Berkley 1
Nie, to nie Białoruś, chociaż takie wrażenie odnieśliśmy podczas rozmowy z bezpośrednim świadkiem i uczestnikiem mrożących krew w żyłach zajść. Materiał jest przykładem na to, jak bezradna i samotna, jest jednostka wobec poważnych problemów.Komentarze   

laserro
# laserro 2010-07-29 17:17
Straszne... proponuje anonimowo w nocy zastawić się na nich z pałami w kominiarach... odechce im się.
lokis
# lokis 2010-07-29 18:07
Zebrać się w dwudziestu wędkarzy z czymś ciężkim lub z gazówkami, w*** im i się odechce kłusownictwa.
A policja jak zawsze ma wszystko w d**** bo będzie za dużo roboty papierkowej...
norbiko
# norbiko 2010-07-29 19:24
Mnie się w głowie to nie mieści, bo jeżeli człowiek mówi prawdę i rzeczywiście jest w stanie wskazać sprawców oraz posiada informację na ich temat to czemu nie zainteresuje się tym ktoś od przestępw gospodarczych? Przecież człowiekowi gdyby dali ochronę i wystąpił by w harakterze korony to wielu takich "kozaków" oglądało by słoneczko w kratkę.
Gilbert
# Gilbert 2010-07-29 19:49
co do tych co mają sklepy mięsne - oni szarpią od dawna, i stawiają siaty. To wie każdy, kto tam łowi. To taka "tajemnica" znana dziesiątkom wędkarzy. A policja? Policja - czy "policja"..? PRAWO - czy "prawo"..?
Myślę, że pora zdać sobie sprawę, gdzie żyjemy. Żyjemy w bagnie - w Polsce. Kraju, który dał ludzkości najwspanialsze postacie, i najgorszych złoczyńców, których sens istnienia to jak tu, w tym przypadku - ile dorwą ryb do wora. Możemy pisać, filmować, lamentować - nic to nie da. Tą gangrenę ma Polska we krwi - w swoich obywatelach - przestępcach.
Co zrobić w tym przypadku? Jak zawsze - tylko ludzie sumienia, na własną rękę i własnymi siłami, działając w ramach prawa, mogą tych "klientów" odstraszyć. Nie liczcie na sądy, policje - na nikogo! Tylko na nas samych - bez przemocy i łamania prawa.
Dobrze że zamieściliście ten materiał. Może coś z tego konkretnego wyniknie!
Gilbert
Longin
# Longin 2010-07-29 20:02
To są waśnie skutki kar orzekanych w sądach. Mala szkodliwość spoleczna! Skandal!!!
maniek-pc
# maniek-pc 2010-07-29 20:07
Ręce opadają, do puki kłusownictwo będzie uznawane za niską szkodliwość społeczną to nic się nie zmieni. Do puki w policji, w prokuraturze w pzw i td. będą pracować ludzie ze zwichniętym pojęciem prawa i sprawiedliwości tak nie ma o czym marzyć.NIEUCHRONNOŚĆ KARY TO PODSTAWA.
kroper
# kroper 2010-07-29 21:33
jak zawsze policja ma to w d*** okoliczni wędkarze powinni sie zebrać i ich powiedzmy sobie szczeże zlać,bo innych sposobów na nich nie ma,albo wyśledzić ich i poprostu pojedynczo na koszty narażać...mam na myśli przebić opony w autach szyby tuc lódki dziorawić.tylko prosze nie myśleć ze ja jakiś agresor jestem ;D tylko mówie co sam bym zrobi jakby to sie dzialo na moim terenie :)
pozdrawiam wszystkich WĘDKARZY-nie rybaków
Zbig28
# Zbig28 2010-07-29 22:46
HORROR !
Ta wspópraca klusoli z policją zatrważa. Myślę, że wladze PZW powinny natychmiast zgosić prokuraturze doniesienie o prawdopodobieństwie popenienia przestępstwa przez funkcjonaruiszy policji. Jest świadek, który prawdopodobnie bedzie zeznawal. Kto, jeśli nie policja i PSR będzie chronil nasze wody ?!
