Penn Slammer III

Kłusownictwo 7 lipca 2014 roku, ok. godz. 1:40, strażnicy z siedleckiego posterunku terenowego Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy dokonywali nielegalnego połowu ryb przy użyciu elektrycznych narzędzi połowowych w rzece Bug, w okolicy miejscowości Bużka, powiat łosicki.

Zatrzymanie było możliwe dzięki informacjom otrzymanym od wędkarzy, które pozwoliły na przygotowanie skutecznej zasadzki na kłusowników. W akcji przeciwkłusowniczej zorganizowanej w nocy z 6 na 7 lipca 2014 r. uczestniczył również kolega ze Społecznej Straży Rybackiej.

kłusownictwo 3KłusownictwoJako dowód w sprawie zabezpieczono elektryczne narzędzia połowowe, oścień, łódź z silnikiem zaburtowym oraz 76,80 kg ryb następujących gatunków: sum, szczupak, sandacz, okoń, jaź, kleń, płoć, leszcz, świnka. Wśród skłusowanych ryb, były również ryby objęte wymiarem ochronnym.

Zatrzymanym, zgodnie z art. 27c ust. 1 pkt. 2 ustawy o rybactwie śródlądowym, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dziękujemy wędkarzom i strażnikom Społecznej Straży Rybackiej za współpracę. Prosimy o dalsze informowanie Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie o wszelkich przejawach kłusownictwa na Mazowszu.

Robert Kucyk, komendant wojewódzki PSR w Warszawie

 

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się