Clash 1

tvn24 właśnie rozkręca nową aferę z Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej. Otóż, ten polityk udzielił wczoraj lokalnym mediom wywiadu, w którym stwierdził: "Nie przepadam za rybami, zwłaszcza leszcze są bardzo ościste, karasiami można się udławić, zwłaszcza gdy są w śmietanie".

No i stało się.

tvn24 szybciutko poprosił o komentarz Polski Związek Wędkarski. Jak wiadomo, ta organizacja zrzesza ponad 600.000 tyś. członków. W jej imieniu pan Eugeniusz Grabowski prezes Zarządu Głównego PZW stwierdził: "Kaczyński skłóca naród, buduje poparcie na negatywnych emocjach, Kaczyński chce poróżnić wędkarzy ze Ślązakami. Nie damy się siłą wcielić do Wermachtu jak dziadek Tuska. Wędkarze, to rzesza emerytów i rencistów którzy złowionymi własnoręcznie rybami utrzymują całe rodziny. Zwłaszcza na Śląsku".

I dalej: " Emeryci czują się poniżeni tym, że określa się ich jako zjadaczy ościstych ryb, o mniejszej zawartości białka, kosztem zwiększonej zawartosci wapnia"

Źródło salon24.pl 

Komentarze   

Longin
# Longin 2011-04-18 10:47
Pan prezes Kaczyński nie myśli jak mówi. Wypowiada delikatnie rzecz biorąc bzdury. A to że skłóca Naród to widać gołym okiem.Jeśli ktoś nie myśli tak jak on to jest wrogiem. Pan prezes Grabowski, rzadko kiedy się wypowiada, ale jeśli to jest jego wypowiedz, to też powinien myśleć co mówi! Bo generalnie wątek o Ślązakach i rybach jest głupawy! Ale widać,że bezmyślność w tym kraju jest domeną tzw. "elit" :-x
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Hektores
# Hektores 2011-04-18 12:56
"Nie przepadam za rybami, zwłaszcza leszcze są bardzo ościste, karasiami można się udławić, zwłaszcza gdy są w śmietanie". Ja nie lubię grochówki ale dobrze ze nie jestem osobą publiczną bi bym obraził plantatorów grochu :lol:
Przecież to kwestia gustu po co robić z tego aferę ....ten kraj (polityka) schodzi nawet nie na psy a jeszcze niżej :-?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Hektores
# Hektores 2011-04-18 12:58
PZW miało zawsze być apolityczne chym.... dziwna ta wypowiedz Grabowskiego .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
łysy-wąż
# łysy-wąż 2011-04-18 18:27
Nie wchodząc w szczegóły wypowiedzi pana Grabowskiego i tego czy myślę podobnie czy też nie uważam, że pan prezes Grabowski "zapomniał", iż reprezentuje nie siebie, a nas - wędkarzy. Wypowiedział się więc w imieniu nie tyle swoim, co kilkuset tysięcy zrzeszonych wędkarzy.

Samo stwierdzenie " ... rzesza emerytów i rencistów którzy złowionymi własnoręcznie rybami utrzymują całe rodziny ... " już jest mocno dyskusyjna. Albo prezes nie potrafi przemyśleć swych wypowiedzi, albo....? No właśnie - a podobno PZW promuje wędkarstwo jako sport, a nie pozyskiwanie mięcha...?
To dokąd doprowadzi nas i naszą pasję związek pod przewodnictwem prezesa? Wizja jaką przedstawił w/w "działacz" jest raczej przykra...

Szkoda, że redaktorzy z TVN24 nie poprosili o komentarz kogoś, kto wiedziałby coś więcej o wędkarstwie... Ale któż mógł wiedzieć, że prezes został w tyle...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Eustachy Horoch
# Eustachy Horoch 2018-02-05 03:38
Ma Pan racje. A mi jest przykro ze jestem zmuszony do czlonkowstwa do tej organizacji (PZW) ktora funkcjonuje jak PRL wlasnie dlatego ze chce pomoczyc kija a nie pozyskiwac miecho
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
maniek-pc
# maniek-pc 2011-04-18 21:13
Pan Grabowski cierpi chyba z powodu kilku chorób pojawiających się w starczym wieku. Możliwe, że to demencja starcza, stąd chyba ten bełkot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kitek1
# kitek1 2011-04-22 20:50
Maniek, przecież ten Pan wogole ryb nie jada, dlatego tak piep.... A że jest na tym stanowisku, to już smutne dla nas PANÓW WEDKARZY. :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
glizdziarz
# glizdziarz 2011-04-19 09:53
Nooo wypowiedź godna męża stanu. Zastanawiam się co ma piernik do wiatraka i karaś w śmietanie do Wermachtu? No ja jestem tylko zwykłym zjadaczem leszczy i innych ościstych więc mogę się nie znać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2011-04-19 10:18
Nie wiecie skąd Pan Eugeniusz Grabowski ma te wszystkie dane o całych rodzinach na południu kraju jedzących tylko ryby -------- to wiadomość poniżej dostępna jest w necie