Kto w imieniu wędkarzy powinien rozpocząć skuteczną walkę z tą patologią ?! Zarząd okręgu powinien ten film doączyć do zawiadomienia jako materia dowodowy ! Wystarczy, że ten material zostal opublikowany ! Więc do roboty chlopcy zarządowcy !!!!!
s.lopez
# s.lopez 2010-07-29 23:35
Drodzy koledzy jako że śledze ten temat bardzo uważnie bo niestety dzieje się on na zbiorniku który można powiedzieć jest rajem dla braci wędkarskiej krew mnie zalewa że grożą mu psędo wedkarze których jak sam wspomnial wyrzucil...Kolego ech to nie jest takie proste jak ci sie wydaje że pan X bedzie zeznawal chodzi o jego życie jak sam wspomnia on chce żyć a niestety bandytyzm w naszym kraju jest zjawizkiem w tej chwili normalnym....Co chodzi o Policje na tym zbiorniku to powiem tak z tego co wiem zostala zrobiona wymiana x czasu temu z i tu powinnienem zrobić pip.... i to byl chyba najwiekszy blad jaki mogl sie zdazyć ponieważ ta sama Policja robila to samo na naszej królowej pięknej rzece.... Prawda jest smutna ale to co oni wyprawiali to sie w glowie nie mieścilo...w tej chwili sytuacja sie poprawila na rzece ale na zbiorniku zrobilo sie odwrotnie niestety :/ niechce tu organów scigania oskarżać ale taka jest smutna prawda i napewno nie poszedlbym zeznawac przeciwko nim bo trzeba miec bardzo mocne argumenty dowody w postaci niewiem sfilmować nagrać ten proceder albo bóg jeden wie co jeszcze !!! a przeciwko organowi scigania uwierz mi trzeba mieć naprawde mocne dowody żeby z nimi wygrać !!! Jedyna sytuacja żeby pomuc czlowiekowi ktory jest zastraszany to faktycznie jest potrzebna zorganizowana akcja ale nie Policji z tegóż akwenu a braci wędkarskiej i PSR bo ewentualnie Policji ale nie z komisariatu tegoż akwenu.... Jestem poprostu zalamany bo kocham ten sport ten zbiornik lubie tego czlowieka bo zawsze dawal wiele rad wskazowek i szlak mnie trafia ze grożą spokojnemu normalnemu czlowiekowi ktory zajmuje sie wedkarstwem od x lat i jest to jego życie i pasja....

pozdrawiam....
dun
# dun 2010-07-30 01:23
Myślę, że dobrze by było gdyby w tym momencie media zainteresowały by się tą sprawą.
steelcreation
# steelcreation 2010-07-30 10:03
COS TAKIEGO SIĘ DZIEJe a my wędkarze siedzimy i hu... z tym robimy. Filmiki sobie o tym oglądamy . to jest kwestia nagośnienia tej kwesti i nagonki na kusoli trzeba w to zaangażować telewizję i poslów. STWORZYC LOBBY !!!!!! WIĘC COŚ ZRÓBMY BO TYLKO sZWECJA ZOSTANIE NASZYM DZIECIOM NA RYBY.
Benten
# Benten 2010-07-30 12:19
Bez żadnego wsparcia to ta walka nie ma sensu.
Jeśli kłusole mu nic nie zrobią to tak uprzykszą życie, że na pewno się odechce.
Na wsiach tak niestety jest. Jest kilku braci w rodzinie, jeden z nich policjant, a drugi kłusownik. Brat brata zamknie hehehehe????
Pasja pasją, ale żyć jakoś trzeba. Jak mu dom podpalą to co nad jeziorem będzie spał.
W takich sytuacji najlepiej sprawdziłby się kontrolny wper..ol na pewno na jakiś czas by poskutkowało.
Jednak trzeba by było chyba stać się PUNISHEREM, bo takich miejsc jak wiecie w Polsce jest mnóstwo.
ewelal
# ewelal 2010-08-04 00:15
świetny temat, gratuluję materiau
może jakaś kamera/aparat z noktowizorem (jest coś takiego?) i udupić kombinatorów? policja wtedy chyba nie będzie moga nie zareagować...
a może taki material zamieścicie na portalu?

