Spiderwire Smooth

Wędkarze doskonale wiedzą, że ryby skutecznie wabi się substancjami zapachowo- smakowymi.

Do połowów białej ryby oraz połowów drapieżników metodą spławikową i gruntową przemysł wędkarski oferuje bardzo bogaty asortyment zanęt i przynęt na bazie zapachu i smaku.
Apetyzer_1Natomiast łowienie drapieżników metodą spinningową przynętami sztucznymi w zasadzie ogranicza się do wykorzystywania efektów wizualnych i hydroakustycznych, pobudzających zmysł wzroku oraz zmysł dotyku, czyli tak zwanej linii nabocznej. Spinningując, bardzo słabo pobudzamy zmysły węchu i smaku , tradycyjne maczanie lub spryskiwanie atraktorem przynęt spinningowych jest mało efektywne oraz uciążliwe. Substancja zapachowo– smakowa naniesiona na powierzchnię przynęty, po kilku metrach ciągnięcia w wodzie zostaje doszczętnie zmyta. W efekcie ślad zapachowo– smakowy jest bardzo krótki, nadmiernie intensywny i w rezultacie nieskuteczny.

 

Z ogromną przyjemnością, chcę przedstawić proste, niezawodne i skuteczne rozwiązanie , dozownik atraktorów do uzbrajania przynęt spinningowych.

Bardzo pozytywne wyniki dwóch lat badań i testów, utwierdziły twórcę do opatentowania produktu zwanego APETYZER ( nr zgłoszenia P-397 808 ).

Stosując APETYZER, sztuczne przynęty spinningowe obok efektów wizualnych i hydroakustycznych zyskują nową jakość, pobudzając u ryb drapieżnych dwa kolejne zmysły– węchu i smaku. Ma to duże znaczenie w łowieniu takich ryb jak sum, który atakuje swoje ofiary podążając za nimi ścieżką hydroakustyczną oraz ścieżką smakowo– zapachową.

apetyzer_na_kotwicy

APETYZER znacznie zwiększa skuteczność przynęt spinningowych nawet podczas połowu gatunków, co do których panuje opinia, że zmysły węchu i smaku podczas polowania wykorzystują w bardzo małym stopniu (np. szczupaki, okonie i sandacze).

APETYZER świetnie się sprawdza również w połowach morskich , stosowany na pilkery.


Budowa APETYZERA

Jest to rurka z miękkiego tworzywa sztucznego zakończona po obu stronach kołnierzami . W środku rurki znajduje się materiał chłonny oraz pusta przestrzeń.

 

 

Zasada działania APETYZERA

Gdy przynęta jest ciągnięta przez wędkarza, woda dostaje się do APETYZERA od strony wolnej przestrzeni i powoli wypycha z nasiąkniętego materiału chłonnego substancje biologiczne. Dzięki temu przemieszczająca się w wodzie przynęta pozostawia za sobą delikatną smugę substancji zapachowo- smakowych. Ilość uwalnianych substancji do wody przez APETYZER jest podobna do ilości substancji zapachowych jakie pozostawiają za sobą poruszające się żywe organizmy, na przykład małe ryby. Substancje biologiczne uwalniane z APETYZERA powodują wzmożoną aktywności drapieżników i nie odpartą ich chęć do ataku na przynętę. 

 

Uzbrajanie przynęty spinningowej w APETYZER

APETYZER nasuwa się na trzonek kotwiczki lub haczyka wędkarskiego w taki sposób, by wolna przestrzeń wewnątrz dozownika była od strony oczka haczyka. Następnie kotwiczkę lub haczyk mocuje się do przynęty spinningowej za pomocą kółka łącznikowego.

Po uzbrojeniu napełniamy APETYZER atraktorem zbliżając końcówkę pojemnika z płynem zapachowo- smakowym do dozownika od strony gdzie rurka dozownika ma wolną przestrzeń. Następnie wpuszczamy kilka kropel płynu zapachowo- smakowego, aż wolna przestrzeń w dozowniku się wypełni. Po czym materiał chłonny nasiąknie wpuszczonym płynem.

Gdy po kilku lub kilkunastu rzutach stwierdzimy, że substancje zapachowo-smakowe są wypłukane z APETYZERA , ponownie go napełniamy.

Apetyzer

Przykładowe zbrojenie przynęt spinningowych w APETYZER

przykładowe zbrojenie

APETYZER jest bardzo wygodnym, wydajnym, efektywnym urządzeniem.

 

Zalety:

- mała ilość substancji daje długi ślad zapachowo- smakowy.

- co kilka do kilkunastu rzutów napełniamy dozownik.

- ograniczamy do minimum naniesienie substancji zapachowych na ciało lub ubranie.

- nie musimy przed każdym rzutem natryskiwać lub maczać przynęty.

- wolno uwalniająca się substancja zapachowo- smakowa daje efekt naturalnego zapachu przynęt żywych.

- dozownik umieszczony na haczyku lub kotwicy imituje płetwę piersiową lub ogonową nie zakłócając pracy przynęty.

- każda przynęta spinningowa może być uzbrojona w APETYZER.

- stosowanie dozownika zwiększa do 100% ilość brań ryb.

- ryba drapieżna zwabiona efektami wizualnymi i falą hydroakustyczną, czująca dodatkowo zapach i smak nabiera większej  pewności, że przynęta spinningowa jest naturalnym jej pokarmem.

APETYZER pomaga wędkarzowi w łowieniu  ryb.

opakowanie_handlowe5_rozmiarw_w_3_kolorach

Od teraz spinningiści mogą eksperymentować nie tylko kolorem i kształtem przynęt ale również z zapachem i smakiem.
Życzę wędkarskich emocji oraz połamania kija.


Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się