Mitchell RTE
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zniesienie Kart Wędkarskich

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/03 16:45 #56973

• JKarp
  • JKarp Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
  • Otrzymane podziękowania: 1
jurek-strażnik napisał:
Cytuję Jkarp
Karta wędkarska nie zobowiązuje do niczego ( tak samo jak prawo jazdy ). Ona tylko świadczy o tym, że egzamin na nią zdałeś z oceną pozytywną a nie, że masz wiedzę dotyczącą APR
Nie każdy kto jest posiadaczem karty jest hm... członkiem PZW ( to tak z formalnego punktu widzenia ).

Janusz Ty jesteś w PZW , to Ustawa przewiduje posiadanie karty wędkarskiej :)

I nie zgodzę się , że karta wędkarska i prawo jazdy nie zobowiązują do niczego , to po co te egzaminy :woohoo: , niech każdy wsiada za kółko i jeździ bez prawka :( . Jeżeli przepisy się zmienią , to będzie je się przestrzegać , więc walcz gdzie indziej , zmieniaj przepisy , a te są są należy do tego czasu przestrzegać . My Polacy to taka nacja , że wszystko Nam się nie podoba , ze wszystkim trzeba wręcz walczyć . Byliśmy pod 3-ma zaborami i walczyliśmy z różnym ustawodawstwem , w tym z naszymi wrogami , teraz mamy od 95-ciu lat niepodległość , ale to wywijanie szabelką pozostało .......

Ja wiem, że to Ustawa obliguje do to tego, ze kto chce łowić wędką musi mieć kartę.

Akurat te prawo jazdy to trochę kiepski przykład bo prawo jazdy obowiązuje wszędzie.
Natomiast praktycznie cała Europa obywa się bez tego dokumentu a przede wszystkim egzaminu. Natomiast tam gdzie jest egzamin i jest karta wędkarska jest to bardzo poważny kurs i bardzo poważny egzamin. To Niemcy mają takie rygorystyczne przepisy.
Pozostaje jeszcze jeden aspekt zdawania egzaminu. Jeśli ta karta miałaby być traktowana poważnie to egzaminy powinny być poważne a i wiek przyszłego wędkarza zdającego egzamin należałoby jakoś zwiększyć bo nie oszukujmy się - 14 lat to jakoś tak za mało żeby na poważnie traktować pewne zagadnienia.

" Witam. Chciałem coś napisać od siebie ale po przeczytaniu całości stwierdziłem że Jurek wyjaśnił już wszystko. Od siebie jedynie mogę dodać że Karta wędkarska musi być bo trochę dyscyplinuje wędkarzy."

Przepraszam a do czego dyscyplinuje ?
Dyscyplinują służby i ich obecność nad wodą :)

JK
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/04 06:40 #56974

• Alex
  • Alex Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 15
Zniesiono obowiązek posiadania jakichkolwiek uprawnień (karty rowerowej, prawa jazdy) dla motocykli 125cm.
Zniesiono patenty żeglarskie na śródlądziu.
Czy zniesienie karty wędkarskiej spowodowałoby większe zagrożenia, niż ignoranci na motocyklach i za sterami jachtów??? :angry:

Ps
Tym bardziej, że egzamin na tę "kartę" to w większości przypadków parodia...
Wymuszony powrót syna marnotrawnego na łono monopolisty PZW :(
O/Nadnotecki, Koło RCK Rogoźno.
Ostatnio zmieniany: 2015/03/04 06:43 przez Alex.

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/04 07:38 #56977

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 56
Póki co włos się na tyłku jeży widząc co wyprawiają na wodzie ludzie bez patentów lub tacy co po prostu patent kupili u nieuczciwych egzaminatorów....
CRET

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/04 12:23 #56984

• osamark
  • osamark Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Pływam "żaglami" kilkadziesiąt lat i włos się nie jeży.
Zawsze znajdą się "świry" i jest to niezależne od egzaminów i posiadanych lub nie patentów.

Na drogach dopiero włos się jeży, a wszyscy mają prawa jazdy ??????

Dodatkowo jaki włos się będzie jeżył jak wędkował będzie ktoś, kto nie wie jak się łowi ryby, lub nie zna przepisów ?

1. Nie złapie ryby - trudno, niech się uczy .. lepiej dla ryb ...
2. Zapłaci mandat za nieprzestrzeganie przepisów - niech się uczy ...

