Revo rocket

Targi, targi i po targach....


Targi wędkarskie RYBOMANIA 2014 skończyły się 2 tygodnie temu ...Jak było? Mogę śmiało powiedzieć, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Mam na myśli proporcje pomiędzy wystawcami oferującymi sprzęt karpiowy, zanęty, kulki, a wystawcami którzy oferowali inny asortyment wędkarski (spinningowy, spławikowy, morski itd.).
Chodzi o to, żeby targi były różnorodne. Żeby każdy wędkarz mógł znaleźć coś dla siebie.
Z mojego punktu widzenia nie mogę narzekać. Było co oglądać, dotknąć i z kim porozmawiać.
Wędziska, kołowrotki, przynęty, akcesoria było naprawdę tego sporo.

 

 

 

Znane marki takie jak:
SHIMANO (Normark)
FENWICK( KR Fishing)
DAIWA- CORMORAN
DRAGON
SAVAGEAR
DAM
TRAPER
HARJUS
SPIN-MAD
GRAFF
ELEKTROSTATYK
olbrzymia ilość firm karpiowych i wielu,wielu innych.
Targi wędkarskie RYBOMANIA to nie tylko sprzęt, to też ludzie znani w światku wędkarskim. Również było ich wielu.
Zaczynając od prezesa PZW Dionizego Ziemickiego i ludzi z zarządu poprzez takie postacie jak Robert Taszarek, Jacek Kolendowicz, Paweł Mirecki, Kamil ,,Łysy Wąż,, Walicki (ekipa WMH była w mocnym składzie), Paweł ,,Garbus,, Kołodziejczyk, Mariusz Getka, Karol Zacharczyk czy Piotr Piskorski.
Długo by wyliczać.
Można było zaczepić, pogadać chwilkę.

Nie chciałbym się tu rozpisywać co poszczególne firmy i sklepy (również się wystawiało ich mnóstwo) miały na swoich stoiskach,bo w założeniu miał być to tekst krótki i rzeczowy. Wiadomo, było wszystko co potrzebne.
Od łódek zaczynając, poprzez pontony, ubrania, wędki, kołowrotki, torby i elektronikę (echosondy,gps-y), przynęty wszelkiej maści i koloru, kończąc na przeróżnych akcesoriach.

Coś co wyróżniało te targi od poprzednich, to jedna z głównych atrakcji...pokaźnych rozmiarów akwarium pełne ryb wielu gatunków (palie, tęczaki, potoki, jesiotry, szczupaki, sandacze, okonie, leszcze, liny, karpie oraz mocno egzotyczne gatunki[co to za ryba z tym mieczem??] ). W większości w okazowych rozmiarach.

W tym akwarium producenci prezentowali swoje przynęty i patenty. Było na co popatrzeć, szczególnie wtedy jak tęczaki ganiały za przynętami.
Takie akwaria są zawsze na największych targach wędkarskich w europie. To też świadczy o tym, że idzie to w dobrym kierunku.
Frekwencja, jeśli chodzi o zwiedzających, była naprawdę spora. Potwierdza to tylko, że jest bardzo duże zainteresowanie tego typu wydarzeniami i potrzebę istnienia tego typu imprezy (bądź imprez).
Tylko podczas takich targów można naocznie odczuć ile jest nas, wędkujących. Oczywiście, to tylko jakaś cząstka ogólnej liczby wędkarzy w naszym kraju, ale robi wrażenie.
I to tyle. W przyszłym roku nie omieszkam znów się tam pojawić. Na prawdę warto. Popatrzcie na zdjęcia i sami powiedzcie.
Zdjęcia, które widzicie były robione w piątek(dzień branżowy). Celowo zamieściłem te na których nie ma wielkich tłumów, żeby było doskonale było widać rozmiary hal i mnogość stoisk.

Do następnego razu
Tomek "Strachu" Straszewski

 

Komentarze   

marek j
# marek j 2014-03-10 16:24
Potwierdzam Twoją dobrą ocenę targów, warto było być. Do przyszłego roku, też zajdę walnąć wspólną fotkę :-)
raparapa
# raparapa 2014-03-10 17:09
Strachu,byłem w piątek z samego rana.Jeszcze nie wszystkie stoiska były otwarte ale w takim luzie można sobie dobrze wszystko obejrzeć,Tym bardziej że jest czas żeby się zastanowić co kupić.Jest to potężny przemysł i nowości coraz tańsze bo dużo tego pojawiło się.Logo dla naszych Forumowiczy jest wskazane bo nie można wydedukować przy kim się stoi.Mam blisko do Zabrza wiec myślę że na przyszły rok najwięcej radości będzie ze wspólnych spotkań.Pozdro! :P
Longin
# Longin 2014-03-10 17:25
Powyższy tekst kol. Strachu dotyczy targów w Poznaniu! :-) A myśmy byli w Zabrzu! :sad: W piątek po południu też był bardzo duży luz! :eek: Myślę,że aby pooglądać wszystkie nowości to w pzryszłym roku trzeba by się wybrać do Poznania! :-x
spinn76
# spinn76 2014-03-10 18:37
Mi osobiśćie targi Rybomania się podobały.Już kilka razy byłem na targach właśnie w Poznaniu i zawsze jest OK.Tym razem też się nie zawiodłem.Jedynie czym sie zawiodłem to to że z nikim z portalu sie nie spotkałem oprócz Jareckiego.A miało być tak pięknie :sad: :oops: .
Strachu
# Strachu 2014-03-11 10:03
Na przyszły rok koniecznie trzeba ustalić jedno miejsce na hali targów gdzie się spotkamy(najlepiej gdzieś gdzie jest jakiś punkt charakterystyczny). Naszywki jako znak rozpoznawczy to konieczność. No i być w kontakcie(albo przez forum, albo telefonicznie).
Pomijam fakt oczywisty, że trzeba zebrać tyłek w troki i do Poznania przyjechać he,he,he :lol:
Wodziniak
# Wodziniak 2014-03-11 17:55
Kolejne targi dopiero za rok, a może by tak jakieś spotkanie w bliższej perspektywie, najlepiej nad wodą ;-)
pers
# pers 2014-03-11 18:08
Proponuję u mnie 20 osób się zmieści ;-)z namiotami ze całe WTV, ale jak na Targach tak mało osób się spotkało, to cianko widzę na Mörkö :sad:
zdrapek
# zdrapek 2014-03-25 11:13
Szkoda, że Poznań mam tak daaaleko. Łowy i połowy w Zabrzu to 90% karp... Fajna relacja :)

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się