A to krótka charakterystyka naszego prezesa :
Zasłużonym człowiekiem resortu z czasów PRL jest gen. Eugeniusz Grabowski, obecnie szef Polskiego Związku Wędkarskiego. W latach 80. był on zastępcą szefa służby polityczno-wychowawczej MSW. Ten pion dbał o kręgosłup moralny milicjantów i esbeków. - Pilnowali, czy nie chodzą do kościoła, czy potajemnie nie chrzczą dzieci -tłumaczy historyk IPN Paweł Piotrowski. Grabowski był również redaktorem naczelnym "W służbie narodu", tuby propagandowej MO i SB. :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
maniek-pc
# maniek-pc 2011-04-19 15:48
zapomniałeś dodać, że otoczony jest wiernymi druhami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Gilbert
# Gilbert 2011-04-19 18:52
Pierwsze zdanie - TVN-24 właśnie rozkręca aferę z Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej. Bardzo trafne stwierdzenie. Media w Polsce są w rękach wszelkich opcji politycznych. I dla nich pracują. Nie wiem, co tak naprawdę powiedział Kaczyński, poza tym, że nie lubi ryb. I próbuję dojść, co ma na myśli Grabowski. Bo i tu nie widzę do końca...jaki jest związek Ślązaków z wędkarzami? Polityka ma do spraw naszego wędkarstwa zamknięte drzwi. Byli już nasi wędkarze w polityce, aktorzy też. Nie zauważyłem, żeby coś z tego wynikło dla wędkarzy, lub dla aktorów. Polskie wody i stworzenia w nich żyjące nie są własnością ani PiS, ani PO, ani żadnych innych partii. Są dobrem narodowym o bezcennej wartości. Nie było nas - był las. Nie będzie nas - będzie las. Jeżeli nie potrafimy odpowiedzialnie utrzymać tego, o co walczyli nasi przodkowie, i przekazać tego w dobrym stanie naszym następcom...to kiepsko ! W ostatnim fragmencie widzę jakąś zapowiedz obrony emerytów przez P. Grabowskiego. Jakbyśmy byli jakimiś emerytożercami...Panie Prezesie ! To jakaś pomyłka. Starszym ludziom, naszym kolegom należy się szacunek, ale niech go nam odwzajemnią, wiedząc,że czas nie zatrzymał się w latach sześćdziesiątych...są mięsiarze na rencie, i młodzi C&R. Na odwrót również !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
uklejkowski50
# uklejkowski50 2011-04-20 09:09
Jak długo ten Pan będzie stał na czele wszystkich wędkarzy :-x
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
łysy-wąż
# łysy-wąż 2011-04-20 09:18
pocieszające jest to, że chyba już nie długo ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Longin
# Longin 2011-04-20 13:54
Czyżbyś miał jakieś informacje od Najwyższego!? :eek: :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
okonhel
# okonhel 2011-04-20 17:17
Skoro prezes Grabowski wypacza istotę wędkarstwa i tak postrzega wędkarstwo to ja się nie dziwię że wielu innych za wezwaniem prezesa " złowionymi własnoręcznie rybami utrzymują całe rodziny. Zwłaszcza na Śląsku"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
akom
# akom 2012-09-23 16:44
Eugeniusz Grabowski ma już starczą demencje.Odpowiedz podyktowała osoba która chce aby ten SB ek odszedł w niebyt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jarekk
# jarekk 2012-09-23 22:39
jeszcze rok i będzie ...jeszcze weselej ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Wodziniak
# Wodziniak 2012-09-24 13:00
Jakby mnie poproszono o skomentowanie słów Kaczyńskiego, który powiedział że nie przepada za rybami, powiedział bym że możemy go wykluczyć z grona mięsiarzy. Wnioski prezesa Grabowskiego natomiast tłumaczą dlaczego PZW działa tak jak działa. Jest takie powiedzenie, że ryba psuje się od głowy, wypowiedź prezesa świadczy jednoznacznie, że TEN termin przydatności już dawno minął.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2012-09-26 16:09
Popieram Jacku .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować