Spider Wire 1
Chciałbym pomóc w zrobieniu pasty peletowej, opiszę wszystko krok po kroku co musimy zrobić, żeby wyszło wszystko tak jak powinno być.

składniki

1 Krok: Składniki, jak widać na zdjęciu używam różnych mączek a jednym z lepszych dodatków jest tuńczyk z puszki, może to być również wędzona makrela.

mczki

2 Krok: Wsypujemy wszystkie składniki do jakiegoś pojemnika, ja dodatkowo mielę kulki.

\

3 Krok:  Używam pelet o małych średnicach bo szybciej się rozpuści, w tym wypadku jest to pelet firmy Dynamite baits oraz Aller Aqua, przed zalaniem go wodą, wlewam do niego olej z tuńczyka który był już w puszce.

                                         peletOlej_z_Tunczyka

 

4 Krok: Zalewam pelet zagotowaną wodą, trzeba go wlać tyle żeby zalał cały pelet.

zalanie_peletu 

5 Krok: Dodajemy wszystkie dodatki w moim przypadku są to mączki i tuńczyk, ale jak na początek polecam dodać zwykłą Kozieradkę, która dostaniemy w zielarskim do tego można dodać przyprawę chili. Jak pelet będzie za rzadki można dodać zwykłą zanętę gruntową.

6 Krok: To już raczej wszystko, pasta peletowa gotowa do użycia, polecam oblepiać nią ciężarek jeśli jest dobrze zrobiona, bo jeśli będzie za rzadka będzie spadać, konsystencja naszej pasty powinna przypominać plastelinę, można ją również używać do koszyczka zanętowego.

koniec

Podsumowanie: Wszystko można zrobić w 1 godzinę razem z rozpuszczeniem peletu i wymieszaniem, na prawdę warto spróbować czegoś innego na swoim łowisku, pasta sprawdza się bardzo na karpie, leszcze, płocie a nawet brzany.


Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się