Penn Slammer III
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Promem do Sztokholmu na ryby - pytania

Promem do Sztokholmu na ryby - pytania 2015/03/17 12:21 #57141

 • Miska17
 • Miska17 Avatar
 • Wylogowany
 • kopacz robali
 • Posty: 2
Witam, wybieramy się w sierpniu promem do Sztokholmu na ok. 3 tygodnie. Czy w okolicach są jakieś łowiska? Może ktoś z Was się orientuje… I jeszcze pytanie formalne - jak wygląda w Szwecji sprawa legalnego połowu ryb, gdzie można kupić czasowe zezwolenia na połów i w jakiej cenie. Pytanie też o transport, czy promy do Szwecji w opcji w obie strony jakie oferuje
www.promy-retravel.pl to dobry wybór, czy może jest jakaś inna opcja dojazdu. W grę wchodzi przejazd autem bo chcemy zabrac przyczepkę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Promem do Sztokholmu na ryby - pytania 2015/03/17 19:07 #57145

 • Longin
 • Longin Avatar
 • Wylogowany
 • góró
 • Posty: 2091
 • Otrzymane podziękowania: 6
Witam! :cheer:
W samym Sztokholmie miejsc do wędkowania jest do cholery.Jak również w dalszej i bliższej odległości od miasta. Są to tak zwane szkiery. Czyli zatoczki, wysepki rozrzucone w wodach przybrzeżnych Bałtyku. W morzu i w czterech największych jeziorach śródlądowych na wędkowanie nie trzeba mieć zezwolenia. Pozostałe wody zawsze mają jakiegoś właściciela. Najczęściej są własnością prywatną - na takie wody trzeba mieć pozwolenie. Kary za łowienie bez zezwolenia są wysokie. Tam nie znają pojęcia mała szkodliwość społeczna. Najłatwiej dowiedzieć się co jak i gdzie w Komunie, czyli ichnim powiecie. Lub od pierwszego lepszego gościa z wędką. Bardzo często informacje i pozwolenia można kupić na najblizszej stacji benzynowej. Jak również w pobliskich ośrodkach wędkarskich. Których w Szwecji jest bardzo dużo. Wszędzie można dogadać się po angielsku. Szwedzi nie zabierają ryb na tak zwany zapas. Patrzą na to bardzo krytycznie i niechętnie. Co innego bierzące potrzeby. Na wodach płatnych zawsze jest jakiś limit co do ilości zabieranych ryb. Niektóre łowiska są niedostępne dla nieszwedów. Najczęściej łowi się przy pomocy spininngu, czy martwej rybki. Na "żywca" już nie koniecznie. Łowione ryby to: szczupaki, okonie, pstrągi, trafiają się jazie i to spore, sandacze, czasem węgorze. Jesienią miętusy i sieje. A w morzu łososie i dorsze w sezonie śledzie. Rybostan podobny do naszego. Nikt tam właściwie nie łowi białorybu! Bo i po co jak jest dużo drapieżnika. W lasach grzyby! Prawdziwki, kozaki, rydze. Mało kto zbiera. Ceny w sklepach nie co wyższe niż w Polsce.
Co do promu. Przewoźnik nazywa się Polferries. Tu link do ich strony:http://www.polferries.pl/prom
Pływają na trasie Gdańsk Nynashamn. Wypływa o godz. 18.00,a po drugiej stronie jest o godź. 13.00. Więc rejs trochę trwa. Warto podróżować z kabiną. Nynashamn jest oddalony od Sztokholmu o około 50 km. czyli ok pół godziny jazdy samochodem, właściwie autostradą. Oznakowanie znakomite. Na promie są restauracje i bar samoobsługowy. Ceny nie specjalnie wygórowane. Można płacić złotówkami,lub koronami szwedzkimi.W restauracjach trochę drożej. Jest kawiarnia z piwem i telewizorem. Są również fotele lotnicze na których można spędzić noc. Bardzo niewygodnie. Kabiny są o większym i mniejszym standarcie. Z oknami i bez. Wszystkie z łazienką i przysznicem. Są ręczniki,mydło i szampon. Najtańsze to kabiny tzw. wenętrzne. Czyli takie bez okien(bulajów). Najwięcej jest kabin czteroosobowych.Jeżeli chodzi o rezerwację to im wsześniej tym lepiej. Bywają promocje i można za nie duże pieniądze dotrzeć do Szwecji. To jedno, a drugie z powodu dość dużego zaiteresowania może być kłopot z rezerwacją miejsca na dany dzień. Bilety najlepiej kupować w formie tam i powrót. Pakiet to kierowca samochód i czterech pasażerów. Za przyczepkę będzie dopłata. Biwakować trzeba w wyznaczonych miejscach. Jedną noc można nawet na parkingu bezpłatnie. Śmieci zabieramy ze sobą. Można biwakować na terenie prywatnym, ale trzeba uzyskać pozwolenie od właściciela.
Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to proszę bardzo. Pozdrawiam :cheer:
Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką!
Ostatnio zmieniany: 2015/03/17 19:12 przez Longin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.090 s.