Revo rocket
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Czy mam bzika na punkcie sprzętu?

Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 05:29 #44862

• pers
  • pers Avatar
  • Wylogowany
  • Miłośnik przyrody
Odwiedziłem ostatnio kolegę, patrzę i pytam po co Ci tyle, jeszcze nówki zafoliowane. On nie ma czasu łowić ;)

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

To jest jeden z trzech stojaków.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Ostatnio zmieniany: 2013/06/18 09:35 przez okonhel.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 07:21 #44863

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ło matko, a ja mam dwa spiny, z czego łowie w 90% na jeden (lżejszy), które obsługuje jeden młynek ;) + jedną muchówkę. Nie chciałbym nawet więcej (no może mucha w klasie #6) bo boje się tego dylematu "co zabrać" a tak mam czysty umysł i nie zaprzątam sobie głowy sprzętem tylko tym gdzie połowic, co wydaje się dla mnie większym problemem niż sprzęt ;) Na rybach jestem bardzo często, nigdy nie żałowałem ze coś mi sprzętowo zabrakło.

Nie wiem, może to taka reguła, że jak ktoś nie łowi dużo to zbiera ;), mój ojciec, ma łódkę echo, silniki, aku,ładowarki, przyczepę na to wszystko którą sam zrobił - no cuda - trąbki. Do tego z 8 kijów, z trzy torby drobiazgów, szpul, żyłek, sprężyn, spławików, blach, twisterów, pilkerów a jak wyjedzie w roku trzy razy na ryby i raz z łódka na tydzień na Rożnów to jest wszystko. Nie wiem czy w ogóle kartę opłacił, bo w tym roku bo nie był jeszcze na rybach.

Mój cały majdan spinningowo - muchowy mieści się do jednego plecaka + niewielki chestpack muchowy
Wypuszczaj... nasze ryby same się nie obronią
Ostatnio zmieniany: 2013/06/18 08:53 przez Ania.

O:Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 07:49 #44864

• Areh
  • Areh Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Wychodzi na to że ja małego bzika mam. Spiningów mam kilka: na szczupaka, na sandacza z brzegu (dłuższy), na sandacza z łódki (krótszy), na okonia i coś na klenia/jazia/pstrąga. Do tego dochodzi sprzęt na morze, grunt, spławik itp.

O:Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 08:35 #44866

• Zander96
  • Zander96 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Ja chyba też mam bzika, bo mam kije i pod bolenie,sandacze, szczupaki,okonie,albo sumy.Tak samo jak idę do wędkarskiego po haczyki to i tak zawsze wezmę jakieś gumki czy coś;)...Takie hobby

O:Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 09:27 #44868

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zander96 napisał:
Ja chyba też mam bzika, bo mam kije i pod bolenie,sandacze, szczupaki,okonie,albo sumy.Tak samo jak idę do wędkarskiego po haczyki to i tak zawsze wezmę jakieś gumki czy coś;)...Takie hobby

To ja znowu mam taką korbkę na materiały muchowe a jak wiadomo - tego nigdy mało. Jakby policzyć ile na to poszło to były by ze dwa kije z kołowrotkami

Tak sobie myśle ze moze miałbym potrzebę mieć więcej kijów spinningowych ale tak naprawdę, z łódki nie łowię, suma tez nie. Jazia i okonia "obsługuje" jednym kijem, na pstrągi tyko z muchą chodzę, szczupak, sandacz to drugi kij i to wszystko. Na inne metody nie łowię.

W tym roku tak zakręciłem sę z mucha ze ze spinningiem byłem nad jeziorem moze z 3 razy.
Wypuszczaj... nasze ryby same się nie obronią
Ostatnio zmieniany: 2013/06/18 09:36 przez okonhel.

O:Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 09:42 #44869

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 56
To może ja po prostu nie będę nic wstawiał bo uznacie mnie za.... (wpisz właściwe). Sporo sprzętu na dorsza, do spina na morskie trocie z brzegu i z łodzi, do surfcastingu, spiningi szczupakowe, sandaczowe, wklejanka sandaczowa, wklejanki okoniowe, odległościówka, kilka batów, karpiówka też się znajdzie, kije do jerkowania, wędki do łowienia okoni między kutrami czy w kamieniach o podlodówkach nie wspomnę, bo za małe...
Do tego kilogramy wszelkiej maści przynęt a to wszystko po tym jak sprzedałem część sprzętu (muchówkę, zestaw do casta, kilka wędek i kołowrotków)... Poza tym ciągle przybywa materiałów muchowych bo kręcę nadal.... :)
CRET
Ostatnio zmieniany: 2013/06/18 10:17 przez Ania.

O: Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 16:02 #44873

• wedkarz2309
  • wedkarz2309 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
geddy napisał:
...bo boje się tego dylematu "co zabrać"...

Niestety u mnie ten dylemat jest od kilku lat. Niejednokrotnie głowa puchnie od wojny myśli, czy feeder, czy spinning. I jest to nie lada problem. Dlatego też, nie podchodzę do muchy, bo jeszcze by mi się, nie daj, spodobała i to byłby dopiero dylemat. Z tego także powodu, nie pochodzę także do lodu - zima, to czas pstrąga i na dzień dzisiejszy, na tę porę roku, nie mam żadnych dylematów :)

W planach jest kupno heavy feedera, spina pod bolka. Wybory będą coraz trudniejsze...

O:Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 21:22 #44889

• catrinna
  • catrinna Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Nie mam bzika, ale jak wchodzę do wędkarskiego to... tylko szkoda, że tyle kasy nie mam :D

O:Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 21:41 #44892

• marek j
  • marek j Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 27
I ja mam takiego bzika. Przeszkadza mi w nim tylko brak odpowiedniej ilości kasy.

O:Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 22:17 #44898

• catrinna
  • catrinna Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Chyba każdemu, ale cóż takie życie...

O:Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 23:49 #44900

• JKarp
  • JKarp Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cześć
Mam bzika :-)
Nie mam kolekcji karpiówek i kołowrotków.
Nie kupuję tandety i innych wynalazków no name bo ponoć są identyczne jak oryginały.
Koledze rozgiął się krętlik renomowanej polskiej firmy - już się wyleczył z odpowiedników.
Niech to wystarczy.
JK

O:Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/18 23:59 #44902

• catrinna
  • catrinna Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Jak byłam mniejsza miałam bzika na punkcie gumek do spinningu, i mam ich tysiące, lecz z czasem powoli likwiduję :D

O:Czy mam bzika na punkcie sprzętu? 2013/06/19 09:38 #44911

• wedkarz2309
  • wedkarz2309 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Mi by się przydało tysiące starych gumek. "Likwidowałbym" je na zaczepach, poznając nowe odrzańskie miejscówki B)
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.052 s.