Penn Slammer III
Redakcja WTV wraz z firmą KR Fishing ma przyjemność ogłosić konkurs pt: "Sebile na emocji chwile". Marka SÉBILE Innovative Fishing powstała w 2006 roku.
SebileJej nazwa wywodzi się od nazwiska francuskiego założyciela i projektanta przynęt, jednego z najbardziej utalentowanych wędkarzy na świecie.

Patrick Sébile wydał setki artykułów oraz siedem książek o tematyce wędkarskiej, w tym jedną pt. "Wędkarstwo na wszystkich morzach świata" (Les Poissons a Pecher dans Toutes les Mers du Monde). Jego zdjęcia ukazały się na okładkach ponad 150 magazynów wędkarskich na całym świecie. Zdobył ponad 300 IGFA – francuskich oraz europejskich rekordów wędkarskich.


Sébile jest zagorzałym fanatykiem wędkarstwa, który spędził większość swojego życia na wyprawach wędkarskich z dziennikarzami, zawodowymi przewodnikami i sławami światowego wędkarstwa. Zwiedził 63 kraje.

Patrick Sébile należy m.in do zrzeszenia IGFA (International Game Fish Association) oraz jest oddanym działaczem na rzecz ochrony ryb i środowiska w którym żyją.

Oto niektóre przynęty zaprojektowane przez Patricka Sébile

ACAST MINNOW - został zaprojektowany z myślą o osiąganiu bardzo dalekich rzutów. Bocznie spłaszczona sylwetka nadaje woblerowi sporej aerodynamiki.

Acast minnow


Wewnątrz przynęty znajdują się metalowe kulki, które przemieszczają się pomiędzy głową a ogonem. Podczas wyrzutu obciążenie spoczywa w części ogonowej, ma to decydujący wpływ na znaczne wydłużenie lotu. Powierzchnie boczne do złudzenia przypominają rybią skórę.

Szeregi łusek wprawiają wodę w mikro turbulencje, a grzechotka wabi drapieżniki z dalszych odległości. Dzięki sylwetce i świetnemu wyważeniu skutecznie się nimi dżerkuje.

 

MAGIC SWIMMER – Sztandarowy produkt marki Sebile. Nienaganna praca, niepowtarzalny wygląd i najwyższa skuteczność to tylko niektóre ze stwierdzeń, jakie cisną się na usta po użyciu tej przynęty na łowisku.

Magic Swimmer


Tak dużą popularność Magic Swimmer zdobył wiosną 2008 roku. Za jego sprawą dwóch zawodników Todd Faircloth i Kenyon Hill wygrali edycje najbardziej prestiżowych zawodów w USA (Bassmaster Elite). W tym samym czasie padł rekordowy (8kg) Bass w Japonii, wyjęty przez Hidetaka Nakajima. O skuteczności tych przynęt dowiedział się cały świat. Magic Swimmer od tamtej pory jest bardzo doceniany, wędkarze na wszystkich kontynentach polepszają swoje rezultaty dzięki tym przynętom.

Magic Swimmer dostępny jest w twardej jak i w miękkiej wersji, to ulubiona przynęta wielu profesjonalistów i amatorów. Nie posiada steru, więc dlaczego pracuje tak naturalnie? To zasługa m.in. stożkowatej głowy i wysokiego garbu tuż za nią. Przecinają wodę wytwarzając w niej turbulencje raz jednej, a raz z drugiej strony. Wprawia to trzyczęściowy, wąski korpus przynęty w falisty ruch, jak u żywej ryby. W zależności od modelu można je prowadzić na wiele sposobów, spora waga i opływowy kształt wpływają na dalekie rzuty.

Magic Swimmer pracuje w wodzie bardzo naturalnie, po prostu daj mu płynąć nie ważne jak...

