Clash 1
Województwo: świętokrzyskie

Okręg PZW w Kielcach

logo_fish_TEXTZbiornik powstał na początku XIX wieku na rzece Kamionce. Przez wiele lat zabezpieczał potrzeby wodne Państwowej Fabryki Amunicji a potem Zakładów Metalowych Mesko w Skarżysku-Kamiennej.
Obecnie pełni głównie funkcję zbiornika retencyjnego, a także rekreacyjną. Zbiornik obfituje w dość spore amury i karpie choć nigdy nie udało mi się nawiązać innego kontaktu niż wzrokowy.
Wygrzewają się  w okolicach początku zalewu gdzie wpływa rzeka  Kamionka  i linii wysokiego napięcia. Jest sporo płoci,jazi i ładnego okonia co do leszczy to słyszałem że  trafiają się  duże okazy nawet powyżej 70cm .Jeśli chodzi o drapieżnika to udało mi się wyholować parę szczupaków   powyżej 80 cm  i kilka ładnych garbusów  .I o dziwo  nie natrafiłem tam na zaczepy dno wydawało się raczej piaskowe z lekkim namułkiem  możliwe  ze  to wynik pracy amurów i karpi  .Zbiornik znam raczej wyrywkowo  więc nie będę się za bardzo rozpisywał

Powierzchnia zbiornika to  około 30 ha,
Ryby: Amur, Jaź, Karaś, Karp, Lin, Okoń, Płoć, Szczupak,

dscn3266m

dscn3271

Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji "Rejów" to atrakcyjny ośrodek letniskowy znajdujący się na terenie woj. świętokrzyskiego, położony wśród lasów sosnowych nad dużym zalewem.


Obiekt posiada miejsca noclegowe w domkach typu BRDA z pełnym węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, oraz w pokojach hotelowych.

Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji
"REJÓW"
26-110 Skarżysko-Kamienna
ul. Wioślarska 1
tel./fax 041 252 41 65
tel. kom. 510 045 184
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://rejow.com.pl

osrodek01

osrodek12

osrodek18

Atrakcje  turystyczne

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej
Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku ? Kamiennej istnieje od prawie 40 lat. Przez ten czas nasza placówka trwale wrosła w turystyczny i kulturalny krajobraz miasta i regionu. Jesteśmy jedną z najważniejszych atrakcji naszego miasta i jego wizytówką. Wiele osób z naszego kraju i zza granicy kojarzy Skarżysko ? Kamienną jako miejsce, gdzie znajduje się Muzeum im. Orła Białego. Nasze zbiory są postrzegane jako drugie co do wielkości miejsce w kraju, po Muzeum Wojska Polskiego, gdzie zgromadzono tyle sprzętu bojowego.

ul. Słoneczna 90
26-110 Skarżysko-Kamienna, Poland
tel/fax: (48)(41)26 21 587
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia

Zapraszamy codziennie (7 dni w tygodniu)

* Styczeń - Marzec 8:00 - 16:00
* Kwiecień - 8:00 - 19:00
* Maj - sierpień 8:00 - 20:00
* Wrzesień - 8:00 - 19:00
* Październik - 8:00 - 18:00
* Listopad - Grudzień - 8:00 - 16:00
* 1 listopada - nieczynne

mazur_skarzysko

orp_odwazny_skarzysko

il_14

Zdjęcia  za  pozwoleniem  OWiR "Rejów" oraz Muzeum im. Orła Białego

Podziękowania dla Myszki za zdjęcia

Więcej http://www.wix.com/hektores/hektores/rejow
http://swietokrzyskiprzewodnikwedkarski.pl/Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się