Abu 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Typowy kij na szczupaka 2012/06/03 10:40 #35045

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_MODERATOR
  • Otrzymane podziękowania: 66
Saw - nie znam tej wędki i może masz rację. Zdarzało mi się jednak na wędce do 50 gr (o wolniejszej akcji) że zacinałem w tempo i po chwili luz a łowiłem na plecionkę. Po zmianie na mocniejszą wędkę problem znikł. Skoro to ma być wędka tylko na szczupaki (niektórzy szukają uniwersalnych na kilka ryb) to polecam ciut mocniejszą bo nigdy nie wiesz kiedy weźmie coś grubszego.
CRET

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Typowy kij na szczupaka 2013/01/13 20:13 #39563

• Benten
  • Benten Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy używa ktoś
DRAGON Thytan Pike 2.70 m 10-35g
Kijek miałby sprawdzić się na Wiśle, rzuty z brzegu, przynęta: woblery do 15 g i gumy 7-11 cm na główkach 10-15 g.
Co innego ewentualnie moglibyście doradzić do łowienia w takich warunkach i na takie przynęty.
Dolnik wędki koniecznie jak w tym dragonie, ponieważ chcę sprawdzić różnicę w czułości porównując jednolity korkowy dolnik.
Proszę o wszelkie rady ponieważ muszę zacząć robić zimowe zakupy, a trochę tego jest i muszę wszystko zaplanować do maja :)
Wędka max 300 zł.

O:Typowy kij na szczupaka 2014/04/23 22:20 #53390

• kuba67810
  • kuba67810 Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Jeśli chodzi o DRAGON GUIDE SELECT to wszystkie te kije mają naprawdę duży zapas mocy i nie mam problemy z zacięciem ryby i holem z dużej odległości. Obecnie się zastanawiam nad kupnem lekkiego kijka castingowego do opadu i na DROP SHOT'a, mianowicie jest to DRAGON GUIDE SELECT MUTANT 198 5-25g.

Typowy kij na szczupaka 2020/02/25 16:32 #61496

• wojtek_k
  • wojtek_k Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
odgrzebuje temat ale nie lubię zakładać nowych jak już taki istnieje. Szukam wędki na szczupaka, uniwersalnej pod gumy i wahadła. Znalazłem takie coś, ktoś coś wie na jej temat, więcej niż tutaj napisali? fishing-test.pl/wedki/uniwersalna-wdka-n...ka-st-croix-ps70mhf/

Typowy kij na szczupaka 2020/03/01 09:24 #61499

• Alex
  • Alex Avatar
  • Wylogowany
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK3
  • Otrzymane podziękowania: 16
Witaj Wojtku na naszym Forum.
Poczytaj:
jerkbait.pl/topic/78795-w%C4%99dki-st-cr...ps70mhf#entry2717654
jerkbait.pl/topic/76926-kij-na-szwedzkie...ps70mhf#entry1944204
jerkbait.pl/topic/40280-stcroix-premier-...+%2Bcroix+%2Bps70mhf
Wyrobisz sobie opinię.
Według mnie to drogie wędziska, może i na lata - jak piszą - ale osobiście nie hołduję drogim wędziskom, bo to nie tylko kwestia ich wytrzymałości podczas wędkowania, ale również wypadki chodzą po ludziach i każdemu zdarza się złamać kijek przy upadku, a przedzierając się przez chaszcze, żeby dotrzeć do łowiska, miałbym stale "pełne portki", że gdzieś zahaczę, złamię szczytówkę itd itp, a przecież nie wędzisko łowi, tylko wędkarz, wędzisko to tylko narzędzie i ryby nie rozróżniają ich ceny...
Dla tego wolę wędki ze średniej, a nawet tańszej półki cenowej. Ja na szczupaka używam sklepwedkarski.pl/product-pol-19598-Wedk...cm-Medium-Heavy.html (obsługuje w komforcie przynęty 10-30g), a moja Pani używa barduta.pl/product-pol-12030-Wedka-DRAGO...KEAQYASABEgIQAPD_BwE (obsługuje w komforcie przynęty 5-30g) i jest to najdroższa wędka w naszym arsenale.
Jeśli nie zależy Ci na szpanowaniu, a chcesz mieć dobry kijek i spokojny sen, zainteresuj się tym Dragonem.

Ps
Dodam, że łowimy wyłącznie z brzegu, lub co najwyżej brodząc i mimo niewielkich długości tych wędzisk, odległości rzutów (30-40m) w zupełności wystarczają. Natomiast gdybyś łowił z łódki, to już luksus.
Wymuszony powrót syna marnotrawnego na łono monopolisty PZW :(
O/Nadnotecki, Koło RCK Rogoźno.

Ostatnia edycja: przez Alex.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: spines21glizdziarzokonhel
Czas generowania strony: 0.075 s.