Clash 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wędzisko i kamera - Rod Fisheyes

Wędzisko i kamera - Rod Fisheyes 2011/09/30 16:19 #22618

• norbiko
  • norbiko Avatar
  • Wylogowany
  • góró
- Wrzucasz przynętę do wody, widzisz jak przez moment idzie ona pod powierzchnią i nagle ginie ciemnym, tajemniczym świecie, świecie który pozostaje w naszej wyobraźnni.
Być może to przesada, ale faktem jest, że naszą przynętę jest widać jak na dłoni jak równie z wszystko co wokół się znajduję.
Wszelkiego rodzaju echosondy zapewne podadzą nam kilka podstawowych informacji na temat występowania ryb jednak nie pokażą nam dokładnie jak wygląda podwodny świat.
W to miejsce proponujemy Rod Fisheyes i Reel podwodne kamery wideo które wkraczają w zrewolucjonizowany świat techniki, posiadają wbudowany kolorowy wyświetlacz LCD który na żywo oferuje obraz z przynętą oraz ryby w jej bliskim zasięgu. Kamera jest zamontowana na spławiku i skierowana na haczyk. Zamiast tradycyjnych żyłki, Fisheyes ma 6 metrów (20 stóp) kabla zasilającego który połączony jest z odbiornikiem, monitorem umieszczonym na wędzisku. Kabel ten biegnie od kołowrotka przy którym zamontowany jest monitor aż do małej wodoszczelnej kamery wideo, wyposażona w diody LED, można ją zdalnie włączyć lub wyłączyć.
Z pozoru wydawać się to może zabawne, opuszczanie i obserwowanie swojej przynęty i interesujących się nią ryb na ekranie monitora, użytkownicy mogą korzystając z podglądu na ekranie, podawać różnymi technikami zanętę wędkarską.
Skrócona treść ze strony producenta www.gizmag.com/fisheyes-rod-and-reel-und...-video-camera/18950/

To tyle co ma do powiedzenia producent, teraz dodam coś od siebie.

Obserwowanie podwodnego świata od zarania dziejów budzi wiele emocji, piękno roztaczające się w podwodnym świecie, rośliny, skały, ryby i wiele innych daje uczucie piękna i harmonii.
Urządzenia typu podwodna kamera, są jak najbardziej w mojej ocenie przydatne czy tylko aby na pewno to o którym wyżej wspomniałem?
Producent życzy sobie za to urządzenie na rynku amerykańskim 79,99 dolarów, w przeliczeniu może kosztować to około 260 złotych. Niby nie dużo jak na technologię wideo w dodatku z możliwością używania pod wodą, biorąc Pd uwagę ceny występujących na rynku tego typu kamer. Gdzie kamera potrafi kosztować w granicach 3000 tyś złotych.
www.kamerapodwodna.pl/

Jednak czy aby nie jest to tylko zabawka rodem z chińskiego lądu?

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Kolejna sprawa dotyczy poławiania ryb na tę wędkę, i tu za co bardzo przepraszam usta składają się do uśmiechu, zamiast żyłki przewód łączący wszystkie podzespoły. Nie muszę chyba rozwodzić się co by było gdyby w przynętę przyłożyłaby ryba sporych rozmiarów, z pewnością byłby to ostatni obraz jaki zobaczyłby „szczęśliwy” posiadacz tej podwodnej kamery. Dlatego jestem zdania że urządzenie to FishEyes może być używane nie do łowienia, ale co najwyżej obserwacji podwodnego świata.
Ciekaw jestem waszej opinii na temat tego urządzenia i ogólnie tego typu urządzeń.

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Ostatnio zmieniany: 2011/09/30 16:22 przez norbiko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wędzisko i kamera - Rod Fisheyes 2011/09/30 16:24 #22619

• kowson77
  • kowson77 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 1
Urządzenie bardzo ciekawe, jak znam swoje wędkarskie szczęście, ciężarek, przynętę oraz kamerę zaraz coś bi mi pożarło a ja dostałbym przysłowiowej kociej mordy. :laugh:

O:Wędzisko i kamera - Rod Fisheyes 2011/09/30 23:10 #22631

• Wodziniak
  • Wodziniak Avatar
  • Wylogowany
  • Ekipa WTV
  • Otrzymane podziękowania: 1
A ja jestem bardzo ciekawy akcji tego wędziska, jego ciężaru wyrzutowego oraz ile łożysk ma kołowrotek :silly: bo plecionka to zdaje się jest porządna :woohoo:

O:Wędzisko i kamera - Rod Fisheyes 2011/09/30 23:39 #22632

• Benten
  • Benten Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Wodziniak napisał:
A ja jestem bardzo ciekawy akcji tego wędziska, jego ciężaru wyrzutowego oraz ile łożysk ma kołowrotek :silly: bo plecionka to zdaje się jest porządna :woohoo:

Hahaha Wodziniak oplułem przez Ciebie monitor ze śmiechu.

"Zamiast tradycyjnych żyłki, Fisheyes ma 6 metrów (20 stóp) kabla zasilającego "

Ta wędka idealnie nadaje się do dużej wanny.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.046 s.