Penn Slammer III
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nieudane zakupy wędkarskie

Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/27 23:23 #11248

• Karol
  • Karol Avatar
Skoro jest już wątek w stylu "chwalę" się chciałbym abyście podzielili się również własnymi "subiektywnymi" odczuciami dotyczącymi tych mniej udanych zakupów. Nie chciałbym by ten wątek został potraktowany jako antyreklama... chociaż czemu by tak miało nie być?? Żyjemy w czasach "zalewu" rynku przez różne "wynalazki" które wyglądają ładnie na zdjęciu w katalogu a później nie bardzo wiadomo co z nimi zrobić... Mówią że "mądry Polak po szkodzie" ale czemu mam popełniać cudze błędy? Proszę o rzeczowe posty. Nie chcę zbędnych dyskusji na poboczne tematy... Jutro zamieszczę swoją pierwszą tegoroczną wtopę w zakupie woblerów...
Ostatnio zmieniany: 2011/01/27 23:43 przez Jarecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/28 17:06 #11266

• czermin
  • czermin Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
Jednym z takich zakupów w moim przypadku z pewnością będą główki dżigowe firmy Traper. Strasznie marne są. Ołów jest tak kiepsko zrobiony, że z wody można wyjąć sam haczyk z gumką. Za to moim zdaniem gumki tej firmy są bardzo przyzwoite. Bardzo często łowię na ich paproszki 2,5 i 4 cm, mam też kilka kopyt.
Może się narażę, ale mnie nie przekonała do siebie też żyłka stroft gtm o średnicy 0,16 mm. Dla mnie zdecydowanie zbyt sztywna, dość szybko straciła swoją ponadprzeciętną wytrzymałość i zaczęła się skręcać. Dodam jeszcze, że łowiłem w czystej wodzie na woblery które raczej jej nie skręcały. Po strofcie kupiłem żyłkę dragon flex o tej samej średnicy i łowiło mi się przyjemniej. Teraz mam maximę spin&cast 0,14 (w praktyce też 0,16 bo jest przegrubiona) i z tej trójki jak dla mnie jest najlepsza.
Do tej listy dodam jeszcze klips do kamizelki jaxona, który mi się zepsuł po dość krótkim czasie i agrafki stan-mar, do których się nie przekonałem.

O: Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/28 18:02 #11277

• tomiczek22
  • tomiczek22 Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Popieram poprzednika. Główki trapera są beznadziejne. W szparce przy oczku zbiera się woda i oczko po jakimś czasie poprostu odpada.

Nietrafionym zakupem były też przypony wolframowe Konger. Agrafki i krętliki marnej jakości. Opisana wytrzymałość to 10kg a pękają w rękach. Nie polecam.

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 00:42 #11316

• Szympans
  • Szympans Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Głowki trapera mają jeszcze jeden mankament. Przy np gumkach mannsa zbrojenie na które zakładamy gumiaka po kilku sandaczowych tąpnięciach rozcina gume od przodu co nie pozwala na powtórne jej uzbrojenie . Jak widze to omijam :)
Lepiej kijek jest pocienić niż go potem pogrubasić

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 00:47 #11317

• wobler129
  • wobler129 Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
A chcieli mi ostatnio dać w sklepie traperowkie do okoniowych przynęt na wiosnę, ale spytałem o lepsze i dostałem Dragonowskie - uffff ;)
Razem walczmy o zmiany, bo... system jest chory,
zacznijmy od siebie - naprawmy Nasze głowy!

pozdrawiam
Maciej

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 01:11 #11319

• Szympans
  • Szympans Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Orientuje się ktoś może na temat jakości wędzisk Max . Dzisiaj proponowano mi taki w sklepie 2,70 / 200g albo o kręciołkach firmy Pam jesli dobrze zapamiętałem ? Informacje na ten temat posłużą mi do oceny tego jakiego sprzedawce tam dzsiaj spotkałem i czy robiąc tam zakupy powinienem do konca wierzyć w to co mi mówią . Jestem raczej osobą która wierzy jednak temat bubli daje do myślenia .

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 01:29 #11320

• Szympans
  • Szympans Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Penn :)

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 09:48 #11321

• łysy-wąż
  • łysy-wąż Avatar
  • Wylogowany
  • góró
czołem,
pewnie chodzi Ci o wędkę Max Empire Fishing? Ja mam okoniówkę tej firmy i jest ok. Z opinii jakie słyszałem, to ludzie też raczej nie narzekają.
Penn - bardzo solidne kręciołki.

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 11:46 #11327

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 62
Jeśli chodzi o Penna to bardzo solidne kołowrotki, nawet po tym jak (tak jak inni producenci) rozpoczęli produkcję w Chinach. Mam 2 szt. Penn Sargus 4000 i 6000, obu używam w morzu, bez uwag. Wędkarze morscy chwalą sobie kołowrotek Penn Slamer na dorsze.
CRET

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 11:47 #11328

• czermin
  • czermin Avatar
  • Wylogowany
Szympans, to nie było przypadkiem w jednym z większych sklepów wędkarskich na Warszawskiej Pradze :>?

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 12:46 #11331

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 62
Mój największy bubel wędkarski to kupione kilka lat temu wędzisko Jaxon Atlantis Jig Spin 2,40 c.w. 2-10 gr. Kupione dość przypadkowo (żona przytrzasnęła mi wędkę drzwiami samochodu na parkingu przy sklepie wędkarskim) z konieczności chwili. Pierwszy raz pękła część szczytowa (20 cm powyżej łączenia)przy lądowaniu pstrąga wyślizgiem. Wymieniłem całą górną część. Drugi raz pękła w tym samym miejscu (nowa część) przy zacięciu 20 cm okonia na żyłce 0,16 mm z popuszczonym hamulcem (zapracował). Mam nadzieję że już nie produkują tej wędki bo ewidentnie miała jakiś defekt.
CRET

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 12:53 #11332

• Szympans
  • Szympans Avatar
  • Wylogowany
  • góró
czermin napisał:
Szympans, to nie było przypadkiem w jednym z większych sklepów wędkarskich na Warszawskiej Pradze :>?

Tak własnie tam . Poczytałem troche o tym sprzęcie potwierdziłem na forum i już wiem jakiego kręciłka sobie kupie . Teraz jeszcze kijek z tą mocą pozostaje do rozmyśleń :) Jesli ty byłeś sprzedawcą :) to wiesz co mówisz :)

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 13:47 #11337

• czermin
  • czermin Avatar
  • Wylogowany
Hehe nie, ale znam tego sprzedawcę ;) Mówił mi kiedyś, że właśnie na blanku max'a zbudował sobie kij sumowy. Mi doradził wklejkę mistralla, która pomijając gorsze komponenty jest bardzo podobna do maxa i jestem zadowolony. Aha, dostałem na niego troszkę rabatu, więc jakbyś się przekonał do niego to myślę, że te -5% miałbyś z marszu ;)

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 15:39 #11349

• Szympans
  • Szympans Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Spoko ogolnie fajny sklep i masa kijków więc jest w czym wybierać :)

O:Nieudane zakupy wędkarskie 2011/01/29 17:27 #11354

• Karol
  • Karol Avatar
Wspominane w pierwszym poście woblery firmy jaxon:

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Wtopa jakich mało - ale pierwsza w tym roku. Estetyka na poziomie lat 90. Małe chińskie rączki chyba się bawiły wtryskarką. Tylko teoretycznie są trój dzielne. Test "wanny" oblany. Akcja zbliżona do zera. Nie przepłaciłem za nie na szczęście kupując na allegro. Ot równowartość 2 piw w pubie. Przestrzegam przed tym szajsem.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Ostatnio zmieniany: 2011/01/29 17:30 przez Karol.

Nieudane zakupy wędkarskie 2018/03/21 20:16 #60646

• anna3311
  • anna3311 Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Od zawsze jestem zdania, że nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Mądry Polak po szkodzie, będzie pamiętał na przyszłość.

Nieudane zakupy wędkarskie 2018/03/27 16:50 #60671

• Karolekbambolek
  • Karolekbambolek Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Ja tam nie eksperymentuję z takimi gadżetami. Łatwo nawinąć się na jakiś bubel, dlatego kupuję tylko sprawdzone rzeczy.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.120 s.