Penn Slammer III
Województwo: zachodnio-pomorskie

 

darwek_2010_projekt_plaza_tvn_011

Co zrobić, gdy nasza małżonka upiera się przy wyjeździe nad morze a nam marzy się wędkarski urlop? Nic prostszego, możemy zastosować mały fortel. Dając damie prawo podjęcia decyzji, sobie pozostawiamy wybór miejscowości w której będziemy zażywać słonecznych oraz morskich kąpieli.

Nasz wybór może paść na Darłówko, niewielką turystyczną miejscowość, sąsiadującą z Darłowem. Jeśli nasza połowica się zgodzi, możemy przystąpić do pakowania sprzętu wędkarskiego.

W Darłówku wylegiwanie się na plaży, przy rozstawionych wędkach, może być utrudnione przez rzesze wczasowiczów, zjawiających się już w wczesnych godzinach rannych w celu zajęcia atrakcyjnego miejsca.

Nic straconego, bezpośrednio z plażą sąsiaduje port w którym z powodzeniem możemy łowić, prawie wszystkie gatunki ryb.

darwek_2010_projekt_plaza_tvn_024

darwek_2010_projekt_plaza_tvn_085

Wejście do portu oblegane jest przez entuzjastów połowu śledzi. Zestawy na śledzie możemy zakupić w sklepie wędkarskim nie daleko plaży. Sam połów jest bardzo prosty i podobny do klasycznego spinningowania. Wykonujemy długie żuty i podciągamy zestaw skokami w pół wody. Uzbrojeni w pięć haków możemy spędzić miłe chwile, czekając na uwieszenie się kompletu.

darwek_2010_projekt_plaza_tvn_057

darwek_2010_projekt_plaza_tvn_044

darwek_2010_projekt_plaza_tvn_047

darwek_2010_projekt_plaza_tvn_069

Port zabezpieczony jest falochronem na którym zajmują miejsca wędkarze, nastawiający się na flądry. Do obciążenia zastawów używane są płaskie ciężarki o wadze pomiędzy 40 a 100g w zależności od fali. Jako przynęta słuzy filecik, czerwone robaczki lub dendrobena.

Amatorzy połowu ryb słodkowodnych ustawiają się po wewnętrznej stronie portu. W ruch idą spławikówki i feedery, na haku czerwone robaczki. Rybę można złowić prawie każdą, która z rzek i jezior wchodzi do morza. Atrakcją są grube leszcze, często swoją wagą przekraczające cztery kilogramy. Gabaryty złowionych przez nas płoci również mogą mile zaskoczyć.

Nad wodą zauważyłem również spinningistów uganiających się za sandaczem oraz stadami okoni. Szczupaki trafiają się sporadycznie.

Oprócz dorosłych wędkarzy w porcie wędkuje sporo maluchów, pod bacznym okiem rodziców.

darwek_2010_projekt_plaza_tvn_041

W taki o to sposób nasz wędkarski urlop, może być mile wspominany przez całą rodzinę. Nadmorskich miejscowości sprzyjających wypoczynkowi i wędkowaniu jest dużo więcej. Warto przed wyborem miejsca sprawdzić czy z plażą sąsiaduje port lub pogrzebać trochę w sieci.

Życzę miłego wypoczynku.Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się