzenie tego, co im pokazywał Patrick Sébile. 

Zapraszamy do obejrzenia mini galerii zdjęć i uzupełniającego materiału videoSebile1 Sebile4 Sebile6 Sebile17 Sebile18 Sebile14 Sebile9 Sebile10 Sebile3 Sebile5 Sebile8 Sebile12 Sebile13 Sebile15 Sebile16 Sebile22 Sebile2 Sebile23 Sebile24 Sebile26 Sebile19 Sebile20 Sebile21

Foto: Paweł Smyk - Payara Design, Marcin Wosiek


 

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się