Revo rocket

Wędkarze doskonale wiedzą, że ryby skutecznie wabi się substancjami zapachowo- smakowymi.

Do połowów białej ryby oraz połowów drapieżników metodą spławikową i gruntową przemysł wędkarski oferuje bardzo bogaty asortyment zanęt i przynęt na bazie zapachu i smaku.
Apetyzer_1Natomiast łowienie drapieżników metodą spinningową przynętami sztucznymi w zasadzie ogranicza się do wykorzystywania efektów wizualnych i hydroakustycznych, pobudzających zmysł wzroku oraz zmysł dotyku, czyli tak zwanej linii nabocznej. Spinningując, bardzo słabo pobudzamy zmysły węchu i smaku , tradycyjne maczanie lub spryskiwanie atraktorem przynęt spinningowych jest mało efektywne oraz uciążliwe. Substancja zapachowo– smakowa naniesiona na powierzchnię przynęty, po kilku metrach ciągnięcia w wodzie zostaje doszczętnie zmyta. W efekcie ślad zapachowo– smakowy jest bardzo krótki, nadmiernie intensywny i w rezultacie nieskuteczny.

 

Z ogromną przyjemnością, chcę przedstawić proste, niezawodne i skuteczne rozwiązanie , dozownik atraktorów do uzbrajania przynęt spinningowych.

Bardzo pozytywne wyniki dwóch lat badań i testów, utwierdziły twórcę do opatentowania produktu zwanego APETYZER ( nr zgłoszenia P-397 808 ).

Stosując APETYZER, sztuczne przynęty spinningowe obok efektów wizualnych i hydroakustycznych zyskują nową jakość, pobudzając u ryb drapieżnych dwa kolejne zmysły– węchu i smaku. Ma to duże znaczenie w łowieniu takich ryb jak sum, który atakuje swoje ofiary podążając za nimi ścieżką hydroakustyczną oraz ścieżką smakowo– zapachową.

apetyzer_na_kotwicy

APETYZER znacznie zwiększa skuteczność przynęt spinningowych nawet podczas połowu gatunków, co do których panuje opinia, że zmysły węchu i smaku podczas polowania wykorzystują w bardzo małym stopniu (np. szczupaki, okonie i sandacze).

APETYZER świetnie się sprawdza również w połowach morskich , stosowany na pilkery.


Budowa APETYZERA

Jest to rurka z miękkiego tworzywa sztucznego zakończona po obu stronach kołnierzami . W środku rurki znajduje się materiał chłonny oraz pusta przestrzeń.

 

 

Zasada działania APETYZERA

Gdy przynęta jest ciągnięta przez wędkarza, woda dostaje się do APETYZERA od strony wolnej przestrzeni i powoli wypycha z nasiąkniętego materiału chłonnego substancje biologiczne. Dzięki temu przemieszczająca się w wodzie przynęta pozostawia za sobą delikatną smugę substancji zapachowo- smakowych. Ilość uwalnianych substancji do wody przez APETYZER jest podobna do ilości substancji zapachowych jakie pozostawiają za sobą poruszające się żywe organizmy, na przykład małe ryby. Substancje biologiczne uwalniane z APETYZERA powodują wzmożoną aktywności drapieżników i nie odpartą ich chęć do ataku na przynętę. 

 

Uzbrajanie przynęty spinningowej w APETYZER

APETYZER nasuwa się na trzonek kotwiczki lub haczyka wędkarskiego w taki sposób, by wolna przestrzeń wewnątrz dozownika była od strony oczka haczyka. Następnie kotwiczkę lub haczyk mocuje się do przynęty spinningowej za pomocą kółka łącznikowego.

Po uzbrojeniu napełniamy APETYZER atraktorem zbliżając końcówkę pojemnika z płynem zapachowo- smakowym do dozownika od strony gdzie rurka dozownika ma wolną przestrzeń. Następnie wpuszczamy kilka kropel płynu zapachowo- smakowego, aż wolna przestrzeń w dozowniku się wypełni. Po czym materiał chłonny nasiąknie wpuszczonym płynem.