 

STICK SHAD  „Jeśli miałbym zatrzymać w swoim pudełku tylko jedną ze wszystkich przynęt, byłaby to właśnie ta jedyna”. „Stick Shad może być ogromnym atutem w wielu sytuacjach. Powinieneś ją wypróbować i oczywiście nauczyć się nią posługiwać. Jestem przekonany, że wtedy zakochasz się w niej podobnie jak ja" – Patric Sebile.

Stick Shadd

Stick Shad ma naturalny kształt, jest wyposażony w podłużny cienki kil (Power Keel), który biegnie wzdłuż brzucha przynęty. Dzięki niemu Stick Shad pracuje swobodnie i nieprzewidywalnie. Stabilnie odjeżdża w lewo, w prawo, w górę i w dół.

Podczas jednostajnego prowadzenia naturalnie odchyla się na boki. Doskonałe efekty przynoszą szybkie, krótkie podszarpywania. Drapieżniki często uderzają z powodu jego nieregularnej pracy. Stick Shad podczas dżerkowania może odjechać 50cm w prawo, po czym odpłynie 1 metr w lewo, a następnie w górę i w dół.

 

MAGIC SWIMMER SOFT  to dzielona, trójsegmentowa przynęta miękka wytworzona z wytrzymałej gumy. Równie dobrze pracuje i wabi drapieżniki jak jej starszy brat Magic Swimmer. Dużym atutem przynęty jest antyzaczepowe uzbrojenie jej w hak offsetowy. Daje to możliwość prowadzenia przynęty w pobliżu zatopionych konarów drzew i trzcinowiskach, bez obawy o jej utratę.

Magic Swimmer Soft

W pysku i grzbiecie przynęty znajdują się otwory do łatwego uzbrojenia w hak offsetowy. Oprócz haka, opakowanie zawiera również zestaw obciążników (Soft Weight System). Zakłada się je na hak w celu uzyskania pożądanego charakteru pracy przynęty. Magic Swimmer Soft posiada stosunkowo dużą masę własną i dobre wyważenie, dzięki temu można nią rzucić naprawdę daleko.

Największą zaletą Magic Swimmer Soft jest jej szerokie spektrum zastosowania.

Najmniejszy model wędkarze często stosują do połowu sandaczy i grubych okoni w metodzie bocznego troka i drop-shot. Większe przynęty są bardzo skuteczne na szczupaki i sandacze. Mocno pracują podczas jednostajnego prowadzenia oraz w opadzie. Sprawnie się nimi dżerkuje. Modele 20cm selektywnie wabią duże szczupaki, sumy oraz łososiowate. W miejscach pozbawionych zaczepów przynęty mogą być zbrojone również w (Sebile Swim Bait Rig) oraz tradycyjne główki jigowe.


Zasady konkursu:
Wystarczy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. poprawne odpowiedzi na poniższe pytania oraz dopisać swoją propozycję hasła reklamowego (np.: "Sebile na emocji chwile")
Temat maila  - Konkurs

Pytania konkursowe:
1. Jaką ilość złowionych gatunków ryb Patrick Sebile przekroczył w lipcu 2012 roku ?

2. Z jaką prędkością według projektanta może być prowadzony w trollingu Bonga Jerk?

Regulamin:

1. Konkurs trwa od 9 XII - do 23 XII 2014.

2. W konkursie mogą wziąć udział tylko zarejestrowani użytkownicy portalu WTV i wysłać do 5 zgłoszeń

3. Odpowiedzi + hasło reklamowe wysyłamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Wpisy oceni przedstawiciel firmy KR Fishing

5. Firma KR Fishing zastrzega sobie prawo do użycia haseł reklamowych  w celach marketingowych


Nagrody:

 

1 miejsce: Koolie Minnow 118 ML, Stick Shad 114 SK,  Magic Sweemer Soft paczka 105

 

2 miejsce: Koolie Minnow 90 ML  Acast Minnow 95 ML

 

3 miejsce: Koolie Minnow 118 ML

 

Powodzenia


Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się