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/04 13:13 #56985

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 56
Gdyby nad wodami były częste i skuteczne kontrole to przyznałbym Ci rację. Niestety statystyczny wędkarz kontrolowany jest w tym kraju raz na 10 lat.
CRET

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/04 16:53 #56986

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Przepraszam a do czego dyscyplinuje ?
Dyscyplinują służby i ich obecność nad wodą

JK

Janusz , proszę cię wybierz się kilka rzazy na ryby bez karty wędkarskiej , a zobaczysz skutki tego.
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/05 10:01 #57000

• JKarp
  • JKarp Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Jurek z całym szacunkiem - dostanę pajdkę "zaniemanie" dokumentów uprawniających do uprawiania APR a nie za złamanie innych przepisów bo takowych ja nie łamię.
No chyba, że za przeproszeniem są tacy głupcy co myślą, że jak zapomniałem karty wędkarskiej to mogę do woli łamać przepisy ;)

To obecność nad wodą Twoja czy Krzyśka powoduje, że pewna część wędkarzy pilnuje się, żeby łowić ryby zgodnie z Ustawami i RAPR. Bo to że ma kartę wcale nie ma wpływu na to co robią. Jedynym batem dla takich wędkarzy jest fakt otrzymania mandatu, zatrzymania sprzętu, sąd itd.
Powiedzmy sobie szczerze - ktoś, kto załatwił sobie kartę za 3/4 litra nie ma pojęcia o niczym.
Jego powrót do normalności i myślenia na rybach co wolno a czego nie wolno jest mu w stanie zapewnić tylko PSR lub SSR :woohoo:

JK

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/05 14:14 #57002

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
To obecność nad wodą Twoja czy Krzyśka powoduje, że pewna część wędkarzy pilnuje się, żeby łowić ryby zgodnie z Ustawami i RAPR. Bo to że ma kartę wcale nie ma wpływu na to co robią. Jedynym batem dla takich wędkarzy jest fakt otrzymania mandatu, zatrzymania sprzętu, sąd itd.
Powiedzmy sobie szczerze - ktoś, kto załatwił sobie kartę za 3/4 litra nie ma pojęcia o niczym.
Jego powrót do normalności i myślenia na rybach co wolno a czego nie wolno jest mu w stanie zapewnić tylko PSR lub SSR

JK

???????????????????????? :woohoo:

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/05 20:35 #57006

• kapselek
  • kapselek Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Warunkiem otrzymania Karty Wędkarskiej jest zdanie egzaminu ze znajomości RAPR-u oraz Ustawy o Rybactwie Śródlądowym.Piszesz Janusz że Karta Wędkarska nie dyscyplinuje ? No nie wiem. Jeżeli wędkarz będzie nagminnie łamał Ustawę i Regulamin może pozbyć się karty wędkarskiej i pozostanie mu......komercja.Z tego wynika jedno: mając K.W. musi uważać żeby jej nie stracić.

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/05 21:20 #57008

• JKarp
  • JKarp Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Krzysztof pozwolisz, że trochę sprostuję :)
" Warunkiem otrzymania Karty Wędkarskiej jest zdanie egzaminu ze znajomości RAPR-u oraz Ustawy o Rybactwie Śródlądowym."
Hm... no z tym się nie zgadzam bo nawet na stronie PZW zmieniono pytania do egzaminy na tylko z Ustawy.

A z tym się zgodzę - tzw recydywa powinna sktkować odebraniem karty.
Jednak jak pisałem wcześnie egzamin to ma być egzamin :blush:

JK

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/06 09:16 #57023

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Niepotrzebne te sprzeczki , Janusz jeżeli wiesz gdzie są przeprowadzane fikcyjne egzaminy lub jak piszesz za 3/4 litra , to zgłoś to natychmiast , chyba że tylko prowokujesz :woohoo:

Jakbyś posiadał wiedzę , że znasz sprawcę przestępstwa , i nic z tym nie zrobił , to sam byłbyś na bakier z prawem , a nawet grozi za to kara , więc albo napisz o tych lewych egzaminach na kartę wędkarską , albo odpuść.
Ostatnio zmieniany: 2015/03/06 09:18 przez jurek-strażnik.

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/06 10:00 #57026

• JKarp
  • JKarp Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Ja tam się nie sprzeczam ;-)
Jurek doskonale wiesz, że takie sytuacje się zdarzają ( zdarzały )jeśli chodzi o te egzaminy.
A nawet jeśli się nie zdarzają to sam egzamin jakby tu powiedzieć - no egzamin państwowy ( skoro już jest takowy ) niech będzie egzaminem. Ja osobiście nie słyszałem żeby ktoś nie zdał. Albo sami geniusze przystępują do tych egzaminów albo już sam nie wiem :laugh: Jednak z tymi geniuszami to jakby tu powiedzieć hm... Zapytania tych co ponoć zdali ten egzamin na forach internetowych dotyczące APR są na tyle komiczne i głupie, że sądzę, że nawet raz nie przeczytali RAPR nie mówiąc o Ustawach :blush:
Bo o ile jestem w stanie zrozumieć zapytanie dzieciaka na ile wędek może łowić o tyle zapytanie dorosłego faceta o to gdzie można kupić siatkę do przechowywania ryb żyłkową jest strzałem w piętę. I potem jeszcze próby udowodnienia, że taka siatka nie szkodzi rybom...
Reasumując - jeśli egzaminy mają być takie jak teraz jestem na nie. Jeśli mają poważnie zweryfikować wiedzę jestem na tak.
JK

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/06 10:15 #57027

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Jeżeli egzaminy na kartę wędkarską miałyby poważnie weryfikować , to należałoby je co roku powtarzać .

To samo jest z kierowcami itp.

P.S. Wędkarz otrzymuje wiedzę ze zdanego egzaminu w stopniu podstawowym i potem w jego interesie jest się dokształcić ( pogłębić znajomość Ustaw , Rozporządzeń ) , dla swojego dobra , no i wtedy jeżeli to wędkarstwo jest jego hobby , a nie wyprawy po mięso rybie.

P.S. Wyobrażasz sobie ile by trwało i kosztowało przeprowadzenie i ogrom wiedzy i czasu poświęconego z obu stron ? , połowę z tego co kształci się ichtiolog.
Ostatnio zmieniany: 2015/03/06 10:19 przez jurek-strażnik.

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/06 11:59 #57031

• osamark
  • osamark Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Egzamin jest ze znajomości przepisów znajdujących się w ustawach i rozporządzeniach państwa polskiego dotyczących Amatorskiego Połowu Ryb.
Żadne RAPR-y czy też inne wymysły różnych użytkowników wód nie wchodzą w zakres egzaminu.
RAPR to wymysł PZW i nie może być traktowany jako zbiór przepisów. PZW to stowarzyszenie i nie ma nic wspólnego z ustanawianiem przepisów.

No, może jako największa organizacja zrzeszająca wędkarzy może prowadzić lobbing, czy też prowadzić konsultacje przy tworzeniu prawa.

O:Zniesienie Kart Wędkarskich 2015/03/06 12:13 #57033

• Alex
  • Alex Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 15
A nawet jeśli się nie zdarzają to sam egzamin jakby tu powiedzieć - no egzamin państwowy ( skoro już jest takowy ) niech będzie egzaminem. Ja osobiście nie słyszałem żeby ktoś nie zdał. Albo sami geniusze przystępują do tych egzaminów albo już sam nie wiem Jednak z tymi geniuszami to jakby tu powiedzieć hm...

To właśnie jest clou tematu. Egzaminy to parodia, wiedza posiadaczy karty jest delikatnie określając nikła.

Przed kilkudziesięciu laty mój instruktor na kursie prawa jazdy mawiał, że kierowcy dzielą się na tych co mają prawo jazdy i tych którzy umieją jeździć.

Po co komu ten "papierek"? Po to, żeby jego posiadacza znad wody nikt nie "wyłuskał" jako kłusownika, ale to, że później na patelni pojawia się 15-cm jaź (bo mu się z jelcem pomylił), albo 30-cm troć (bo myślał że to pstrąg), to już nikogo nie interesuje.

Na prawdę bardziej boję się motocyklisty bez prawa jazdy na 125-tce, niż wędkarza bez karty... :(
Wymuszony powrót syna marnotrawnego na łono monopolisty PZW :(
O/Nadnotecki, Koło RCK Rogoźno.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.056 s.