Clash 1
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego w cyklu odcinka, o pracy służb działających na rzecz ochrony wód i rybostanu. "Patrol - SSR w akcji" jest reportażem o Społecznej Straży Rybackiej, której to obecność nad wodą można określić jako główną broń przeciw kłusownictwu oraz nieetycznemu wędkarstwu.Komentarze   

wobler129
# wobler129 2010-12-13 12:44
Rejestr połowów - "musiał Pan dostać."

Ja nie dostałem? :)
Killerek31
# Killerek31 2010-12-13 17:39
Cytuję wobler129:
Rejestr połowów - "musiał Pan dostać."

Ja nie dostałem? :)wobler w takim razie opierdziel skarbnika koła. W OM rejestr połowu jest dołączony do informatora
Artur Furdyna
# Artur Furdyna 2010-12-13 15:26
Trochę to inaczej wygląda u nas i w innych krajach. Np na Łotwie strażnik społeczny ma te same uprawnienia, co państwowy, z wyłączeniem postępowania prokuratorskiego. Może kontrolować po cywilu i kontrolować tak wędkarzy, jak i rybaków. Ale jest wymóg, który u nas nie działa. To coroczny kurs z prawa i obowiązków SSR.
Przykład Iny i Gowienicy jest trochę nie na miejscu, bowiem stosujemy całkiem inne zasady ochrony, niż na innych wodach. U nas jesteśmy na tarliskach cała dobę, ale kosztuje to mnóstwo wysiłku, czasu i zdrowia. Cały sezon tarłowy jest bardzo trudny do utrzymania takiej dyspozycyjności, bo wiosna trzeba by stać znów na tarliskach dwa miesiące.
NA Inie nie dalibyśmy rady, gdyby nie zaangażowane wsparcie służb. Straż Graniczna, Straż Leśna, Policja oraz Straż Miejska na co dzień są z nami. Gdyby nie oni, nie wygralibyśmy z patologiami.
Ale redaktorom wędkarstwo tv wielkie brawo za pokazanie realiów naszych łowisk
Hektores
# Hektores 2010-12-13 15:39
Bardzo dobry felieton .Też jestem Strażnikiem SSR wiem jak to jest Dobrze kiedy patrole są z PSR lub Policją .


Mała uwaga nigdy nie brałem do reki czyjejś siatki zawsze proszę o okazanie . :-*
Redakcja
# Redakcja 2010-12-13 15:55
W tym przypadku o okazanie poprosił operator kamery (na potrzeby ujęcia), właściciel siatki się zgodził a strażnik pomógł. :-*
Szympans
# Szympans 2010-12-13 16:06
No i zajebiscie . Ciesze się że wyszlo coś fajnego :) Gratki . Widze że i Piotrek się zalapal na kilka ujec :) JOL
rufin
# rufin 2010-12-13 17:02
Wszystko ładnie i pięknie!!!!Tylko czemu nitk nie kontroluje odłowów rybackich?!Praktycznie w każdym slkepie rybnym można zakupic niewymiarowe ryby,często nawet w okresie ochronnym.
rufin
# rufin 2010-12-13 17:03
Sorki-miało byc "sklepie".
elsjusz
# elsjusz 2010-12-13 17:12
Typowe stare dziadki nad rzeką którzy łapią mięso na bazarówki... i jeszcze wielkie problemy mają jak ich ktoś sprawdza... może za kilkanaście lat się to skończy..
aqq
# aqq 2010-12-17 09:53
Cytuję elsjusz:
Typowe stare dziadki nad rzeką którzy łapią mięso na bazarówki... i jeszcze wielkie problemy mają jak ich ktoś sprawdza... może za kilkanaście lat się to skończy..


Masz coś do starych wiekiem wędkarzy?Nie wkładaj wszystkich do "jednego wora"W swojej pracy komendanta SSR miałem tyle samo problemów z młodzieżą co i z pogardzanymi przez Ciebie dziadkami.Nie zdarzyło mi się aby "stary dziadek"zakopywał ponadlimitowe karpie w piasek na swoim stanowisku lub obok.Młodzież to robiła,niejednokrotnie.Nie moglem załapać co się dzieje dopóki na spacerze mój piesek nie wykopał kilku ryb.Łebki,zobaczyli z daleka komendanta SSR i przenieśli się parę stanowisk dalej.I to ich zdradziło.Oraz mój wierny pies.Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.I starych i młodych
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2010-12-13 17:59
Bardzo dobre akcje , tego gościa co łowił na 3 wędki , tobym od razu wezwał Policję , dostałby mandat karny i by siedział cicho . Macie rację Panowie , że w Kołach Wędkarskich bardzo źle działają Sady Koleżeńskie , również wysłałem 6 wniosków w tamtym roku i jeszcze nie dostałem odpowiedzi , ale trzeba to zmienić . Gratuluję pracy społecznej kolegom oraz świetnego filmu . Pozdrawiam wszystkich ---- społeczny strażnik Jurek z Płocka . :roll:
mateuszwos
# mateuszwos 2010-12-13 18:24
Fajna akcja. Mam jednak propozycję nie do odrzucenia. Zapraszam do Wilkowa a pokażę miejsca na piękny materiał traktujący o walce z kłusownictwem. Potrzebny będzie Jarecki z kamerką i ze dwóch strażników SSR. Pójdziemy w takie miejsca gdzie na 95% będą siaty i sznury. Ostatnio nie mam czasu łazić i się użerać z kłusolami ale jak by co to możemy zadziałać. Będzie to z pożytkiem dla "moich" miejsc wędkarskiego szaleństwa:D
wloczykij
# wloczykij 2010-12-14 14:50
Powinienes w takiej sytuacji powiadomic najblizsza PSR o zaistnialej sytuacji,to powinno byc z pozytkiem dla twoich miejc wedkarskich.
Killerek31
# Killerek31 2010-12-14 15:56
Cytuję mateuszwos:
Fajna akcja. Mam jednak propozycję nie do odrzucenia. Zapraszam do Wilkowa a pokażę miejsca na piękny materiał traktujący o walce z kłusownictwem. Potrzebny będzie Jarecki z kamerką i ze dwóch strażników SSR. Pójdziemy w takie miejsca gdzie na 95% będą siaty i sznury. Ostatnio nie mam czasu łazić i się użerać z kłusolami ale jak by co to możemy zadziałać. Będzie to z pożytkiem dla "moich" miejsc wędkarskiego szaleństwa:Da gdzie ten wilków ??
rex104
# rex104 2010-12-13 18:33
Rejestr połowów-:) to jest jakaś bzdura,już kiedyś coś takiego było:) Jaki sens ma taki rejestr skoro tak jak pan strażnik powiedział "wpisuje pan datę i miejsce połowu a rybki dopisze pan w domu" i tak,łowimy codziennie po 5kg a w domu nic nie piszemy,potem zdajemy taki rejestr a w okręgu patrzą i stwierdzają że w danym zbiorniku nic nie złowiono przez cały rok więc nie trzeba zarybiać:)Zamiast takich rejestrów potrzebna jest nam edukacja wędkarska,żeby nie napychać zamrażarek bo akurat biorą,żeby nie łowić dla sąsiadów,niech sąsiad sam kupi wędkę,opłaci kartę i złowi rybkę jak chce,żeby przestrzegać wymiarów ochronnych,bo inaczej nigdy nam te ryby nie urosną i zawsze będziemy łowić niewymiarowe,żeby zachowywać porządek nad wodą bo później nasze śmieci niesione wiatrem bądź przyborem wody tworzą w wodzie prawdziwą rafę śmieciową tym samym niszcząc siedliska(tarliska)naszych ryb,żeby przestrzegać limitów a nie brać ile wlezie a potem nie chce się skrobać i na śmietnik.Jeśli uświadomi się trochę wędkarzy,wytłumaczy parę kwestii przynosi to efekty i wiem to z doświadczenia.Sam nauczyłem dwóch gości co brali wszystko używać miarki bez której się teraz nie ruszają,a jeden nawet łowiąc karpia 2,5kg wypuścił go do wody,tłumacząc że on karpi nie lubi,wcześniej pewnie zabrałby dla sąsiada:)Tak więc zamiast rejestrów-EDUKOWAĆ
cegli
# cegli 2010-12-13 18:34
Takie akcje cieszą :) Mam nadzieje że też kiedyś doczekam się kontroli nad wodą.
Mareczek24
# Mareczek24 2010-12-13 22:23
Co tu dużo gadać Panowie tak trzymać!!! Wielkie brawa się należą za to co robicie. ;-)
norbiko
# norbiko 2010-12-14 00:59
"Zachęcam do wstępowania w szeregi Społecznej Straży Rybackiej...." Wspomniał jeden z bohaterów felietonu Kolega Grzegorz Keller.
Ja powiem tak bardzo chętnie bym to zrobił jest tylko małe ale..
Odszedłem z poprzedniego koła w Brwinowie koło Warszawy ponieważ przez siedem miesięcy Komendant Straży zwodził mnie i mego brata że już, już wszystko załatwi.
Okazało się, że ma problem rozliczyć się z "blach" bo byli Strażnicy nie wywiązywali się z obowiązków "blach" jemu nie zdali, a on "biedaczek" nie wie gdzie ci ludzie teraz mieszkają. Dość miałem układów i układzików i odszedłem z tego koła.
Komentarz nasuwa się sam...
Gdy planowałem zapisać się do obecnego koła, zapewniony zostałem, że owszem jak tylko się zapiszę z marszu wręcz otrzymam blachę i uprawnienia z tym związane...
Zapisałem się i zaczęły się schody, dzwoniłem w tej sprawie do komendanta rozmawiałem też jeszcze z innymi osobami i gucio! usłyszałem, że może w przyszłym roku tzn. 2011
A więc nie jest to takie proste!

Puki co zaczekam, ale chyba trzeba będzie poszukać nowego koła...
Zbig28
# Zbig28 2010-12-14 09:50
Wiem Norbercie, do którego Komendanta SSR pijesz. Masz rację, po spelnieniu pewnych warunków wstąpienie do straży powinno następować bezwlocznie i każdy kandydat powinien być witany z radością. Jednak w tym konkretnym przypadku to nie Komendant kolowej straży zawinil, lecz pelniący tę funkcję przy zarządzie okręgu mazowieckiego. To on wydaje legitymację i tzw blachy. On też z nie znanych mi powodów dokonuje niczym nieuzasadnionej reglamentacji. Poddaję w wątpliwość jego kompetencje. Potrafi np. zebrać do przedużenia legitymacje od wszystkich strażników w jednym czasie. Zwraca je po kilku tygodniach, w tym czasie nad wodami naszego okręgu SSR nie może dzialać. A insrukcja dla strażników jego autorstwa to wspanialy przyklad ignorancji i lekceważenia swoich obowiązków.

Film bardzo dobry, cieszę się na zapowiedź kontynuacji tematu. Nieprzestrzeganie RAPR ilamanie wielu innych przepisów to powszechne zjawisko nad naszymi wodami. Zatem takie produkcje na pewno przyczyniają się do ograniczenia kluserki, w jakiś sposób nobilitują i "wynagradzają" dzialania spoleczników z SSR.
łysy-wąż
# łysy-wąż 2010-12-14 11:00
Norbercik, ja również jestem przekonany że to iż nie udało się "wciągnąć" Cię na listę strażników, nie jest wynikiem zaniechania czy olania tematu komendanta SSR z koła Ursynów. znam go osobiście i uważam, że bardzo dobrze wywiązuje się ze swych obowiązków i komu jak komu - ale jemu naprawdę zależy, aby SSR działała sprawnie i skutecznie.
Być może powódem było to o czym pisze Zbyszek... ( ? )
bartex84
# bartex84 2011-01-16 17:53
Cytuję norbiko1:
"Zachęcam do wstępowania w szeregi Społecznej Straży Rybackiej...." Wspomniał jeden z bohaterów felietonu Kolega Grzegorz Keller.
Ja powiem tak bardzo chętnie bym to zrobił jest tylko małe ale..
Odszedłem z poprzedniego koła w Brwinowie koło Warszawy ponieważ przez siedem miesięcy Komendant Straży zwodził mnie i mego brata że już, już wszystko załatwi.
Okazało się, że ma problem rozliczyć się z "blach" bo byli Strażnicy nie wywiązywali się z obowiązków "blach" jemu nie zdali, a on "biedaczek" nie wie gdzie ci ludzie teraz mieszkają. Dość miałem układów i układzików i odszedłem z tego koła.
Komentarz nasuwa się sam...
Gdy planowałem zapisać się do obecnego koła, zapewniony zostałem, że owszem jak tylko się zapiszę z marszu wręcz otrzymam blachę i uprawnienia z tym związane...
Zapisałem się i zaczęły się schody, dzwoniłem w tej sprawie do komendanta rozmawiałem też jeszcze z innymi osobami i gucio! usłyszałem, że może w przyszłym roku tzn. 2011
A więc nie jest to takie proste!

Puki co zaczekam, ale chyba trzeba będzie poszukać nowego koła...


witam mnie podobny problem spotkał dlatego w takiej sprawie dzwoń do okręgu powiedz gdzie i co i oni osobiście przypomną komendantowi i zmieni gadkę
Cysiek82
# Cysiek82 2010-12-16 07:54
Sorki ale mi film nie działa jest tylko biała plama i nic więcej wszystkie inne działały.
Damian
# Damian 2010-12-16 11:38
Bo masz komputer zepsiuty .. :P
Marcin Wosiek
# Marcin Wosiek 2010-12-16 14:29
film mi się niestety nie otwiera, widzę tylko białą plamę...
chciałbym jednak zwrócić uwagę kolegów z SSR na nie zawsze skuteczne formy działań. przykład, zasłyszany od wędkarzy zegrzyńskich: ryby wchodzące na tarło w cofkę Rządzy są regularnie o świcie trzebione sieciami z łodzi. wędkarze zgłaszają to do PSR, na policję i gdzie się tylko da, ale zawsze są zbywani choć kłusownikom nigdzie się nie spieszy i można ich łapać na gorącym uczynku. oni pilnują tylko Zalewu (kuriozum, bo ryby w Rządzy są zegrzyńskie...) a nie połączonych z nim tarlisk 500 m dalej. patrole SSR przychodzą nad Rządzę późnym rankiem lub około południa, kontrolują wędkarzy i tyle...
dobre chęci i zapał do pracy są, cóż że metody nie zawsze adekwatne.
zdaję sobie sprawę, że koledzy z SSR to społecznicy, poświęcają swój wolny czas na pilnowanie wód i nie można od nich wymagać pełnego zaangażowania w pilnowanie, ale widząc powszedniość sieciowego procederu w cofce Rządzy wydaje się, że nie zawsze ich działania są przemyślane.
aqq
# aqq 2010-12-17 09:02
Działanie chwalebne,lecz proszę nie wprowadzać wędkarzy w błąd szanowny kolego komendancie SSR.Mogą ich Twoje słowa drogo kosztować.Film idzie w sieć i Twoich wypowiedzi słucha cała Polska.W większości okręgów PZW złowione ryby ,przeznaczone do zabranianależy niezwłocznie wpisać do rejestruPozostałe nie objęte limitem należy wpisać po zakończeniu wędkowania.Nie ma czegoś takiego jak "wpisze sobie pan w domu"Na wielu łowiskach ,w walce z mięsiarzami obniżono dzienne limity zabieranych z łowiska ryb.Sądzisz kolego stażniku że mięsiarz wypełni rejestr w domu?A figę!Wróci po południu po drugi limit.Swoją drogą,dziwi mnie opór wędkarzy w związku z datą i godziną rozpoczęcia wędkowania.Ja robię to przed samym wyjazdem na ryby,w domu.
bartex84
# bartex84 2010-12-30 14:08
Cytuję aqq:
Działanie chwalebne,lecz proszę nie wprowadzać wędkarzy w błąd szanowny kolego komendancie SSR.Mogą ich Twoje słowa drogo kosztować.Film idzie w sieć i Twoich wypowiedzi słucha cała Polska.W większości okręgów PZW złowione ryby ,przeznaczone do zabranianależy niezwłocznie wpisać do rejestruPozostałe nie objęte limitem należy wpisać po zakończeniu wędkowania.Nie ma czegoś takiego jak "wpisze sobie pan w domu"Na wielu łowiskach ,w walce z mięsiarzami obniżono dzienne limity zabieranych z łowiska ryb.Sądzisz kolego stażniku że mięsiarz wypełni rejestr w domu?A figę!Wróci po południu po drugi limit.Swoją drogą,dziwi mnie opór wędkarzy w związku z datą i godziną rozpoczęcia wędkowania.Ja robię to przed samym wyjazdem na ryby,w domu.


zgadzam się z tym w 100% i też jestem za tym aby ryby były wpisywane na bieżąco , a właśnie ci co nie stosują sie do limitów maja teraz najwięcej ale ...
renowator
# renowator 2010-12-19 16:50
Przychylam się do sprostowania kolegi o konieczności wpisywania do rejestru ryb, które chcemy zabrać,jeszcze będąc nad wodą, inaczej nie możemy ich wywieź znad wody. Ustawa nie przewiduje mniejszej kary niż postępowanie mandatowe za polów trzema wędkami, skierowanie sprawy tylko do Sądu Koleżeńskiego nie jest wystarczającą karą. W Naszym regionie nie wystarczy tylko chcieć być strażnikiem SSR, należy przejść szkolenie, jest ono organizowane dla wszystkich strażników corocznie i zdać poprawnie test utrwalający wiedze o przepisach, które się wciąż zmieniają. Pozatym gratuluje poruszenia tematu. Pozdrawiam
roberto
# roberto 2010-12-31 20:24
Podziwiam i mam szacunek dla kolegów ze SSR za ich determinację i poświęcenie w zwalczaniu kłusownictwa oraz trudne kontakty z wędkarzami.

Strażnik po to jest , aby egzekwował przestrzeganie regulaminu .

Z drugiej strony łowienie na trzy wędki samo w sobie nie jest niczym złym .
Złem jest zabieranie ryb z łowiska jeśli to są ilości i wielkości nieregulaminowe .
Złem jest również takie rozstawienie wędek gdy one przeszkadzają innym wędkarzom.

Ten patrol jest klasycznym przykładem jak niedoskonałość regulaminu doprowadza do niepotrzebnych złych emocji w wędkarskim środowisku.
Efekt jest taki że nawet na tym forum odnosimy się do siebie z pewną nutą nienawiści.

Każdy z nas będąc członkiem PZW godzi się automatycznie przestrzegać RAPR .
Jeśli my wędkarze uważamy że niektóre przepisy są niewłaściwe to czyńmy starania aby je zmienić.

W Nowym Roku życzę Wszystkim Wędkarzom wzajemnej życzliwości oraz taaaaaaaakiej ryby.
bartex84
# bartex84 2011-01-16 17:59
Cytuję roberto:
Podziwiam i mam szacunek dla kolegów ze SSR za ich determinację i poświęcenie w zwalczaniu kłusownictwa oraz trudne kontakty z wędkarzami.

Strażnik po to jest , aby egzekwował przestrzeganie regulaminu .

Z drugiej strony łowienie na trzy wędki samo w sobie nie jest niczym złym .
Złem jest zabieranie ryb z łowiska jeśli to są ilości i wielkości nieregulaminowe .
Złem jest również takie rozstawienie wędek gdy one przeszkadzają innym wędkarzom.

Ten patrol jest klasycznym przykładem jak niedoskonałość regulaminu doprowadza do niepotrzebnych złych emocji w wędkarskim środowisku.
Efekt jest taki że nawet na tym forum odnosimy się do siebie z pewną nutą nienawiści.

Każdy z nas będąc członkiem PZW godzi się automatycznie przestrzegać RAPR .
Jeśli my wędkarze uważamy że niektóre przepisy są niewłaściwe to czyńmy starania aby je zmienić.

W Nowym Roku życzę Wszystkim Wędkarzom wzajemnej życzliwości oraz taaaaaaaakiej ryby.


Nikt cię nie zmusza do przestrzegania RAPR , zamiast wykupować opłatę w PZW zawsze mogłeś wykupić na łowiskach komercyjnych i łowić na 10wedek.
bartex84
# bartex84 2011-01-16 17:48
kiedy następny odc??:)
roberto
# roberto 2011-01-18 10:42
Miły Kolego bartex84 dziękuję za radę, ale przykro mi , nie mogę z niej skorzystać. Spinninguję tylko na jedną wędkę, a ryby zabieram bardzo rzadko bo tylko te co nie mogą wrócić do wody.
Z poważaniem
Roberto
gnom2
# gnom2 2011-03-21 21:15
Dobry filmik popieram
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2011-03-23 10:50
Kolega #roberto ----- napisał---
Z drugiej strony łowienie na trzy wędki samo w sobie nie jest niczym złym .
Złem jest zabieranie ryb z łowiska jeśli to są ilości i wielkości nieregulaminowe .
Złem jest również takie rozstawienie wędek gdy one przeszkadzają innym wędkarzom.

Ten patrol jest klasycznym przykładem jak niedoskonałość regulaminu doprowadza do niepotrzebnych złych emocji w wędkarskim środowisku.
Efekt jest taki że nawet na tym forum odnosimy się do siebie z pewną nutą nienawiści.

Każdy z nas będąc członkiem PZW godzi się automatycznie przestrzegać RAPR .
Jeśli my wędkarze uważamy że niektóre przepisy są niewłaściwe to czyńmy starania aby je zmienić.


Bardzo ważne jest na ile wędek łowimy , bo nie tylko łamie się wewnętrzne przepisy RAPR , ale też Ustawy o Rybactwie Śródlądowym , za co może dostać mandat karny( każdy kto opłaca kartę , to automatycznie godzi się z przestrzeganiem przepisów tego stowarzyszenia )---- Co do przepisów RAPR , w sensu largo , to należy kierować swe spostrzeżenia do ustawodawcy , czyli do Prezydium Zarządu Głównego lub Prezesa E.Grabowskiego.

A to zdanie mnie już rozbawiło kolego #roberto-----Ten patrol jest klasycznym przykładem jak niedoskonałość regulaminu doprowadza do niepotrzebnych złych emocji w wędkarskim środowisku. :eek: :-x :oops:

Według mnie powinno być jak najwięcej tego typu akcji z kamera , to robi wrażenie , głownie na nieetycznych wędkarzach. :-)
barwin50
# barwin50 2011-04-02 15:35
Brawo dla takich patroli , pewnie kłusole będą się bać , a wędkarze przestrzegać regulamin RAPR-u :-)
Muchozol
# Muchozol 2012-03-24 07:33
Artykuł wyśmienity...ja dopiero zaczynam pracę w SSR i też nie będzie przeproś jeżeli będzie łamanie prawa wędkarskiego...pozdrawiam i oby tak dalej...pozdrawiam wszystkie służby pomagające w zwalczające kłusownictwo na naszych wodach.....
ryśo
# ryśo 2012-12-17 15:56
Jesteśmy w trakcie zakładania koła, ten film bardzo nam pomoże i nie ważne że SSR ma małe uprawnienia ale ma i nie wszyscy wędkarze o tym wiedzą i zawsze czują respekt przed władzą. Zanosi się że będziemy mieli kilku strażników. Powoli do ludzi dociera że nie należy kraść i należy posprzątać wokół siebie pozdrawiam
bero_83
# bero_83 2013-02-12 21:18
W poniedziałek składam dokumenty i wstępuję do SSR :) Pozdrawiam!
Dariusz
# Dariusz 2013-02-14 12:32
Widzę zapał kolegi do wstępowania do SSR. Niestety kompetencje strażników w tym roku jeszcze mniejsze. Już właściwie prawie nic nie mogą, a jak zauważą siatkę to nie mogą jej wyciągnąć tylko muszą wzywać policję. Ktoś tu próbuje utrudniać pracę osobom społecznie pracującym, tylko kto i dlaczego?
bero83
# bero83 2013-02-14 18:32
Witam i dziękuję za odpowiedź! Mam głęboką nadzieję, że choć sam fakt posiadania odznaki pozwoli choć w drobnym stopniu wpłynąć na poprawę sytuacji - choćby na akwenie gdzie często bywam. Dokumenty złoży też mój ojciec, a więc będzie nas dwóch. W przypadku gdy zobaczę gdy ktoś śmieci nad wodą lub próbuje zabrać niewymiarową rybę będziemy interweniować. Nie chodzi by od razu straszyć wędkarzy karami, ale dać do zrozumienia, iż jeśli wszyscy tak będą robić to wkrótce będzie tragicznie. Jeśli ludzie nie będą traktować nas poważnie wówczas będziemy dzwonili po wsparcie. Wkrótce w moim kole w Lubaniu będzie walne. Będę chciał poruszyć kilka kwestii, m.in. bierności prawych wędkarzy na widok popełniania wykroczeń przez innych. Tylko czy ktoś będzie chciał mnie słuchać... Trzeba walczyć. Pozdrawiam!
Dariusz
# Dariusz 2013-02-15 11:24
No właśnie w tym jest problem, że obecnie do Straż Społeczna może tylko straszyć, bo żadnych kar(mandatów) wystawiać nie może. Jedynie osobę, która należy do PZW i łamie przepisy można podać do sądu koleżeńskiego przy kole. A mandat to już tylko policja albo PSR.
Strażników PSR często jest mniej niż 10, a mają wszystkie wody w województwie pilnować, oczywiście przy pomocy SSR, ale tej drugiej już nikt nie docenia. Dlatego nie rozumiem dlaczego te prawa są ograniczone. Życzę wytrwałości w gonieniu przynajmniej pseudowędkarzy, bo tylko tych może SSR gonić. Pozdrawiam
Dawid82
# Dawid82 2013-03-31 23:25
SSR to śmiech, w mieście T>>>>> komendant + 6 jego kolegów walili na podbieraki przyduszonego sandacza na patelnie (udając że niby do przerzutu)sztuki od 3 do 5-6kg. Gdy sprawa wyszła na jaw nie poleciał ze stołka tylko prezes zarządu okręgu zatuszował sprawę i cichosza więc jak SSR przyjdzie mi sprawdzić rejestr i powie że muszę zapłacić mandat za brak wpisanej daty to nic moich słów nie ocenzuruje!!!!!
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2013-04-02 13:34
Kolego # Dawid82 , swe spostrzeżenia trzeba było przekazać odpowiednim władzom , nawet tym państwowym . Po twym poście widać , że nie znasz się kolego na przepisach , chociażby to , że SSR nie może nakładać mandatów karnych , a za obrazę ich godności ( gdyby to miało właściwe miejsce ) , to grozi do 2 lat pozbawienia wolności , strażnik SSR w czasie pełnienia swych czynności , korzysta z takiej samej ochrony , jak PSR , Policja , czy ostatnio pielęgniarki ......, Czyli korzysta z praw , jak osoba publiczna ... pozdrawiam .
Dawid82
# Dawid82 2013-04-03 12:23
Przyjedz do Torunia i powiedz że chcesz raport kontroli z j.Grodna i pismo opiekuna wody o wyjaśnienie w/w sytuacji to prezesik Cię wyśmieje bo komendant to jego koleś.
Jedyny ratunek to rozwalenie całego tego "zarządu" lecz ta ekipa ma silne poparcie w różnych kręgach i potrafi robić pod górkę w życiu zawodowym i prywatnym!!!!!!!!!!!!!!!!
Powiadomienie Policji spowoduje tylko zamieszanie z którego zamieszane osoby się wywiną i dalej będą zamydlały oczy.
Dawid82
# Dawid82 2013-04-08 14:06
W Toruniu nazywa się to "dobrowolnym naprawieniem szkody". Więc można !!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
mirasek
# mirasek 2013-04-03 15:23
No to fajnie tam macie, a ci którzy potrafią wchodzić w czyjeś życie prywatne i zawodowe to zwykłe palanty . Świata nie naprawisz ;)

Nie masz uprawnień do komentowania. Zaloguj się