Gdy po kilku lub kilkunastu rzutach stwierdzimy, że substancje zapachowo-smakowe są wypłukane z APETYZERA , ponownie go napełniamy.

Apetyzer

Przykładowe zbrojenie przynęt spinningowych w APETYZER

przykładowe zbrojenie

APETYZER jest bardzo wygodnym, wydajnym, efektywnym urządzeniem.

 

Zalety:

- mała ilość substancji daje długi ślad zapachowo- smakowy.

- co kilka do kilkunastu rzutów napełniamy dozownik.

- ograniczamy do minimum naniesienie substancji zapachowych na ciało lub ubranie.

- nie musimy przed każdym rzutem natryskiwać lub maczać przynęty.

- wolno uwalniająca się substancja zapachowo- smakowa daje efekt naturalnego zapachu przynęt żywych.

- dozownik umieszczony na haczyku lub kotwicy imituje płetwę piersiową lub ogonową nie zakłócając pracy przynęty.

- każda przynęta spinningowa może być uzbrojona w APETYZER.

- stosowanie dozownika zwiększa do 100% ilość brań ryb.

- ryba drapieżna zwabiona efektami wizualnymi i falą hydroakustyczną, czująca dodatkowo zapach i smak nabiera większej  pewności, że przynęta spinningowa jest naturalnym jej pokarmem.

APETYZER pomaga wędkarzowi w łowieniu  ryb.

opakowanie_handlowe5_rozmiarw_w_3_kolorach

Od teraz spinningiści mogą eksperymentować nie tylko kolorem i kształtem przynęt ale również z zapachem i smakiem.
Życzę wędkarskich emocji oraz połamania kija.


Komentarze   

pisaq
# pisaq 2012-02-20 09:38
Nie lepiej nałożyć na kotwiczkę kawałek gąbki i zabezpieczyć opaską zaciskową? :)
Taką gąbkę można nasączyć zarówno atraktorem w postaci "szpreja" jak i żelu.
Co kto lubi. Życzę powodzenia, oby się sprawdziło i sprzedawało :)
pers
# pers 2012-02-20 20:05
można też na kotwicę założyć paralizator elektryczny 100% skuteczny
kolo5
# kolo5 2012-02-23 15:24
Pomysł dobry dla wędkarzy którzy nie chcą za bardzo kombinować z przynętą.
pisaq
# pisaq 2012-02-24 22:40
O matko. Jasne, bo ryba uderzy nieważne co, byle z "apetyzerem"? Chyba wypaczasz ideę takiego urządzenia.
kamil90
# kamil90 2012-02-29 10:29
Nie sądzicie że spinningowanie powoli traci sens? Bo co to jest za sztuka złowić szczupaka, suma itp. na "apetyzer" to tak jakby złowić karpia w stawie hodowlanym - żadna satysfakcja.
To jest po prostu pójście na łatwiznę
A gdzie duch prawdziwego wędkowania??? I duch satysfakcji po złowieniu na prawdę dużej ryby?
norbiko
# norbiko 2012-02-29 11:29
A łowiłeś kiedyś karpia w stawie hodowlanym? Mówisz tak jakbyś miał spore doświadczenie w tym temacie..
Może dojdziemy do wniosku czy w ogóle wędkowanie ma sens i wszystkie związane z nim metody?
Hektores
# Hektores 2012-02-29 14:21
idea fajna można przetestować, ale ja często widzę ze drapieżnik uderza z boku więc nie idzie za smugą zapachową. Ale często drapieżnik goni przynętę w tym wypadku może zapach go pobudzić do ataku :lol:
Hektores
# Hektores 2012-02-29 14:36
ale napisałem 2 razy często he heee :lol:
kamil90
# kamil90 2012-02-29 18:03
Cytuję norbiko:
A łowiłeś kiedyś karpia w stawie hodowlanym? Mówisz tak jakbyś miał spore doświadczenie w tym temacie..
Może dojdziemy do wniosku czy w ogóle wędkowanie ma sens i wszystkie związane z nim metody?


