Clash 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kołowrotek do spiningu.

O:Kołowrotek do spinningu 2011/10/19 06:47 #23871

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 66
W naszych sklepach nie kupisz kołowrotków "całych metalowych" bo takie są zazwyczaj robione na zamówienie i raczej nie dostaniesz tyle kasy pod choinkę by coś takiego kupić. Jeśli szukasz kołowrotków, które mają w sobie dużo metalu to przejrzyj ofertę firmy Penn. Pytanie tylko po co Ci taki kołowrotek skoro łowisz w stawach prywatnych lub komercyjnych.
CRET

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kołowrotek do spinningu 2011/10/19 08:49 #23872

• wobler129
  • wobler129 Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
  • Otrzymane podziękowania: 0
Penn Battle 2000-3000 trafiłem za 320zł nówkę i nie żałuję ani złotówki - full metal body :) :) :) Kupiłem 3000 i myślę już nad 2000
Razem walczmy o zmiany, bo... system jest chory,
zacznijmy od siebie - naprawmy Nasze głowy!

pozdrawiam
Maciej

Kołowrotek do spinningu. 2012/12/31 19:52 #39032

• a231g
  • a231g Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Witam proszę o pomoc lub jakąś sugestie co do wyboru kołowrotku do spinningu kwota jaką mogę przeznaczyć to 1500 zł. Wielkość MIN 160m plecionki 0.23 który przetrwa kilka sezonów bardzo intensywnego spinningu, przynęty jakimi będę łowił przy użyciu tego kołowrotku to m.in ciężkie Jerki(60-80g), orka gumami + główka (25-35g) i koguty (20-30g).

Ostatnia edycja: przez spines21.

O:Kołowrotek do spinningu. 2013/01/01 14:44 #39043

• salto
  • salto Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ja proponuję wybrać coś z penna np.slammer 360,atlantis lub nowego spinfishera V.
Sam posiadam dwa slammery i nadal pracują tak jak na początku po zakupie.Ogólnie slammery mają bardzo dobrą opinię wśród spinningistów ciężko łowiących.

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/01/01 15:19 #39046

• wedkarz2309
  • wedkarz2309 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Tak, jak już kilku kolegów napisało wyżej - kołowrotki PENN, cieszą się solidną konstrukcją i są przystosowane do ciężkiego łowienia. Osobiście nie wiele mogę powiedzieć o nich z własnego doświadczenia, ponieważ dopiero kilka dni temu stałem się posiadaczem młynka PENN Battle 2000 (bolenie, pstrągi, klenie, jazie) i na wiosnę chcę kupić kolejny (najprawdopodobniej 4000), ale myślę, że tych kilku kolegów (świetnych wędkarzy), nie może się mylić... ;)

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/01/07 22:53 #39415

• lucek55
  • lucek55 Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Kołowrotek:
Tutaj mamy problem :/ Ja bym ci proponował sprawdzić w sklepach u siebie czy nie ma jakiś fajnych kołowrotków a jeżeli wolisz na internecie,to poszukaj czegoś tutaj www.bass-sklep.pl/
Czasami w sklepie wędkarskim jest możliwość zapytać się czy nie mógłby Ci sprzedawca sprzedać jakiś solidny sprzęt. wędkarski za 230.
Pozdrawiam i polecam spróbować i zobaczyć :)

Ostatnia edycja: przez okonhel.

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/02/03 03:55 #40327

• szakalaka
  • szakalaka Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Polecam na spina Penn 260 lub 360 całe metalowe posłużą lata.

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/03/03 10:35 #41215

• byju
  • byju Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Hej,
Chciałbym się podpiąć pod temat :) szukam kołowrotka do spinu koszt max 140 pln. Zastanawiałem się nad Cataną ale opinie o niej są rożne. Co sądzicie o tanich kołowrotkach okumy, mitchela, mistrall itd? W tym roku raczej nie nazbieram na nic lepszego :( Wędka do 25g - łowienie w małych rzeczkach i jeziorach..

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/03/03 10:54 #41217

• włóczykij
  • włóczykij Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Jeżeli chodzi o kołowrotki okumy to miałem model electra, jako nowy kosztował w okolicach 200zł, używałem go 5 lat i sprawował się bez zarzutu, a był dość intensywnie eksploatowany. Z mistralla mogę polecić amundsona, mój dobry kolega posiada go i bardzo sobie chwali, praca płynna bez szumów i bardzo dobry hamulec.
...Smak ryby pozostaje na chwilę, fotografia na lata...
Pozdrawiam Tomek

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/03/03 11:11 #41218

• byju
  • byju Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Kołowrotek Mistrall Amundson FD 1000 - powinien wystarczyć na polskie drapieżniki (poza sumem) :)??

