Sebile 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sygnalizatory, jeden produkt, różne nazwy i ceny

Sygnalizatory, jeden produkt, różne nazwy i ceny 2011/05/12 21:02 #18538

• norbiko
  • norbiko Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Od dawna zauważalny, wręcz jednoznaczny stał się fakt występowania w sprzęcie wędkarskim jednego produktu o kilku nazwach, gdzie różnice są niewielkie lub wcale ich nie ma.
Szokowały natomiast ceny, i tak oto kilku wędkarzy stojący nad brzegiem akwenu różniło się między sobą zaledwie tym, że któryś z nich miał lżejszą kieszeń lecz za to świecił firmowym napisem.
Tym razem jako przykład chciałbym podać akcesoria służące do połowów gruntowych konkretnie scentralizowane elektroniczne sygnalizatory brań.

Od dłuższego czasu a więc co najmniej od dwóch lat marzę o centralce firmy X2, którą można nabyć w sieciach Raven.
Potrzeba posiadania takiego sprzętu wzięła się zaprzestania będąc nad wodą robienia hałasu swoimi obecnymi sygnałami, ustawienie wibracji w centralce jest dyskretne i przynosi pożądany efekt.
Opinnie centralek X2 są wręcz bardzo dobre, śledząc wypowiedzi ludzi posiadających takowe wyposażenie można odkryć pewne fakty.

Czemu na przykład uparłem się na X2 czy nie można by nabyć Falcon STL lub Trend?
W zasadzie można tylko czy jest w nich jakaś znacząca różnica? W zasadzie można by odpowiedzieć twierdząco, tylko czy cena jest różnicą w jakości?
Otóż "moją" centralkę można nabyć w cenie dla szarego Kowalskiego lub w cenie dla Vipów, różnica w cenie i w nazwie. Opinie dostępne w sieci o każdej z tych firm są dobre, jakże miało by być inaczej skoro jest to ten sam produkt.
Taka sytuacja dotyczy nie tylko sprzętów do połowów gruntowych.

Dla przykładu pokaże trzy fotografie tego samego wyrobu.

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

X2 WIRALESS REMOTE SET
359,96zł

FALCON STL DIGITAL FUNK
779,00zł

TREND
306.00zł

FALCON
TREND

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Ostatnio zmieniany: 2011/05/13 10:45 przez norbiko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sygnalizatory, jeden produkt, różne nazwy i ceny 2011/05/12 21:41 #18547

• spines21
  • spines21 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Opisane przez Norberta zjawisko dotyczy również innych sprzętów wędkarskich.
Jest wiele rzeczy wręcz takich samych, różniących się nazwą i co najbardziej interesujące nas nabywców-ceną.
Ostatnio zmieniany: 2011/05/12 22:01 przez spines21.

O:Sygnalizatory, jeden produkt, różne nazwy i ceny 2011/05/12 22:19 #18553

• pisaq
  • pisaq Avatar
  • Wylogowany
  • góró
O sygnałkach się nie wypowiem, choć słyszałem, że są dwie firmy (wiodąca i uznawana za badziewie), które sprzedają takie same sygnałki z różnymi naklejkami... w różnych cenach.
Natomiast widziałem kiedyś rod-pod za - bagatela - 1000zł. Solidny, fajny, dużo pokręteł i innych wihajstrów :D
Sęk w tym, że obok stał taki sam pod opatrzony nazwą wiodącego producenta (powiedzmy, że to był "Fix"). Cena tego drugiego była o 300zł większa...
Sprzedawca potwierdził BRAK RÓŻNICY, ponoć wyprodukowane w tej samej fabryce...
Tak samo kołowrotki.
Czemu Shimano sprzedaje kołowrotki grafitowe (Cl4) w cenach 500+, a gdy pojawia się taka produkcja Dragona wszyscy zgodnie twierdzą, że ten grafit to lipa i nie jest wart 400zł?

Ostatnio zmieniany: 2011/05/12 22:23 przez pisaq.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.049 s.