Berkley 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Spis powszechny

O:Spis powszechny 2011/04/29 23:57 #17981

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 58
Longin ma całkowitą rację. Spis nie jest naszym wynalazkiem i nie tylko u nas się robi. Po co na to? A no po to żeby można było dokładniej wiele rzeczy planować. Żeby można było realniej dzielić naszymi podatkami. Żeby generalnie wiedzieć jak zmieniło się nasze społeczeństwo od 2002r.
Mówienie o państwie policyjnym jest wielkim nadużyciem. Bycie obywatelem to nie tylko ciągłe mówienie o tym co państwo może dla nas zrobić. To też nasze obowiązki. Zgodnie ze starą rzymską maksymą prawniczą: jeśli chcesz mieć prawa to wypełniaj obowiązki. A jak komuś się nie podoba to zawsze może wyprowadzić się do Burkina Faso i zrzec polskiego obywatelstwa.
O rzut beretem od wielkiej dziury
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Spis powszechny 2011/04/30 00:22 #17983

• pisaq
  • pisaq Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Polska i planowanie. Zobaczcie jak zaplanowaliśmy wszystko na Euro.
Spisy są robione od dawna - ok. Zmieniło się coś na lepsze?
Ot, właśnie odebrałem samochód od mechanika. Ot, podczas ostatniego spisu chyba ktoś nie zauważył dziur w jezdni (a raczej kawałków jezdni w dziurze).
Pozamykane szkoły, przedszkola, żłobki. Kolejki w szpitalach, zajebiste zarobki, zarąbiste ceny podstawowych artykułów.

Z tą przeprowadzką to niegłupi pomysł. Już byłem na emigracji, gdzie za dniówkę robola mogłem sobie kupić parę dobrych butów, a za pół miesięcznej wypłaty - sprawny samochód. Tutaj pracuję po 250godzin miesięcznie, głupiego laptopa spłacam już 5 miesiąc, a stare, zapyziałe auto będę spłacał jeszcze rok. Siostra (pielęgniarka) już uciekła, nie wiem czy wróci.
Git! Są widoki na przyszłość. :)

Zamiast marnować kasę na spisy, mogliby się zająć tym kto w sejmie przyznał komu ile premii i za co. Znalazłaby się kasa i to na teraz. Bez tego wielkiego planowania (z którego i tak g***o będzie).

I tym przemiłym akcentem kończę na dzisiaj. Idę spać, bo jutro muszę iść do pracy, na cały dzień, żeby kwota podatku należnego była zadowalająca i wspomogła utrzymanie armii urzędników.

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Ostatnio zmieniany: 2011/04/30 00:26 przez pisaq.

O:Spis powszechny 2011/04/30 08:31 #17988

• Skierosiek
  • Skierosiek Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Kolego pisaq nie możemy tak generalizować bo każdy z Nas mógłby po wielokrotnym wypunktowaniu przedstawić listę pod tytułem "dlaczego Polska jako Państwo mnie wk...". W tym co piszesz jest zawarte dużo prawdy ale zauważ ile "goryczy" jest w Twoich postach. Ja wiem że tym darmozjadom z sejmu nalezało by obciąć 90% tego co dostają - skoro Grabarczyk na swoje biuro poselskie wydał ok 170tyś PLN w ciągu roku to ja się pytam jakie są efekty jego pracy jako posła bo o efektach pracy jako ministra infrastruktury lepiej nie pytać.

Tylko jest jedno ale :) to nijak nie ma się do spisu;) ani te dziury w jezdni ani godziny pracy-uwierz czy też nie ale ja szanuje pracę każdego w tym kraju bo wiem jak ciężko się tu cokolwiek zarabia bez "pleców" i kontaktów ale to jest taki sam efekt jakbym miał pretensje że rano Słońce wschodzi a wieczorem zachodzi :) Spis jest z tego co się orientuję co 10 lat i wypadł w tym roku. Fajnie by było by każdy się "potwierdził" jako obywatel w naszym kraju ale nikogo za brak tej chęci nie ma co potępiać bo kazdy ma swoje powody i kazdy sam decyduje za siebie.

Spis nic nie ma nic poprawić tylko ma byc aktualizacją stanu faktycznego ilości "ludziów" w Polsce. O dobre drogi i o lepsze warunki trzeba walczyć w innych miejscach a nie podczas spisu :)
Życie jakie jest takie jest...ale zazwyczaj jest do d...

O:Spis powszechny 2011/04/30 14:47 #17992

• pisaq
  • pisaq Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Ok, pisaq, sztuk jeden, obecny... jeszcze.
Po co mają wiedzieć więcej? Wszystko co mam było okupione moją pracą, od wszystkiego odprowadzam podatek. Niech zajrzą do Skarbówki i ZUS-u, tam wszystko jest napisane czarno na białym.
Gdyby to było dobrowolne (jak wybory) to co innego.
Poczucie obowiązku nie może wynikać z przymusu!

