Berkley 1
Wielka Woda nie ma jednego oblicza. Czasem łagodnie śpiewa do snu rytmicznym szumem niewielkich fal sunących po piasku, czasem z łoskotem bije grzywaczami w portowe nabrzeża, a jeszcze innym razem zapada w głęboki sen. Takiej ciszy nie usłyszycie nigdzie indziej – przyzwyczajone do miejskiego gwaru ucho zaczyna wariować, wyszukując najcichszych choćby dźwięków. Na próżno… Morska cisza oznacza, że Wielka Woda zbiera siły i wkrótce znowu zmieni się jej oblicze…
Wiele osób twierdzi, że skarbem Bałtyku jest bursztyn. Dziś oddajemy w Wasze ręce wydanie specjalne WMH, w którym przedstawiamy również inne bogactwa naszego morza. To właśnie tu – w słonej wodzie – możecie spróbować swoich sił w łowieniu dorszy i łososi, jak również spojrzeć prosto w piękne, choć nieco koślawe oczęta płaskiej flądry.

więcej na www.wmh.pl

  • Porty i ich mieszkańcy, str 4-5
    Porty są dobrymi i popularnymi łowiskami. Na ich terenie każdy wędkarz może zapolować na jakiś ulubiony gatunek ryby, ewentualnie poćwiczyć preferowaną metodę połowu, praktykowaną na śródlądziu. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są plusy i minusy łowienia w portach, jakie formalności trzeba spełnić żeby w nich (i w ogóle w morzu) wędkować i wreszcie jakie ryby i jakimi metodami w nich łowić.
  • Zaślubiny z morzem, str 6-9
    Ten artykuł niemal w całości poświęcony jest wędkowaniu na grunt z bałtyckiej plaży. Ta odmiana wędkarstwa (zwana surfcastingiem) to nic innego niż szeroko znana, nieco zmodyfikowana ciężka gruntówka. Czytając ten tekst dowiesz się jak się do takiego wędkowania zabrać, w co się wyposażyć, jak zmontować zestaw, wybrać łowisko i... łowić! Łowić węgorze, leszcze, płocie, płastugi czy okonie, bo takie ryby najczęściej padają łupem plażowych gruntowców.
  • Drapieżniki z plaży, str 10-12
    Troć, okoń, belona, tęczak a nawet... flądra to zdobycze plażowych spinningistów. Autor tekstu szczegółowo objaśnia, jak się do nich dobrać, na co trzeba zwracać uwagę, jaką przynętę i jak podać rybom, aby spodziewać się okazałej zdobyczy.
  • Z muchą na belony, str 14-15
    Tytuł mówi wszystko i rzeczywiście jest to wprowadzenie do morskiego muszkarstwa. Łowienie belon na muchę jest niezapomnianą przygodą i warto poświęcić trochę czasu, aby się do niej przygotować. Dowiesz się tu, jakie muchy sprawdzą się podczas takich łowów, z czego je ukręcić i jak je podać.
  • Na morze małą łódką, str 16-18
    Mała, kilkumetrowa łódź jest znacznie bardziej mobilna i wszechstronna niż duży kuter. Pozwala obłowić łowiska niedostępne dla załóg dużych jednostek i zdobywać trofea, o jakich tamci mogą chyba tylko pomarzyć. Z tego tekstu dowiesz się, jakie waruki musi spełniać łódka, aby dało się nią bezpiecznie wypływać na morskie akweny, jak ją wyposażyć i na co zwracać uwagę. Autor opisuje także podstawy lekkiego trollingu "z ręki", prostego, taniego i niewymagającego kosztownych przygotowań.
  • Gniew oceanu, str 20-21
    Artykuł-przestroga dla wszystkich, którzy wyprawiają się na morze. Autor opisuje okoliczności, w których odpowiednie wyposażenie łodzi uratowało życie jemu i jego wędkarskiemu koledze. Lektura obowiązkowa dla wszystkich przekonanych że "co złego to nie nam"!
  • Trolling pełnomorski, str 22-23
    Rasowy morski trolling nastawiony - w warunkach bałtyckich - na duże ryby łososiowate. Autor krok po kroku opisuje elementy wyposażenia niezbędne do tej metody połowu, zwraca uwagę na istotne detale i zaprasza do wypraw na bałtyckie łowiska m.in. na pokładzie jego łodzi.
  • Dorsze z małych łódek, str 24-26
    I znów wracamy do tematu małych jednostek pływajacych, tym razem wkraczając w rewiry zarezerwaowane - zdawałoby się - dla załóg kutrów. Jak się okazuje, piękne i okazałe dorsze można łowić także  - a ostatnio może przede wszystkim - z małych, kilkumetrowych  łodzi a my dziś piszemy, jak się do tego zabrać.
  • Dorsze, str 28-30
    I tak oto dotarliśmy do tego, co dla wielu wciąż jest sednem wędkarstwa morskiego - dalekich wypraw na dorsze na pokładzie kutra. Opisujemy krok po kroku w co się wyposażyć i jak łowić w takich warunkach a także, pokrótce, na co zwracać uwagę żeby nie zostać wywiezionym przez niesolidnego szypra na przysłowiową minę.
Niniejsze Wydanie Specjalne jest już w sprzedaży w sklepach i kioskach.
Sprzedaż wysyłkowa
Twoje Media Sp. z o.o.ul. Saska 9A, 03-968 Warszawatel: 022-616 16 04, fax: 0-22-616 15 24 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się