Abu 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/01/31 08:32 #59054

• wedkarz2309
  • wedkarz2309 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 0
A łowisz na małe gumki/koguty, czy tylko woblery? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/01/31 13:07 #59055

• Wędkarz z Roztocza
  • Wędkarz z Roztocza Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
  • Otrzymane podziękowania: 1
Na gumki też łowię i zakładam na tych odcinkach rzeki gdzie nurt jest leniwszy,na koguty łowiłem ale trochę się od nich odzwyczaiłem. Jednak wobler to moja ulubiona przynęta. Są miejscówki do których nie da się podejść bliżej niż 15 m dlatego wobler pływający najlepiej nadaje się do takich miejsc. Dzisiaj wybrałem się na zaplanowany odcinek,było trochę pstrągów ale żaden nie był fotogeniczny.

Ostatnia edycja: przez Wędkarz z Roztocza.

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/01/31 14:41 #59056

• raparapa
  • raparapa Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
  • Otrzymane podziękowania: 8
Wczoraj jeszcze na lodzie.Grubość ok.12 cm i te dwie nocne obniżki temperatury na moment go uratowały.Same płoteczki słoikowe.Andriej,kolega z Ukrainy zadowolony.Dzisiaj w nocy burza i śnieżyca więc może to ocieplenie lód wylizać.Pozdro

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/01/31 20:37 #59057

• walmal
  • walmal Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Na lód już nie wejdę,pstrągowych cieków w pobliżu nie mam więc co mi pozostało...- Mątawa i okonki. O trzynastej na miejscu i macham bocznym trokiem. Brania są tak delikatne ( raczej podskubywania ) że nie mogę nic zaciąć, a gdy już zatnę to po chwili spada. W końcu trafiam w kolor gumki i parę rybek udaje się wyjąć. Oprócz ośmiu okonków zacinam też kilka krąpi ( więcej niż mają dwaj spławikowcy siedzący od przedpołudnia ) i jedną rybę 25-30 cm której nie mogę rozpoznać. W domu przeglądam internet i mogę na 90 % stwierdzić że to była sapa. Cały białoryb złowiłem na haczyk nr.osiem z najmniejszym twisterkiem z obciętym o połowę korpusem. O szesnastej koniec bo ręce czerwone z zimna jak na lodzie a wiatr tak szarpał szczytówką że mało co było już widać. Ogólnie wypad udany - nareszcie znowu to co lubię :) .

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/02/01 13:01 #59058

• wedkarz2309
  • Wylogowany
  • góró
Zgadza się Heniu, są miejsca, gdzie wobler jest niezastąpiony ;)

walmal, masz zdjęcie tej sapy? ;)

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/02/01 16:44 #59060

• walmal
  • walmal Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Niestety nie. Nie pomyślałem nawet o zrobieniu zdjęcia tylko dokładnie się przyjrzałem i do wody. Ogólnie uwagę przyciągało bardzo duże oko, grochowaty koniec pyska i bladość całej ryby. Krąpie miałem tego dnia w ręku i różnica była w wyglądzie duża. Przy wypinaniu zobaczyłem że nie ma pyszczka jak leszcz więc leszczykiem też nie była. Bratu również trafiały się tam takie przyłowy i też pasowała tylko sapa. Trafiały się też certy ale różnica jest w wyglądzie duża.

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/02/01 20:12 #59062

• wedkarz2309
  • Wylogowany
  • góró
Fajnie, jakbyś od czasu do czasu, podpiął post jakimś zdjęciem ;)

U mnie sap nie ma (a przynajmniej nie słyszałem, aby ktokolwiek ją złowił), ale poza leszczami i krąpiami, można trafić rozpióra, które też są mylone z innymi rybami. A co do cert, to za każdym razem, gdy ktoś ją złowi, to mówi, że trafił świnkę. Chyba jeszcze nie trafiłem nad Odrą łowcy certy, który by powiedział, że to certa :P

Ostatnia edycja: przez wedkarz2309.

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/02/02 11:55 #59066

• walmal
  • walmal Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Z fotkami postaram się ;) . Co do certy i świnki trudno je pomylić bo mają całkiem inne pyszczki, ale widziałem kiedyś nad Wisłą jak starszy wędkarz mocował się ze sporą rybą i gdy podszedłem z sąsiedniej główki miał ją już w siatce. Chwila rozmowy i mówi że na kiełbika złowił pięknego sandacza. Chcąc się pochwalić podnosi siatkę do góry a w siatce ok.70 cm. boleń. Wyobraź sobie moją minę :blink:, to dopiero była pomyłka :laugh: .

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/02/02 16:46 #59067

• wedkarz2309
  • Wylogowany
  • góró
Dla Ciebie, certa jest wyraźnie inna od świnki, czy krąp od leszcza. Masz to szczęście, że rozróżnianie nie stanowi problemu, ale niestety część wędkarzy ma z tym problem i mylą na prawdę wiele gatunków ryb :dry:

No, ale z tym sandaczem boleniem, to faktycznie... :P

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/02/02 20:12 #59069

• radzio191
  • radzio191 Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Zgodzę się z wami Panowie niestety u nas w kraju niby wędkarzy dużo ale wielu ma problemy nawet z podstawowymi gatunkami ryb wielokrotnie to przerabiałem ;)

Dwa lata temu złowiłem ładną sapę na Bugu szkoda że nie zrobiłem fotki ale dowiedziałem się co to jest dopiero po powrocie do domu ;)

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/02/03 04:56 #59070

• raparapa
  • raparapa Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
  • Otrzymane podziękowania: 8
Kochani,nie we wszystkich rejonach Polski występują te same ryby.Po wprowadzeniu operatów bardzo ograniczyli debile możliwości wyjazdów na inne wody.Jako starsi wędkarze wożąc w bagażniku kije po całej Polsce mieliśmy możliwość wędkowania na różnych zbiornikach i rzekach.Teraz młodzież i my musimy dodatkowo opłacać wędkowanie w innych rejonach i to bardzo ogranicza możliwości poznawania nowych gatunków.Ja dopiero poznałem certę jak zacząłem wyjeżdżać na Dunajec i Rabę ale to wiązało się ze zmianą miejsca zamieszkania a tym samym koła.Na Sole,Skawie poznałem świnki,brzany,jelce i zacząłem dosyć póżno wędkować na muchę ale Sapy jeszcze na oczy nie widziałem.Stare zdjęcia na planszach wiszących w kołach nie oddają dokładnego wizerunku ryby więc trzeba mieć ją w ręce.Jak na Pogoriach wpuścili pierwszy raz JAZIA to sypały się kary,ja wypuszczałem Jazie a wędkarze dziwili się czemu wypuszczam takie fajne płotki.Pozdro

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/02/03 08:37 #59071

• wedkarz2309
  • Wylogowany
  • góró
raparapa napisał:

Po wprowadzeniu operatów bardzo ograniczyli debile możliwości wyjazdów na inne wody.Jako starsi wędkarze wożąc w bagażniku kije po całej Polsce mieliśmy możliwość wędkowania na różnych zbiornikach i rzekach.Teraz młodzież i my musimy dodatkowo opłacać wędkowanie w innych rejonach...

To musiały być piękne czasy :)

Co do jazia na wodzie stojącej, to u mnie jest podobnie. Zarybiają żwirownię m.in. jaziem i jak były zawody, to posypało się bardzo dużo kar (masa "niedozwolonej" ryby mnożona przez dwa i odjęta od wagi "właściwych" ryb), gdyż niewymiarowe jazie, zostały wzięte za inny gatunek.

O:Jak było dziś na rybach - Styczeń 2016 2016/02/03 10:16 #59072

• walmal
  • walmal Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Łowiąc pierwszy raz jakąś rybę nie zawsze wiem co to za gatunek, ale na wszelkie sposoby staram się tego dowiedzieć by być świadomym co się złowiło. Dla wielu sapa też może się okazać leszczykiem a posiada i okres i wymiar ochronny, i w razie kontroli kłopoty gotowe. Niestety jest masa wędkarzy którzy nie znają przepisów lub świadomie je ignorują. Na zawodach świadomie raczej tego nie robią ;) .

Moderatorzy: spines21glizdziarzokonhel
Czas generowania strony: 0.108 s.