Berkley 2
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Mandaty wystawiane przez SSR

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2012/04/04 16:14 #32923

• czaplasiwa
  • czaplasiwa Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Hektores napisał:
SSR to fikcja to jest statystyka dla PZW nic więcej .Jeśli Zwykły wędkarz może zadzwonić po policje czy PSR ze łamie się prawo .To po co SSR .....Jedyne co może SSR to wysłać notkę do koło jeśli to wędkarz a jeśli kłusol to wezwać Policje czyli to samo co każdy obywatel może zrobić .Kiedyś pisałem o "mandatowaniu" ale to jest niemożliwe

Racji trochę masz, ale ktoś kto jest strażnikiem SSR czuje obowiązek zgłoszenia czy zadzwonienia, natomiast zwykły wędkarz ma to w d... że obok ktoś kłusuje. Takie Twoje podejście do tematu ma wielu potem słyszy się że kłusują a straży nie ma. A wystarczy wg Ciebie zadzwonić. Tylko co szkoda impulsów + do tego po co jak to nie moje. :evil:
strażnik SSR
przyjacielerudawy.pl

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

forumkolazwierzyniec.fora.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2012/04/04 16:16 #32924

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
A jednak Kolego jest możliwe SSR wręcza wezwania napisane przez PSR do stawiennictwa do PSR- społeczny strażnik tylko wpisuje datę i godzinę. Dla mnie jest to niezgodne z prawem.
Ostatnio zmieniany: 2012/04/04 18:48 przez okonhel.

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2012/04/04 16:46 #32926

• czaplasiwa
  • czaplasiwa Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Dziwne :blink: Ja odmówiłbym czegoś takiego. Jest wyraźnie napisane: SSR współpracuje z PSR i Policją. Współpraca to nie wyręczanie z obowiązków innych. Czyli jako strażnik SSR dbasz o premię i wskaźniki PSR.
strażnik SSR
przyjacielerudawy.pl

Ostatnio zmieniany: 2012/04/04 18:49 przez okonhel.

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2012/04/04 20:30 #32944

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 57
czaplasiwa napisał:
Dziwne :blink: Ja odmówiłbym czegoś takiego. Jest wyraźnie napisane: SSR współpracuje z PSR i Policją. Współpraca to nie wyręczanie z obowiązków innych. Czyli jako strażnik SSR dbasz o premię i wskaźniki PSR.
Krzysiu ma całkowitą i absolutną rację. Panowie SSR ma inne uprawnienia a PSR inne. Gdyby kontrolujący z SSR chciał mi wręczyć jakikolwiek kwit ostemplowany przez PSR to zaraz bym zadzwonił po Policję. Koleś miał by pozamiatane
O rzut beretem od wielkiej dziury

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2012/04/04 21:28 #32951

• Hektores
  • Hektores Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
Powiem inaczej na około 70 wniosków wysłanych do kół o ukaranie wędkarzy ukarano 1 słownie jednego wędkarza ,to sadze ze to jest statystyka .Bez mandatowania nie widzę sensu pracy społecznej. Chociaż wtedy praca SSR jest jakoś wymierna.

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2012/04/04 21:52 #32954

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 57
Hektores napisał:
Powiem inaczej na około 70 wniosków wysłanych do kół o ukaranie wędkarzy ukarano 1 słownie jednego wędkarza ,to sadze ze to jest statystyka .Bez mandatowania nie widzę sensu pracy społecznej. Chociaż wtedy praca SSR jest jakoś wymierna.
W gestii Ustawodawcy leży wyposażenie SSR w uprawnienia do wystawiania mandatów. Long, long time na zad była taka organizacja - ORMO się nazywała - która wspomagała społecznie Milicję ale miała prawo do wystawiania mandatów kredytowych.
Gdyby dziś SSR wyposażyć w takie uprawnienia to i owszem. Na razie mogą wnioskować albo wspomagać PSR w kontrolach.
O rzut beretem od wielkiej dziury

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2012/04/04 22:23 #32956

• czaplasiwa
  • czaplasiwa Avatar
  • Wylogowany
  • góró
I najlepsze w tym wszystkim jest to że komuś jeszcze chce się gonić po krzakach "społecznie", czego wielu zrozumieć nie może albo raczej nie chce.
O stracie czasu, pieniędzy i zdrowia już nie wspomnę. :dry:
strażnik SSR
przyjacielerudawy.pl

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2012/04/04 23:34 #32968

• CFD
  • CFD Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
mirasek napisał:
pytałem Kolegów bo dowiedziałem się ,że pewna straż wręcza takie wezwania wystawione przez Państwową Straż Rybacką wędkarzom i innym osobom popełniającym wykroczenie nad wodą i nie wiedziałem , czy to jest zgodne z prawem. Sam się orientowałem dziś w temacie i doręczenie wezwania jest czynnością procesową , szczególnie dla sprawców popełnienia wykroczeń co określa Kodeks Wykroczeń...

Tyle lat w SSR połączonych z doświadczeniem ze Straży Miejskiej, "otrzaskania " po Prokuraturach, Sądach, prawnikach i Rzecznikach Dyscyplinarnych PZW a tu nagle "nie wiedziałem".... ;)
Jakoś mi Pinokio na myśl przychodzi...

A może by tak najpierw przywitać się na forum, napisać coś o sobie a nie tak anonimowo zarzucać komuś mówienie nieprawdy?
Ostatnio zmieniany: 2012/04/04 23:55 przez okonhel.

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2013/04/25 14:23 #43019

• sebawwo
  • sebawwo Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Witam wszystkich od dawna nurtuje mnie jedna sprawa, a dotyczy ona kontroli pzw na nas czyli wędkarzach. Chodzi mi o to ile musi być osób z pzw przy kontroli bo słyszałem że musza być 2... Z góry dzięki za odpowiedź.

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2013/04/25 14:36 #43023

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Witaj. Najlepiej jak są dwie osoby. I mogą to być z SSR, PSR lub innych uprawnionych organów, bo wędkarze bez uprawnień kontrolnych nie mogą Cię skontrolować. Może dojść do sytuacji ,że strażnik SSR weźmie sobie jako świadka podczas kontroli np. wędkarza lub inną osobę.

O:Mandaty wystawiane przez SSR 2013/04/25 16:59 #43029

• JKarp
  • JKarp Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cześć
Dla własnego bezpieczeństwa bez względu na to czy jest to SSR, PSR, Policja czy licho wie jeszcze kto kontrolujących powinno i musi być dwóch.
Opisałem na innym portalu przygodę z ubiegłej soboty jak to za namiotem prawie z piskiem zatrzymał się samochód i wypadł z niego sam ( to dobre słowo bo nie wyszedł ) ktoś machając przed oczami czymś i artykułując " kartę proszszszę ". Naprawdę długo trwało zanim przekonałem pana, że sam nie powinien i nie może kontrolować wędkarzy.
Na świadków to bierze ksiądz w kościele obecnych ;-)
jak ślubu udziela he he i tyle mego świadkowania. Nie wiem jak sobie to wyobrażasz - nakazujesz, prosisz że chcesz skontrolować kogoś i żebym Ci towarzyszył. No w porządku - tylko dlaczego i po co ? Jeśli gość coś robi nie w porządku sam zadzwonię po PSR lub Policję i nie będę czekał na innych.
JK
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.051 s.