brawo dla Rozmówcy
izkpaw
# izkpaw 2010-08-04 09:52
Też uważam,że kary są niewspómiernie mae a wręcz śmieszne.Musimy jeżdzić do Skandynawii czy innych Państw by polowić ryby - jak tak dalej będzie to tylko w rybnym. A Państwo coraz bardziej gmatwa przepisy nie mówiąc o braku jakichkolwiek dzianiach PZW.
piokarp
# piokarp 2010-08-10 18:45
szkoda slow
Mareczek24
# Mareczek24 2010-08-23 11:24
Witam u nas na szczęście nie ma tak Policja działa z nami ostro nawet pilnujemy sieci całą noc wspólnie z policją i są bardzo chętnie do w spół pracy.
bodzio48
# bodzio48 2010-09-09 11:45
Witam po takim filmie chciao by się powiedzieć koniec nic nie można zrobić to jest nieprawdą można ale zacząć trzeba od prawa i od reagowania nas wszystkich na takie i inne bandyctwa a jest tego wszedzie ale jak rozmawiaem z kol z straży rybackiej to kary są smieszne taki kusol w ciągu jednej nocy zarobi na karę na cau miesiąć Jeśli nasi posowie nie zmienią prawa to tak jak jeden znich powiedzia To jest dziki kraj
gema999
# gema999 2010-09-26 14:22
ja panowie myślę, ze to nie wina tych ludzi że kłusują, to wina państwa że nie reaguje. bo przecież ci panowie w komisariacie to też kłusownicy!a wystarczyło by tak dla przykładu pozbawić jednego pana emerytury i wszystko było by na dobrej drodze! myślę że pozostali wzięli by to do siebie i reagowali by na takie sytuacje!a najlepszym sposobem by to oczyścić to po prostu sprzedać wszystkie zbiorniki i rzeki w ręce np. Szwedów, Niemców! oni by ten nieład doprowadzili do porządku, bo statystyczny polak to kłamca, złodziej, brudas. myślę że cześć panów podzieli się zemną tą opinią bo i w gronie ludzi ludzi uprawiających wędkarstwo takich brudasów nie brakuje, chyba można to zauważyć będąc nad wodą. jak będę nad wodą zrobię kilka fotek z nad rz. Bug, co ludzka fantazja nie zagranic. pozdrawiam
kurp1964
# kurp1964 2010-09-26 22:05
Cytuję gema999:
...a najlepszym sposobem by to oczyścić to po prostu sprzedać wszystkie zbiorniki i rzeki w ręce np. Szwedów, Niemców! oni by ten nieład doprowadzili do porządku...


A może ogłośmy od razu że Polska poddaje się następnemu rozbiorowi :D
gema999
# gema999 2010-09-26 23:43
nie raz wydaje mi się że to było by najlepszym sposobem na to by nasz naród znów się zjednoczył i myślał o przyszłych pokoleniach!bo jak na razie to sami się zabijamy! trochę mam wspólnego z historią polski więc wiem że gorzej być nie może i nie powinno dla naszego dobra!
Marcin Wosiek
# Marcin Wosiek 2010-10-12 13:04
Obrazek znad zegrzyńskiej cofki Rządzy: wiosenny świt, kłusole jawnie pływają z sieciami. wędkarze wielokrotnie dzwonią na PSR - odmowa interwencji, bo oni tylko na Zalewie (odległym o 500 m!!!) pilnują. w południe (!!!) przychodzi patrol SSR i sprawdza opłacenie składek. umiarkowanie są zdziwieni, że sieciarze pływają. obiecują coś z tym zrobić... he, wiadomo co. następnym razem też dopiero w południe są.
wędkarze na PSR już przestali dzwonić, "strażnikom" z SSR cokolwiek mówić oprócz "składki opłacone". szkoda czasu i nerwów, lepiej na łowisko komercyjne iść bo tam jest i ryba i porządek.
czester
# czester 2011-02-14 10:25
Panowie i Panie wszyscy ladnie i pięknie piszecie, ale ktoś z was piszących na tym forum zapytal sie w jakim miejscu dzieje sie ten proceder kusownictwa? Starszemu Panu groża ze będzie pywal ze slimakami, kradną ryby etc. i nikt z nas wedkarzy nie potrafi tego odpowiednio naglosnic ? czy wziasc sprawy w swoje rece? krótko i na temat WIĘCEJ DZIAlAJMY A będziemy mniej narzeka. Ja tego napewno tak nie zostawie, wszyscy by chcieli zeby w Polsce byla wedkarska Szwecja ale większosc nie potrafi przypilnowac wlasnego podwórka- lowiska.
Brawo za material
Adam-Ełk-Prostki-J.Toczyłowo
# Adam-Ełk-Prostki-J.Toczyłowo 2011-02-22 21:41
To jest chore!!! Zastanawiam się czy to policja jest Gminna czy powiatowa!! Zamiast zgłosić to wyżej to się boją!! Ja tam się nie bałem i bać się nie będę ale jak mi Jakiś podejdzie to Klamką mu przed twarz i wtedy zobaczymy jaki mądry i ile zrobi w gacie!!! Szok!!
Kkonrado
# Kkonrado 2011-11-03 01:49
Sprawę dotyczącą tych policjantów to trzeba do Prokuratury i BSW zgłosić - jednocześnie.(Dane jeden z Panów występujących w filmie zna)Tam się ucieszą, że mogą takich co biorą dorwać. A potem dla takiego "P" to już tylko jedyny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Na początek 3 miesiące tak to działa. (Jeszcze przed zastosowaniem środka zapobiegawczego sprzeda kolegów) A gdzie do przesłania aktu oskarżenia z Prokuratury do Sądu. Dochodzenie wymaga czasu. Nawet jak dostanie niską karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania to w AŚ "odpocznie" ;-)
uklejkowski50
# uklejkowski50 2011-11-03 10:20
Nic dziwnego , że nieraz nie można złapac kłusoli
kaczoroln
# kaczoroln 2011-11-06 18:54
tak jak koledzy pisali wyzej! Zaczekać na nich w nocy dać porządny kur... łomot i bd spokój. Mi sie to w głowie nie mieści !
piciulin69
# piciulin69 2011-12-14 15:56
co to ma byc ,to chyba jakas bajka. ilu ludzi co napisalo komentarze zna ten zbiornik i nie wspomnialo ,ani slowem jego nazwy i kogo chcecie bic .nalezy dokladnie napisac jak sie nazywa ten akwen, pod jaki komisariat podlega ,gdzie nie nalezy przyjezdzac na ryby ,bo klusole robia co chca i jak zacznie ubywac pieniedzy w budzecie gminy to moze ktos sie podrapie po swojej glowie ,ze tak to tylko tracimy turystow wedkarzy, ktorzy nam napychaja pieniazki w kieszen, a zostaja nam tylko zlodzieje co okradaja nasze wody. a co do naszej panstwowej strazy rybackiej to jak nie wykonuja swojej pracy to mozna ich zwolnic i to smialo
piciulin69
# piciulin69 2011-12-14 16:12
i wybijcie sobie z glowy panowie wedkarze poruszeni tym tematem jakies samosady ,bo to wy tworzycie prawo i demokracje swoim zachowaniem ,a czym wiekszy balagan tym lepiej zyje sie wszelkiej szumowinie , a tak naprawde to ilu z tych co wygrazaja samosadem staneloby twarza w twarz z tymi klusownikami w nocy obok tego pana co udzielal wywiadu tak tylko dla checy ,aby poczul sie ,ze niejest sam przeciwko czterem typom pokazcie ,ze macie jaja nie tylko w domu przed klawiatura tak na poprawe swojego ja pokazcie ,ze jestescie wspaniali podjedzcie do tej przystanii pogadajcie ztym czlowiekiem przeciez on to co zrobil ten wywiad
piciulin69
# piciulin69 2011-12-14 16:25
to zrobil tylko dla was wedkarzy dla was narazal sie dzwoniac na policje dla was bal sie dla was ryzykowal swoje zdrowie ,pomaga wam lowic na rybnym akwenie wiec zrobcie tez cos dla niego i dla siebie pokazcie ,ze jestescie godni tego ,aby byc wedkarzami dbajacy o swoje wody nie tylko zaplacic skladke i wystarczy zmobilizujcie sie w patrole takie po piec osob zadzwoncie na policje tylu osobom nieodmowi przyjazdu zaden patrol i nekajcie ich telefonamii to w koncu dadza za wygrana i ktos wyleci z tej gry albo wy albo klusole i nigdy nie zostawiajcie tego dobrego pana z przystanii ,bo on was nie zostawia na martwych wodach
marcin1521
# marcin1521 2013-02-08 19:29
kurna do programu uwaga tvn oni tam piętnują pokazują nagłośnić sprawę
pokazywać w tv tą patologię dziennikarze chodzą po różnych instytucjach i piętnują różne problemy od tego trza zacząć !!

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się