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/03/03 11:22 #41220

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Jeśli chcesz spinningować to na pewno nie modelem w rozmiarze 1000, chyba że masz zamiar łowić wzdręgi i małe okonie na jeziorze. Jeśli chcesz łowić większe ryby a także łowić na rzekach to rozmiary 3000-4000.
CRET

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/03/03 11:26 #41221

• byju
  • byju Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
okonhel napisał:

Jeśli chcesz spinningować to na pewno nie modelem w rozmiarze 1000, chyba że masz zamiar łowić wzdręgi i małe okonie na jeziorze. Jeśli chcesz łowić większe ryby a także łowić na rzekach to rozmiary 3000-4000.

Czyli wybrać kołowrotek Mistrall Amundson FD 3000, a czy nie wystarczyłby 2000? nie mam za bardzo pojęcia czym się sugerować dlatego każda rada jest mile widziana. Chciałbym pochodzić za pstrągami, okoniami.

Ps. dziękuję bardzo że nie pojawił się komentarz typu: weź dozbieraj kilka stówek... :cheer:

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/03/03 11:35 #41223

• włóczykij
  • włóczykij Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Wg mnie model 2000 do takiego spiningowania w zupełności powinien Ci wystarczyć, kolega ma właśnie ten model i używa go do średniego spina, czyli okonie i szczupak na lekko.
...Smak ryby pozostaje na chwilę, fotografia na lata...
Pozdrawiam Tomek

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/03/03 12:08 #41225

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Wiele zależy od tego jak często będziesz spinningować. Jeśli w lato okazyjnie to nie ma co kupować drogiego sprzętu. Ale jeśli masz zamiar często chodzić i łowić na rzece to "weź dozbieraj kilka stówek".
Co do rozmiaru to lepiej wziąć wędkę i w sklepie zobaczyć jaka wielkość wyważy dobrze wędkę. Ale na szczupaki czy na rzekę polecam modele od 3000 w górę.
CRET

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/03/30 12:12 #42444

• wędkarzz
  • wędkarzz Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
byju - jeśli chodzi o Catane 2500FA to wędkuje nią 2sezony - okoń, szczupak, sandacz - przeważnie w jeziorach chociaż była ze mną również kilka razy nad Wisłą. Póki co nadal można ją kręcić, ale słychać, że już się kończy. Teraz chcę zmienić ją na Spro Red Arc. Jeśli kupisz Catane i będziesz wędkował intensywnie (to znaczy kilka razy w tyg po kilka ładnych godzin) to nie spodziewaj się, że będzie ona wieczna. Za 2 lata będziesz myślał o zmianie, pzdr

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/03/30 12:56 #42446

• lawdzoj82
  • lawdzoj82 Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Miałem kilka kołowrotków z niskiej półki Okume, Dragona ( 100 zł ) łowiłem nimi rożnie raz na lekko raz na ciężko i bardzo często nie raz praktycznie w dzień w dzień po kilka godzin ;) Wszystkie działają lecz Okuma ( nie pamiętam nazwy całej ) dostałą w korbce lekkich luzów i w głównej szpuli wysiadła trykotka od hamulca ale działa do tej pory używałem ja 2 sezony .Następny był Dragon Viper chodził ładnie rok później było słychać całe bebechy po przesmarowaniu śmiga ( nic nie słuchać ) i używam go do tej pory lecz już tylko sporadycznie o dziwo żadnych luzów nie ma :) Następnie była Tica libra ( do 200 zł) chodzi pięknie do tej pory lecz od początku kiepsko nawija żyłkę i robią się nie raz brody. Po drugie musiałem wyjąć sprężynę z kabłąka bo miał tendencje do zamykania się podczas rzutów :angry: . Teraz kupiłem Mikado inzume tak na wypróbowanie i odpoczynek od Libry i jej pięknych plątań :angry:

Ostatnia edycja: przez lawdzoj82.

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/03/31 18:30 #42485

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Kolega Jacek #okonhel bardzo dobrze radzi :)

Ja posiadam 3 kręciołki Okuma Metaloid , 30 na okonie i 40 na karpie i bardzo sobie je chwalę .

Na wielkie ryby polecam multiplikator , np. na sumy , bo zwykłym możemy wyciągnąć tylko raz , a potem się rozleci , bo to nie to przełożenie . Lecz nawet przy lżejszych rybkach zawsze trzeba rozważnie dbać o kołowrotek , uregulować hamulec , systematycznie go czyścić , a posłuży nam wiele sezonów . :)
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

O:Kołowrotek do spiningu. 2013/10/21 19:46 #47790

• Diariusz206
  • Diariusz206 Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Ja polecam shimano exage . Pracuje na rzece i na jeziorze z plecionką. Oczywiście nie oszczędzam go nad wodą.

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: spines21glizdziarzokonhel
Czas generowania strony: 0.127 s.