Berkley 2
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowy taryfikator punktów karnych

Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/05 22:36 #33066

• spines21
  • spines21 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Nowy taryfikator punktów – przykładowa punktacja za wykroczenia w ruchu drogowym:

- Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych – 5 pkt (dotychczas 0)
- Rozmowa przez telefon komórkowy – 5 pkt (dotychczas 0)
- Wjeżdżanie między pojazdy jadące w kolumnie – 2 pkt (dotychczas 0)
- Wjeżdżanie na skrzyżowanie jeśli na nim lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy – 2 pkt (dotychczas 0)
- Zakrywanie m.in. świateł, oznaczeń czy tablic rejestracyjnych – 3 pkt (dotychczas 0)
- Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym – 3 pkt (dotychczas 0)
- Wyprzedzanie pojazdu uprzywilejowanego na obszarze zabudowanym – 3 pkt (dotychczas 0)
- Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie lub błędne sygnalizowanie manewru (nieużycie lub niewłaściwe użycie kierunkowskazów) – 2 pkt (dotychczas 0)
- Przewóz dzieci niezgodnie z przepisami (w szczególności bez fotelika) – 6 pkt (dotychczas 3)
- Przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami (bez pasów lub bez kasku) – 4 pkt (dotychczas 1)
- Przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej dopuszczalną, a za każdego pasażera przewożonego w niewłaściwy sposób dodaje się 1 pkt - od 1 do 10 pkt (dotychczas)
- Przewożenie osób samochodem ciężarowym poza kabiną kierowcy z naruszeniem przepisów – 2 pkt (dotychczas 1 pkt)
- Przewożenie osób w przyczepie z naruszeniem przepisów – 2 pkt (dotychczas 1 pkt)
- Ciągnięcie za pojazdem osób m.in. na nartach, sankach lub wrotkach – 5 pkt (dotychczas 0)
- Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu – 10 pkt (dotychczas 8)
- Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania – 6 pkt (dotychczas 5)
- Niezatrzymanie pojazdu w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej – 10 pkt (dotychczas 8 pkt)
- Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i przed nimi – 10 pkt (dotychczas 9)
- Wyprzedzanie na przejazdach rowerowych i przed nimi – 10 pkt (dotychczas 8 pkt)
- Cofanie na drodze ekspresowej lub autostradzie – 5 pkt (dotychczas 3)
- Niezatrzymanie pojazdu przed znakiem STOP – 2 pkt (dotychczas 1).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/05 22:38 #33069

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 57
Podoba mi się
O rzut beretem od wielkiej dziury

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/05 22:47 #33077

• rooster
  • rooster Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Wszystko akceptuje ;)

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/06 09:30 #33115

• czaplasiwa
  • czaplasiwa Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Jak widać na drogach ktoś usiłuje wprowadzić ład i porządek.Szkoda że podobnego lobby nie ma wśród ludzi odpowiadających za wody. Wyższe kary odpowiedniej wielkości mandaty i może tutaj również było by ok. Wniosek nasówa się taki iż należało by zmienić prawo w prawie wszystkich dziedzinach życia.
strażnik SSR
przyjacielerudawy.pl

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

forumkolazwierzyniec.fora.pl

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/06 09:39 #33116

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Taryfikator musi być surowy aby kierowcy stosowali się do panujących przepisów w ruchu drogowym. Mam nadzieję ,że przeniesie się to na zmniejszenie tragedii na drogach.

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/06 12:30 #33119

• Wodziniak
  • Wodziniak Avatar
  • Wylogowany
  • Ekipa WTV
Taryfikator to jedno a egzekwowanie to drugie. Mam wrażenie że mandat to można dostać jedynie za prędkość albo za złe parkowanie od straży miejskiej.

Ciekawe ile będzie mandatów zo to: Wjeżdżanie na skrzyżowanie jeśli na nim lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy – 2 pkt (dotychczas 0)? O ile w ogóle będą...