O:Spis powszechny 2011/05/01 00:24 #18021

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Czytając wcześniejsze posty widać od razu nasze polskie warcholstwo - tak dokładnie warcholstwo. Polak nawet jak ma zastosować się do jakiegoś prawa choć by dawała mnie wiadomo jakie profity a będzie to zastosowanie się obowiązkowe to za Chiny Ludowe i niepodległe nie zastosuje się. Tak z wrodzonej przekory. Nakaz jazdy w pasach choć słuszny i potwierdzony tym, że ratują życie u Polaków wzbudził dzikie dyskusje. Jazda na światłach to samo. Przypuszczam, że nasze wrodzone i historycznie uwarunkowane sobiepaństwo i warcholstwo tak nas do tego bezsensownego i kretyńskiego oporu pcha. Polak z natury rzeczy jest mądrzejszy od wszystkich i jemu wszystko się należy już za sam fakt bycia Polakiem. Nawet jak by ktoś stworzył prawo, które każdego z Polaków robiło bogatym a było by obowiązkiem to też by Polacy się temu sprzeciwili. Z wrodzonej kołtunerii i pogardy dla prawa.
Szanowni dyskutanci bycie Polakiem czy obywatelem jakiegoś państwa to obowiązki w obec tego państwa w zamian za co dostaje się określone przywileje. Ktoś powie, że Polska mu nic nie daje. jak to nic nie daje? A suwerenny kraj, a możliwość posługiwania się językiem ojczystym, a możliwość uczenia się w języku ojczystym? To nic, to mało?

Pisaq napisał
Z tą przeprowadzką to niegłupi pomysł. Już byłem na emigracji, gdzie za dniówkę robola mogłem sobie kupić parę dobrych butów, a za pół miesięcznej wypłaty - sprawny samochód. Tutaj pracuję po 250godzin miesięcznie, głupiego laptopa spłacam już 5 miesiąc, a stare, zapyziałe auto będę spłacał jeszcze rok. Siostra (pielęgniarka) już uciekła, nie wiem czy wróci.
Git! Są widoki na przyszłość
To czemu tam nie zostałeś jak tak tam dobrze? Jednak chyba zatęskniłeś za tym nie raz gorzko smakującym ale naszym polskim chlebem.
Kochani przestańcie p...ć bzdury tylko wypełnijcie ten obowiązek. Zacznijcie być Polakami i Europejczykami a nie zaściankowym ciemnogrodem dla którego najważniejsza jest prywata. I przestańce do spisu dorabiać pokręcone ideologie i teorie spiskowe.
Ostatnio zmieniany: 2011/05/01 00:27 przez glizdziarz.

O:Spis powszechny 2011/05/01 00:44 #18022

• łysy-wąż
  • łysy-wąż Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Oj Grzesiu, wydaje mi się że troszkę się zapędzasz...
Ja wsiadając do samochodu zapinam pasy, stosuję się do kodeksu ruchu drogowego ( czasem zdarzy mi się przekroczyć prędkość, ale zaznaczam - nieznacznie ;) ), nie łamię RAPR,u, spełniam swój obowiązek i głosuję w wyborach, płacę podatki, jak trzeba - stoję w urzędach, itp itd. Nie możesz mi zarzucić, że nie chcę brać udziału w spisie z przekory. To nie przekora, tylko niechęć do udziału w czymś, co i tak nic nie zmieni a tylko zmarnuje mój czas. Tym bardziej, że ktoś mnie do tego chce zmusić.
Ja patrzę okiem szeregowego obywatela tego kraju - drogo jak cholera, benzyna śmiga do góry aż ( nie ) miło, drogi dziurawe, śmieci na trawnikach więcej niż trawy, rzeki meliorowane, płace kiepskie, urzędy "niedostępne" dla interesantów i ... długo by jeszcze wymieniać. Jakoś nie widzę zmian na lepsze... Czy narzekam? Czy biadolę na każdym kroku? NIE. Ale mam również prawo do tego, że mówię głośno o czymś co mi się nie podoba.

I wybacz, ale za suwerenny kraj, możliwość posługiwania się językiem ojczystym i możliwość uczenia się w tym języku to mogę podziękować mojemu dziadkowi który o to walczył, a nie osobom które chcą mi narzucić "spowiedź" mojej osoby. Oni o to nie walczyli i to nie im podziękuję...

Zapędzasz się Grzesiu, tak jak zapędził się Marcin pisząc o państwie policyjnym. Gdzie tu jakaś prywata? Gdzie jakieś teorie spiskowe?

Każdy może mieć własne zdanie i nauczmy się dyskutować w spokoju.
pozdrawiam

O:Spis powszechny 2011/05/01 01:09 #18023

• rooster
  • rooster Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
  • Otrzymane podziękowania: 1

Dajcie koledzy już na luz, tak jak wcześniej pisał Kamil.... jak złapią na klatce to trzeba będzie poświęcić trochę swojego cennego czasu a jak nie to będziemy cieszyć się spokojem ;)

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

O:Spis powszechny 2011/05/01 10:35 #18031

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Kamilu jeśli cię uraziłem to przepraszam. Używając słowa "prywata" miałem na myśli to, że my Polacy w znakomitej większości patrzymy nie dalej niż czubek własnego nosa.
Mnie też wydawanie pieniędzy na spis się nie podoba i nie podoba się wiele rzeczy. Żeby ograniczyć ostateczne koszty zrobię to on-line.
Dla tych co pytają po co nam spis taka dodatkowa informacja: od tego zależą również dotacje Unijne oraz nasze zobowiązania w obec UE.
Moja wypowiedź miała na celu pokazanie, że choć jakiś obowiązek obywatelski uważamy za głupi i absurdalny musimy go wypełnić. Niestety kłania się tu stara rzymska maksyma: "Dura lex, sed lex". A jak nam się to prawo nie podoba zawsze możemy je zmienić na...c naszych parlamentarzystów w ich biurach. A jak nie będą chcieli to w kolejnych wyborach możemy im podziękować.
Tyle mojego marudzenia w temacie
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.060 s.