Penn Slammer III
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Pierwszy multiplikator

O:Pierwszy multiplikator 2014/02/16 17:29 #51632

• sebsid
  • sebsid Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tutaj moge cos od siebie dadac. Jezeli mowa o multiplikatorach do spiningowania , to jak dla mnie to tylko niskoprofilowce. Sa najprosciej wygodniejsze i niski srodek ciezkosci nie giba sie na strony. Ja rowniez kupuje sprzet kierujac sie tylko wartosciami uzytkowymi. I w przypadku niskoprofilowcow to koszta w przedziale 400-800zł. Wszystkich kreciołow nie znam na tyle, aby sie na temat wypowiadac ktory jest dobry, a ktory nie. Ale ograniczajac sie do multiplikatorow do spiningowania, to tutaj sa tylko krecioły shimano, abu, quantum i daiwa godne polecenia. I w.w. przedziale cenowym jest pare dobrych modeli: shimano citica,curado i chronarch ; abu revo s,sx,stx,premier i orra. To by były najbardziej rozpowszechnione modele i bez mi znanych wad, czy niedociagniec konstrukcyjnych. Abu stx i premier od paru latek działaja u mnie bez problemow. Wielu innych producentow (bardziej powinienem nazwac ich dystrybutorow) rozprowadza chinszczyzne (wykonanie i konstrukcje) i jedyne ich inwestycje to te w kolorowe reklamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pierwszy multiplikator 2014/02/16 17:47 #51634

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 66
Akurat z Quantum nie miałem szczęścia ani do kołowrotka ani do serwisu. Po dwóch "niby naprawach" sprzedałem.
CRET

O:Pierwszy multiplikator 2014/02/16 18:20 #51639

• sebsid
  • sebsid Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Kolego okonhel, co do serwisu to szkoda śliny. Na szpulę zapasową do abu czekam już dwa lata. Quantum ma dobre niskoprofilowce ale jak to w życiu już jest, że i merol nawali. Pozdrawiam Sebastian

Ostatnia edycja: przez okonhel.

O:Pierwszy multiplikator 2014/02/16 19:45 #51643

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 66
Czyli jak widzę miałem podwójnego pecha - nie dość że kołowrotek szybko zaczął szwankować to szwankował też serwis. Na szczęście dałem sobie spokój z castingiem i jerkuję wędką pod normalny kołowrotek. Ale zawsze to jakieś nowe doświadczenie. Przynajmniej teraz wiem że różnice między jerkowaniem na sprzęt castingowy i jerkowaniem podobną wędką z tradycyjnym kołowrotkiem niewiele się różni.
CRET

O:Pierwszy multiplikator 2014/02/16 19:49 #51644

• przemo147-200
  • przemo147-200 Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Dokładnie kolego okonhel mam identycznie jak Ty ;)
Dla mnie wręcz łowienie tradycyjnym kołowrotkiem z stałą szpulą jest wygodniejsze

Ostatnia edycja: przez okonhel.

O:Pierwszy multiplikator 2014/02/23 21:34 #51901

• TABOR
  • TABOR Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
  • Otrzymane podziękowania: 5
Posiadam kilka multiplikatorów do stacjonarnego łowienia i trola .Penn Squall 40 do stacjonarki a do trola Okuma Magda Pro . Do castingu używam Okumę Aluminę kupiłem używkę do wędki Dragon.
Spininguję przeważnie kołowrotkami o stałej szpuli a cast to odskocznia tak dla zabawy .Zestawy castingowe mają wg mnie większą moc .
Na Aluminę nawinąłem plecionkę Daiwy TOURNAMENT 8 Braid 0,16 mm 13 kg.Koszt używki to 250 pln nowa około 350 pln
www.sumowapasja.pl

Ostatnia edycja: przez TABOR.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: spines21glizdziarzokonhel
Czas generowania strony: 0.102 s.