Berkley 2

Tego kutra nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na połowach dorsza byłem już kilkadziesiąt razy, jednak to co spotkało mnie i moich kolegów wczoraj na Patrolla II z Mrzeżyna, skłoniło mnie do rozwinięcia nowego wątku mającego na celu wyłonić jednostki nie godne polecania braci wedkarskiej.

Za 120zł  odbył się 10 godzinny rejs turystyczny z jednym ciepłym posiłkiem, którego osoba pełniąca funkcje "kucharza" nie miała czasu wydawać ponieważ zajęta była wędkowaniem.  Sam "szyper" również zaraz po najeździe łapał za wędkę nie pilnując radia, echosondy, a nade wszystko bezpieczeństwa jednostki i uczestników rejsu. Przypomnę, że właśnie w tym dniu warunki pogodowe zmieniały się co chwila i utonął kuter rybacki koło Sarbinowa, co było podawane w TV. 
Z zawodu jestem nawigatorem i na morzu spędziłem wiele lat, stąd też moja znajomość urządzeń znajdujacych się na tej jednostce. Pozwałało mi to kilkakrotnie po zerknięciu na ekran echosondy interweniować u szypra, że stoimy na kompletnym pustkowiu i może należałoby zmienić miejsce.  Brak miejsc socjalnych oraz zabieranie na burtę w dziurawe skrzynki bez wody ryb bez wymiaru dobiło mnie kompletnie. Nie mam pretensji co do pogody, ilości i wielkości ryb, bo z ryb niejednokrotnie przychodzi wracać o kiju. Mam ogromne pretensje do jakoścu usługi i zachowań załogi.  Dodam tylko, że inni koledzy w tym samym dniu na "Czerwonym Szkwale" również z Mrzeżyna wrócili z kompletem wymiarowych ryb i zadowoleniem z obsługi.

Dla mnie i moich kolegów szyper jednostki Patrolla II  zyskał sobie miano "fryzjera".

Proponuję wyłonić listę "fryzjerów", taki swoisty ranking dobrych i beznadziejnych kutrów by wędkowanie  na morzu nie przestalo być przyjemnością.

Komentarze   

norbiko
# norbiko 2010-07-21 11:17
Watro aby w komentarzach poniżej dodawali koledzy kutry i szyprów których warto polecić, oraz takich których należy omijać z daleka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kowson77
# kowson77 2010-07-21 11:41
albo na forum taki temat założyć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
okonhel
# okonhel 2011-01-24 14:41
Czyli załoga popłynęła połowić sobie rybki a was zabrali żeby im się paliwo wróciło... :-)
Potraktowali was jak sponsorów wycieczki i pewnie byli zdziwieni co od nich chcecie. Niestety nie wszyscy dorośli do świadczenia wędkarskich usług.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Piotr888
# Piotr888 2013-02-22 15:56
Uważajcie na kuter Nurek w Kołobrzegu!!!!
Wsiedliśmy na kuter ok 1(mieliśmy wędkować ok 16 godzin ekipa 12 osób każdy po 160 zł) w nocy docelowo miały być okolice Bornholmu ale ok 5 rano okazało się że jesteśmy gdzieś na morzu :o Połowy kiepskie bo jak się okazało szyper pływał gdzie chciał kompletnie nie znając chyba miejsc do połowu i chyba kompletnie nie patrzył na sonar, na nasze pytania odpowiadał że wie co robi :)
ok godziny 15 30 zakończył wędkowanie i po godzinie byliśmy w porcie.
Kompletna pomyłka jakaś ale co można było zrobić gdy zapłaciliśmy przy wsiadaniu na kuter. Tak czy siak kompletna strata czasu i kasy
Pływałem kilka razy z Kapitanem Wiśniewskim we Władysławowie i ci ludzie wiedzą co robią polecam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
JARZYN
# JARZYN 2013-06-18 10:46
Patrolla II z Mrzeżyna to totalna porażka !!! szyper nawet nie wypływa w morze i pływa cały czas przy brzegu na głębokości 13-17 metrów. o rybach możecie zapomnieć chyba ze dorszyki w liczbie 2-3 wielkości 30 cm was zadowolą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
sien
# sien 2014-02-26 14:11
Pływałem na Patroli II. Parę lat temu było ok. płynęliśmy na tzw. drugie kamienie (ponad 2 godz rejsu) miałem 40 szt. tylko dlatego , że sprzęt się popsuł. Teraz już tak daleko nie wypływa i ryba trafia się dopiero po 12. Chyba oszczędza na paliwie. Szyper lubi sam połapać. Ostatnio miałem 13 dorszy na patroli. Ale było już kiedyś i 5.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
dam66
# dam66 2017-01-16 19:53
Kamel kiedyś to była marka. A teraz naciągają kasę gwarantują że pogoda będzie byle tylko dać im kasę po rezygnacji z drugiego dnia pływania szyper Wiechu powiedział,że wcale się nie dziwi że nie chcemy płynąc bo będzie jeszcze gorzej. Kiedyś było super ale teraz kasa ważniejsza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
andrzej88
# andrzej88 2018-02-28 14:23
Ja wypływałem z Cpt Morganem jak byłem w poprzednim roku nad Bałtykiem, w zasadzie nie mam porównania, ale polecenie od gościa który pływa od lat i sam też kiedyś się zajmował organizacją takich rejsów. Jawa dobry człowiek, szyper z doświadczeniem to na pewno, ci norwescy z którymi wcześniej pływałem się nie umywają
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież