Sebile 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Okulary polaryzacyjne

Okulary polaryzacyjne 2011/03/14 11:55 #14906

• Skierosiek
  • Skierosiek Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Zastanawiałem się ostatnio nad zakupieniem takowych okularów w celach "lepszego" identyfikowania miejscówek ryb i ich ewentualnych wyjść do przynęty.

Jeżeli posiadacie takowy okular :) prośba o ewentualną pomoc na co zwrócić uwagę przy ich kupnie oraz ewentualnie dajcie znać jakie są Wasze doświadczenia z polaroidami-sprawdzają się? są potrzebne czy nie robią aż takie różnicy. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
Życie jakie jest takie jest...ale zazwyczaj jest do d...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Okulary polaryzacyjne 2011/03/14 12:22 #14909

• pisaq
  • pisaq Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Kolego, gdy spróbujesz łowić w polaroidach to już nigdy nie będziesz chciał ich zdjąć :D
Okulary polaryzacyjne przyciemniające są świetne na słoneczne dni, likwidują odbicie promieni słońca od tafli wody, dzięki temu oczy się nie męczą. Ponadto są nieocenione przy prowadzeniu samochodu.
Dzięki takim pinglom można "zajrzeć wgłąb wody", ale to wszystko zależy od jakości okularów, przejrzystości wody, naświetlenia itp.
Na zbiornikach zaporowych, przy łowieniu na 10m głębokości są raczej nieprzydatne, natomiast na rzekach, rzeczkach pstrągowych pozwalają widzieć niemal wszystko.
Mamy do wyboru masy szkieł (rozjaśniające, przyciemniające, od szarych czy czarnych po różowe), każde ma nieco inny efekt.
Teraz nie wyobrażam sobie jazdy samochodem w słoneczny dzień i spinningowania bez polaroidów.

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

O: Okulary polaryzacyjne 2011/03/14 13:05 #14911

• zebxxl
  • zebxxl Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Potwierdzam wszystko co napisał kol. pisaq . Dodam jeszcze tylko jedno, bez takich okularów nigdy bym nie dostrzegł tylu szczegółów w chmurach płynących nad naszymi głowami. :woohoo:
Wracając do naszych potrzeb, jeśli chodzi o wgląd w łowisko to wszystko zależy od przejrzystości wody a sprawdzają się też przy wędkowaniu każdą inną metodą, po prostu bardziej wyraźnie wszystko widać i oczy się nie męczą.
Biorąc powyższe pod uwagę obecnie nie wyobrażam sobie wyprawy nad wodę bez takich okularów. :laugh:
W wielu sprawach mam swoje zdanie, choć ono nie musi być jedynie obowiązujące.

O: Okulary polaryzacyjne 2011/03/14 18:36 #14924

• norbiko
  • norbiko Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Sprawdźcie sami klikając na ten link
Efekt korekcji światła przy użyciu okularów z soczewkami polaryzacyjnymi.

Ja posiadam szkła brązowe, jednak bardzo ciekawy efekt jest przy zielonych i żółtych choć do tej pory myślałem, że nadają się wyłącznie do jazdy nocnej.
Należy złapać myszką jedno z dostępnych kolorów szkieł i przeciągnąć i przytrzymać na obrazku powyżej.

O: Okulary polaryzacyjne 2011/03/14 19:42 #14926

• maniek-pc
  • maniek-pc Avatar
  • Wylogowany
  • góró
...i jeszcze jedna ważna sprawa, muszą mieć filtr UV 400.

O:Okulary polaryzacyjne 2011/03/14 20:22 #14931

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 56
Oprócz wszelkich zalet jakie wymienili koledzy, czyli jazda samochodem, spinning na rzekach - widoczność miejscówek, zaczepów, wyjść ryb (na jeziorach też) polaroidy to oszczędność. Wydasz raz pieniądze a wrócą Ci się szybko w postaci przynęt ocalałych z zaczepów - gdybyś ich nie widział zerwałbyś nieraz najłowniejsze przynęty. W polaroidach łowi się też więcej ryb - czasem ryba odprowadzi przynętę i ponowisz rzut z inną przynętą i ją złowisz ale tylko wtedy gdy widzisz odprowadzenie. Kolejną zaletę polaroidów docenią spławikowcy - po prostu w okularach lepiej widać spławik pod słońce.
CRET

O:Okulary polaryzacyjne 2011/03/14 20:54 #14937

• maniek-pc
  • maniek-pc Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Ogólnie można powiedzieć, sprzęt nieodzowny dla każdego wędkarza. Dopóki nie założysz na klukę, nie będziesz wiedział co tracisz!

O:Okulary polaryzacyjne 2011/03/14 21:13 #14938

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Tak celem uzupełnienia. Zgrany duet czyli polaroidy i przyzwoita plecionka na kołowrotku to dla rzecznego spiningisty a szczególnie pstrągarza i trociarza roczne oszczędności rzędu kilkuset złotych na przynętach w zależności jak często chodzi na rzekę i na jakie przynęty łowi.
CRET

O:Okulary polaryzacyjne 2011/03/15 09:16 #14972

• Skierosiek
  • Skierosiek Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Któregoś roku miałem polaroidy na Mazurach i faktycznie np. szybciej dostrzegałem jaka ryba jest na haku niż towarzysz z łodzi.

Z Waszych opinii wynika , że warto zainwestować w ten gadżet.

Filtr 400 "kokodżambo i do przodu" :)
Popatrzę co mamy w sklepach. Dzięki za opinie.

O:Okulary polaryzacyjne 2011/03/15 09:48 #14974

• saw
  • saw Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Również się zgadzam, to dość fajny gadżet, ale bardzo ważne jest aby okulary pasowały do kształtu głowy, w ubiegłym sezonie kupiłem dość drogie okulary w necie i leżą.. na zdjęciach i opisach, opiniach wydawały się idealne ale już po pierwszym dniu nad wodą wróciłem do poprzednich starych jaxonów za 15zł:) nowe okazały się zupełnie nie pasujące, przeszkadzały, nie mogłem się do nich przyzwyczaić. Kolejne z pewnością przymierze przed zakupem.

pozdrawiam

O: Okulary polaryzacyjne 2011/03/15 09:59 #14975

• norbiko
  • norbiko Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Ja swoje polaryzacje Robinsona dostałem jako prezent od pewnego Kolegi, który pracuje w dużym sklepie wędkarskim, za co mu bardzo dziękuję B)
Fakt, że mojej gęby już nic nie upiększy ale okularki są bardzo przydatne.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Ostatnio zmieniany: 2011/03/15 10:05 przez norbiko.

O:Okulary polaryzacyjne 2011/03/15 10:06 #14976

• Skierosiek
  • Skierosiek Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Norbercie jak ja bym Ci pokazał niektóre zdjęcia jakie człowiek miny strzela to by mi kominiarka nie pomogła :)

okularki fajne-zakupię i będę w tym roku obserwował wodę jak nigdy :)

O:Okulary polaryzacyjne 2011/09/04 18:43 #21949

• czermin
  • czermin Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
Postanowiłem, że podzielę się z Wami moimi odczuciami jeśli chodzi o okulary polaryzacyjne solano, których żywot dobiegł końca w dniu dzisiejszym (kupione w maju zeszłego roku).
Zakupiłem je celem poprawienia widoczności pod wodą. Jak dla mnie bomba, rzeczywiście widziałem więcej i dzięki temu znalazłem trochę kleni, jazi i... przynęt innych kolegów po kiju. Nieocenione są one w momencie gdy brodzimy. Tu już nie chodzi o oszczędzanie na przynętach, tylko własne bezpieczeństwo bo możemy ostrożniej stąpać po trudnym terenie. Niestety okulary same w sobie zaczęły mnie zawodzić od początku tego sezonu.
Po spryskaniu się sprayem na komary typu "OFF" (nie żadną muggą 50%) z okularów zaczęła odklejać się warstwa tworzywa, która odpowiadała za nadawanie im koloru. Wyglądało to przeokropnie. Całe szczęście były to okulary na ryby, więc nadal z nich korzystałem. Jakieś 1,5 miesiąca temu na pękły mi w miejscu, gdzie okulary się składają. Musiałem potraktować je żywicą epoxy. Dzięki czemu jedna strona okularów już się nie składała. Dziś pękły mi one w miejscu, gdzie już ich raczej nie skleje. Mniej więcej po srodku obudowy oprawki. Jestem troszkę zniesmaczony, bo liczyłem na to, że jak wydam troszkę więcej to będę miał towar, który będzie mi służył troszkę dłużej. Starałem się o nie dbać, 95% swojego żywota spędziły w pokrowcu. Teraz zamówiłem jaxony za 35 zł i sam jestem ciekaw ile mi posłużą. Pewne jest jedno. Okularów Solano już nie kupię. Brat ma Arctica, które służą mu drugi rok i nie narzeka, kolega z którym łowię ma daiwy i po jednym klejeniu nadal mu służą. Ja nie mam już czego kleić.

O:Okulary polaryzacyjne 2011/09/04 19:37 #21950

• maniek-pc
  • maniek-pc Avatar
  • Wylogowany
  • góró
:blush:

O:Okulary polaryzacyjne 2011/09/04 21:04 #21955

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Mam jaxony 3 sezony - dają radę , choć za tą cenę cudów nie ma. Soczewki z tworzywa z czasem się rysują ale jak ktoś dba o okulary to wytrzymają kilka sezonów.
CRET

O:Okulary polaryzacyjne 2011/09/05 17:31 #21965

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 57
Dla okularników takich jak ja dobrym choć ciężkawym rozwiązaniem są nakładki polaryzacyjne. Koszt 35-50 zł. Ich wada to waga i szkła z tworzywa. No chyba, że ktoś kasiasty to może zamówić okulary korekcyjne z antyrefleksem i na stałe założonym filtrem polaryzacyjnym ale to koszt od 350 do 1000 zł lub więcje w zależności od oprawek i innych dodatków.
O rzut beretem od wielkiej dziury

O:Okulary polaryzacyjne 2011/09/05 23:22 #21970

• Szympans
  • Szympans Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Tak jak okonhel używam patrzałek klaksona. Koszt 30 zł. Służyły mi 2 miesiące do póki ich nie zgubiłem . Przez okres który je użytkowałem nie stało się z nimi nic co w moim przypadku może świadczyć o dobrej jakości . Dwa dni później na Zegrzu przejechałem dostawczym samochodem po innych polaryzacyjnych okularach klaksona którym nic się nie stało i do dziś spoglądam przez nie :) Te są takie fajne jakby gumowe i mają po bokach również szkiełka dzięki którym światło nie wpada nam w patrzałki :) Polecam, w sklepie można je dostać od 35 złoty myśle :)
Lepiej kijek jest pocienić niż go potem pogrubasić

O:Okulary polaryzacyjne 2011/09/06 09:57 #21972

• kowson77
  • kowson77 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 1
czermin napisał:
Postanowiłem, że podzielę się z Wami moimi odczuciami jeśli chodzi o okulary polaryzacyjne solano, których żywot dobiegł końca w dniu dzisiejszym (kupione w maju zeszłego roku).
Zakupiłem je celem poprawienia widoczności pod wodą. Jak dla mnie bomba, rzeczywiście widziałem więcej i dzięki temu znalazłem trochę kleni, jazi i... przynęt innych kolegów po kiju. Nieocenione są one w momencie gdy brodzimy. Tu już nie chodzi o oszczędzanie na przynętach, tylko własne bezpieczeństwo bo możemy ostrożniej stąpać po trudnym terenie. Niestety okulary same w sobie zaczęły mnie zawodzić od początku tego sezonu.
Po spryskaniu się sprayem na komary typu "OFF" (nie żadną muggą 50%) z okularów zaczęła odklejać się warstwa tworzywa, która odpowiadała za nadawanie im koloru. Wyglądało to przeokropnie. Całe szczęście były to okulary na ryby, więc nadal z nich korzystałem. Jakieś 1,5 miesiąca temu na pękły mi w miejscu, gdzie okulary się składają. Musiałem potraktować je żywicą epoxy. Dzięki czemu jedna strona okularów już się nie składała. Dziś pękły mi one w miejscu, gdzie już ich raczej nie skleje. Mniej więcej po srodku obudowy oprawki. Jestem troszkę zniesmaczony, bo liczyłem na to, że jak wydam troszkę więcej to będę miał towar, który będzie mi służył troszkę dłużej. Starałem się o nie dbać, 95% swojego żywota spędziły w pokrowcu. Teraz zamówiłem jaxony za 35 zł i sam jestem ciekaw ile mi posłużą. Pewne jest jedno. Okularów Solano już nie kupię. Brat ma Arctica, które służą mu drugi rok i nie narzeka, kolega z którym łowię ma daiwy i po jednym klejeniu nadal mu służą. Ja nie mam już czego kleić.

Również mam okulary tej firmy i jak dla mnie są najlepszymi jakie do tej pory kupiłem. (miałem już kilka par) Drogi Czerminie pamiętaj, że kupując okulary z plastiku należy trzymać je w wytrzymałym etui. Będzie mniejsza szansa na ich pęknięcie. Poprzednie, tańsze okulary pogubiłem. Wydając parę złoty więcej na Solano zaopatrzyłem się w taką gumową nakładkę na okulary dzięki którym zawsze je mam na szyi a szansa na zapodzianie ich spada prawie do zera.

O:Okulary polaryzacyjne 2011/09/07 11:23 #21981

• saw
  • saw Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
:woohoo: Czermin po prostu za często byłeś na rybach

O:Okulary polaryzacyjne 2011/09/07 20:48 #21998

• czermin
  • czermin Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
Seba, właśnie najgorsze jest to, że one były albo w pokrowcu, albo na nosie. Wszystkie te usterki mnie strasznie zdziwiły. Z resztą najlepiej będzie jak pokażę to na zdjęciach. Aha, żeby nie było. To, że ja trafiłem felerną parę i jestem rozczarowany nie musi dyskretytować całej firmy. Choć ja już chyba będę wolał wybrać jakieś inne szkiełka.

Pęknięcie przy składaniu to jak dla mnie bardziej wina konstrukcyjna. Śrubka, którą widać na zdjęciach zniszczyła zbyt cienki plastik i okulary spadły mi z nosa. Na zdjęciu widać pęknięcia rozchodzące się od tego miejsca.

Drugie zdjęcie ukazuje to jak piękne się zrobiły po reakcji ze środkiem na komary.

Trzeciego złamania nie będę pokazywał bo to bez sensu. Mimo to nadal zastanawia mnie jak to się stało. Żeby nie było- szkło w ramce która pękła jest całe. Jeśli ktoś ma takie okulary i chciałby komplet szkiełek i noski to mogę oddać za symboliczną wahadłówkę polspingu :D Pokrowiec i sznurek zostawię sobie do jaxonów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.068 s.