Mitchell RTE
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Gaz Łupkowy - szokujące fakty i mity

Gaz Łupkowy - szokujące fakty i mity 2012/02/18 09:51 #30057

 • Hektores
 • Hektores Avatar
 • Wylogowany
 • miszcz
 • Posty: 674
Świat oszalał na punkcie polskich zasobów gazu łupkowego. Oszalał też polski rząd. Zwykli Polacy też liczą na zyski. Ale czy będzie tak różowo jak się nam wydaje? O tym porozmawiamy w audycji Tajemniczy Świat we wtorek 13 grudnia. Nasi goście -- Teresa Adamska i Zbigniew Tynenski z Centrum Zrównoważonego Rozwoju, powiedzą nam o mechanizmie ustawiania prawa geologicznego przez rząd, którego skutkiem będą tragiczne konsekwencje w obszarze zysków z wydobycia gazu łupkowego. Powiedzą nam też o bezkarności koncernów z USA, wywłaszczaniu ziemi przez te firmy od Polaków i konsekwencjach środowiskowych skutkujących dewastacją ziemi i spadkiem jej wartośc


Ostatnio zmieniany: 2012/02/19 11:59 przez spines21.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaz Łupkowy - szokujące fakty i mity 2012/02/18 10:50 #30059

 • norbiko
 • norbiko Avatar
 • Wylogowany
 • góró
 • Posty: 1805
Pracując w pewnej firmie odpowiedzialnej za produkcję i montaż systemów kominowych wytwarzanych z kwasówki, często rozmawiałem z moim byłym szefem (zresztą też wędkarzem) na temat źródeł i pozyskiwania światowej energii.
Swego czau jego przyjaciel prof. Mirosław Dakowski (fizyk jądrowy i energo-analityk) przy współpracy z ze Stanisławem Wiąckowskim (ekolog) napisał książkę "Wojna o energię" Po jej przeczytaniu oczy się otworzyły a nogi ugięły.
Zgadnijcie co stało się z krajami, które dysponowały lub dysponują złożami energii? Zgadnijcie również kto był najbardziej zainteresowany jej pozyskaniem? Oczywiście rząd Amerykański, będąc bezwzględny w swoich działaniach. Niby pomagają niby nikt inny nie potrafi a za plecami wbijaj plecy.
W czasie II wojny światowej, problem polskiej zagłady mieli głęboko w nosie, werbowali naszych oficerów robiąc z nich szpiegów, interesowało ich tylko pozyskanie planów niemieckich technologii. Po latach to właśnie oni dali azyl faszystom - mordercom, którzy powinni zostać rozstrzelani.

Co my na to? Odpowiedź jest prosta...
Polski rząd w dalszym ciągu wchodzi im po palcu do d....
Ostatnio zmieniany: 2012/02/19 14:37 przez norbiko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaz Łupkowy - szokujące fakty i mity 2012/02/18 13:04 #30061

 • glizdziarz
 • glizdziarz Avatar
 • Wylogowany
 • Moderator
 • Posty: 2507
 • Otrzymane podziękowania: 58
Czy gaz łupkowy (jego pozyskiwanie) stanowi zagrożenie dla środowiska czy nie nikt w 100% nie jest w stanie tego udowodnić.

Co do wypowiedzi Norberta to ogólnoświatowa tendencja krajów wysoko rozwiniętych a posiadających swoje złoża kopalin energetycznych i innych surowców jest taka aby je oszczędzać a eksploatować cudze złoża na własne potrzeby. Wiele zatargów i konfliktów zbrojnych ostatnimi laty to jak by się dokładnie przyglądnąć to wojenki o bogactwa naturalne.
Niestety my tylko potrafimy nadstawiać d... kolejnemu Wielkiemu Bratu.
O rzut beretem od wielkiej dziury
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Gaz Łupkowy - szokujące fakty i mity 2012/02/19 00:52 #30069

 • Dyrekto
 • Dyrekto Avatar
 • Wylogowany
 • kopacz robali
 • Posty: 3
może i można się z wami zgodzić ale czy tak na 100% ? wiadomo jest że eksploatacja jakiegokolwiek chodliwego surowca jest zawsze postrzegana jak zło konieczne. zrozumiałym jest, że potentaci energetyczni w tym akurat przypadku, czyli jak nadmieniliście stany zje. i nie pomijajmy Rosji są zainteresowani by to właśnie im dac "wolną" rękę na nasze bogactwo. w zamian my otrzymamy miejsca pracy,technologię i ochłapy plus zniszczone środowiska naturalne ( bo stwierdzi się że tak trzeba, a sami tego chcieliśmy przecież). niemniej jednak nie rozumiem dlaczego nam, polakom zawsze wszystko się nie opłaca? zasoby łupków są tak duże że zagrażają właśnie tym potentatom? jeżeli tak jest to znajdą sie ci którym będzie zależeć na ich braku możliwości eksploatacji. podżegaczy do bojkotów odkrywek,do anty nastawiania społeczeństwa łatwo sobie przysposobić ...czyż tak nie jest?a co jeżeli my sami pójdziemy po rozum do głowy ( przeważnie jest to po fakcie dokonanym)i najpierw dla nas eksploatacja potem dla innych? przecież jeżeli faktycznie pozyskiwana z owego gazu energia mogłaby zastąpić przynajmniej w części zakupowaną, to nie jest to plusem dla naszego kraju? co wówczas z przytoczonych "przedsiębiorców" musiałby zrobić ? obniżyć cenę sprzedaży by stać się konkurencyjnym prawda ... dlaczego innym się opłaca a nam już nie? ktoś krzyknie zniszczą środowisko ! uważam że mniej niżeli chęć budowy elektrowni atomowej.. jasne super sprawa atomówka prawie darmowa energia , a co z odpadami - tego nie da się utylizować- nie jestem waszym przeciwnikiem, nie zamierzam również podważać słów profesora o którym wyżej była mowa. ale są też inni profesorowie,uczeni którzy mogą i pewnie tak jest mieć odmienne zdanie. ja jestem tego zdania że jeżeli jest możliwość skorzystania z "novum" i wszelkie za i przeciw w otwartej dyskusji nie hałaśliwej a rozsądnej są przedstawione dla ogółu i przetrawione na wszystkie sposoby to dlaczego nie spróbować... ktoś kiedyś powiedział : boją się nowego, i należy przejść trzy etapy - 1. wyśmiewanie, 2.bunt, sprzeciw, 3 zdziwienie,akceptacja. czwarty to pewnie ekscytacja i nowe premie po milionie zapewne... ale może i warto? :unsure:


Posty powinny być pisane zgodnie z zasadami interpunkcji.
Inaczej stają się nieczytelne
Moderator
Ostatnio zmieniany: 2012/02/19 15:30 przez spines21.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.058 s.