Berkley 1

Tego kutra nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na połowach dorsza byłem już kilkadziesiąt razy, jednak to co spotkało mnie i moich kolegów wczoraj na Patrolla II z Mrzeżyna, skłoniło mnie do rozwinięcia nowego wątku mającego na celu wyłonić jednostki nie godne polecania braci wedkarskiej.

Za 120zł  odbył się 10 godzinny rejs turystyczny z jednym ciepłym posiłkiem, którego osoba pełniąca funkcje "kucharza" nie miała czasu wydawać ponieważ zajęta była wędkowaniem.  Sam "szyper" również zaraz po najeździe łapał za wędkę nie pilnując radia, echosondy, a nade wszystko bezpieczeństwa jednostki i uczestników rejsu. Przypomnę, że właśnie w tym dniu warunki pogodowe zmieniały się co chwila i utonął kuter rybacki koło Sarbinowa, co było podawane w TV. 
Z zawodu jestem nawigatorem i na morzu spędziłem wiele lat, stąd też moja znajomość urządzeń znajdujacych się na tej jednostce. Pozwałało mi to kilkakrotnie po zerknięciu na ekran echosondy interweniować u szypra, że stoimy na kompletnym pustkowiu i może należałoby zmienić miejsce.  Brak miejsc socjalnych oraz zabieranie na burtę w dziurawe skrzynki bez wody ryb bez wymiaru dobiło mnie kompletnie. Nie mam pretensji co do pogody, ilości i wielkości ryb, bo z ryb niejednokrotnie przychodzi wracać o kiju. Mam ogromne pretensje do jakoścu usługi i zachowań załogi.  Dodam tylko, że inni koledzy w tym samym dniu na "Czerwonym Szkwale" również z Mrzeżyna wrócili z kompletem wymiarowych ryb i zadowoleniem z obsługi.

Dla mnie i moich kolegów szyper jednostki Patrolla II  zyskał sobie miano "fryzjera".

Proponuję wyłonić listę "fryzjerów", taki swoisty ranking dobrych i beznadziejnych kutrów by wędkowanie  na morzu nie przestalo być przyjemnością.

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się