To jest tylko moje skromne zdanie... Ja wole mieć tylko zaczepioną blaszkę do plecionki i samemu sprowokować szczupaka do ataku a nie wybierać gotowe rozwiązania :-*
szymonxx
# szymonxx 2012-02-29 19:40
Z twojej wypowiedzi jakiś 'zielony' może wywnioskować, że np. szczupak uderzy na każdą przynętę, na która założony jest ten apetyzer. Na spinning łowię od jakichś 5 lat i jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją.
rooster
# rooster 2012-02-29 23:29
Musicie wiedzieć że jak jest dzień do bani i żebyście kabanosy zawiesili na kotwicy to nic nie złowicie.. co najwyżej kilka zaczepów. To się tyczy również łowisk specjalnych które wymienił @kamil90 (stawy hodowlane). Poza tym spróbować wędkarskiej nowinki nikomu nie zaszkodzi, dlaczego dalej nie łowicie na leszczyny albo bambusy ze stałą szpulą (lata70/80) tylko używacie kiji węglowych i młynków które mają po 10/12 łożysk z precyzyjnym hamulcem?
pisaq
# pisaq 2012-03-01 00:49
Panowie, przecież to żadna rewolucja.
Używanie bądź nie atraktorów zapachowych do przynęt spinningowych to kwestia indywidualna, niejednokrotnie poruszana na łamach WTV. Jedni mówią, że poprawia skuteczność przynęty, drudzy twierdzą, że to nic nie daje, a inni używają, aby mieć poczucie dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. To miejsce nie służy wymianie opinii na temat skuteczności atraktorów w wędkarstwie spinningowym!
Apetyzer to nic innego jak inna forma dawkowania w/w atraktorów. Mogą być podawane bezpośrednio na przynęcie, co w przypadku przynęt gumowych, drewnianych czy metalowych trzeba powtarzać dość często, gdyż zapach się "zmywa". Co innego jigi.
Tutaj wystarczy zawiesić to sprytne urządzenie i co jakiś czas maczać je w dipie - proste.
Moim zdaniem - przekombinowane.
Rybiszon
# Rybiszon 2012-03-01 19:54
Być może całe wędkarstwo jest przekombinowane co najmniej od 15 lat. Wędki , kołowrotki , plecionki , żyłki , przynęty , zestawy , jednostki pływające czy nawet odzież dla wędkarza który chodził w waciaku i gumofilcach , na dzień dzisiejszy neoprenki , spiochy , kamizelki , echosondy.... i co jeszcze , pewnie jeszcze wiele rzeczy pominąłem Panowie;)
roberto
# roberto 2012-03-18 21:08
Na tym etapie dyskusja jest czysto akademicka , praktycznie nikt dotychczas nie miał sposobności przetestowania APETYZERA , oprócz wynalazcy.
Należy pamiętać że żaden sprzęt nie łowi za wędkarza, tym bardziej że nęcenie drapieżników smakiem i zapachem jest ciężkie i mało znane. Ten niepozorny wynalazek może to zmienić - zachęcam do testowania - sezon spinningowy tuż , tuż.
APETYZER można nabyć. Pojawił się na allegro.

Połamania kija. :-)
roberto
# roberto 2012-04-01 17:45
Zainteresowanych APETYZEREM proszę o kierowanie pytań na pocztę Prywatne Wiadomości lub na :-) e-maila :-) tel. +48 606 187 331
na pelnej
# na pelnej 2013-11-11 16:57
Widać że niektórzy nie rozumieją o co w tym chodzi.. To ma pomóc w złapaniu drapieżnika gdy ryba nie żeruje albo bardzo słabo żeruję.

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się