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/06 12:54 #33121

• Skierosiek
  • Skierosiek Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Jakby za wjazd na skrzyżowanie, kiedy nie ma miejsca na zjechanie z tego skrzyżowania, karano mandatem to by dopiero były bite rekordy :)
Życie jakie jest takie jest...ale zazwyczaj jest do d...
Ostatnio zmieniany: 2012/04/06 13:37 przez okonhel.

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/06 13:14 #33125

• łysy-wąż
  • łysy-wąż Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Skierosiek napisał:
jakby za wjazd na skrzyżowanie, kiedy nie ma miejsca na zjechanie z tego skrzyżowania, karano mandatem to by dopiero były bite rekordy :)

A macie w Przasnyszu rondo? :D

Teraz łatwiej będzie trafić limit punktowy... Jestem za mądrymi przepisami - np za wysokimi karami za wyprzedzanie na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, itd. Trochę tylko mnie irytuje sytuacja, gdy drogowy stawiają znak ograniczenia prędkości, bo ... w jezdni są dziury. Zamiast naprawić jezdnię, to postawią 50-kę i gitara :S

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/06 13:27 #33126

• Wodziniak
  • Wodziniak Avatar
  • Wylogowany
  • Ekipa WTV
Trochę odejdę od tematu, ale też w kwestii bezpieczeństwa na drogach.
Nie tak dawno wracałem z Sebkiem z ryb. Zatrzymuje mnie policjant, podchodzi, otwieram okno, dzień dobry proszę dmuchnąć (nie klasyczny alkomat tylko zbliżeniowy), dmucham, do widzenia i szerokiej drogi, do widzenia i jadę dalej. Akcja trwała ze wszystkim może pół minuty.
Oby więcej mądrych i skutecznych działań policji.
Tylko kary za łamanie kodeksu ruchu nauczą niektórych prowadzić samochód. Bo same mandaty za prędkość to tylko część problemu piractwa drogowego, najłatwiesza do egzekwowania.

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/06 13:38 #33127

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 57
Wodziniak napisał:
Trochę odejdę od tematu, ale też w kwestii bezpieczeństwa na drogach.
Nie tak dawno wracałem z Sebkiem z ryb. Zatrzymuje mnie policjant, podchodzi, otwieram okno, dzień dobry proszę dmuchnąć (nie klasyczny alkomat tylko zbliżeniowy), dmucham, do widzenia i szerokiej drogi, do widzenia i jadę dalej. Akcja trwała ze wszystkim może pół minuty.
Oby więcej mądrych i skutecznych działań policji...
Podobną sytuację miałem jadąc w ferie w góry. Takich akcji powinno być więcej zwłaszcza w okresie okołoświatecznym i weekendy.

A co do taryfikatora i punktów jestem za tym, żeby wzorem zgniłego zachodu (USA) zmienić kwalifikację jazdy po pijaku z wykroczenia na przestępstwo usiłowania zabójstwa. W wielu stanach USA jest to traktowane w ten sposób. Wsiadasz po alkoholu czy prochach jesteś traktowany jako potencjalny zabójca.
O rzut beretem od wielkiej dziury
Ostatnio zmieniany: 2012/04/06 13:40 przez glizdziarz.

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/06 13:40 #33128

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 56
Szkoda tylko że kierowcy przez CB radio ostrzegają także o kontrolach trzeźwości. Pijanych kierowców powinno się wyłapywać i karać z całą surowością.
CRET

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/06 21:42 #33147

• rooster
  • rooster Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
łysy-wąż napisał:
Zamiast naprawić jezdnię, to postawią 50-kę i gitara :S
Nie bądź taki niesprawiedliwy, stawiają jeszcze znak ostrzegawczy "wyboje" :laugh: Znak ograniczający 50/h to rzadkość jak metrowy szczupak w wodach PZW. Najczęściej stawiane to 30 lub 20/h, bo jak urwiesz sobie wahacz przy 50 to zapomnij o odszkodowaniu. Byle głupi prawnik ich wybroni że w dziurze o gł. np. 15 cm. przy 20/h nie upitolisz sobie koła, a to że padał deszcz i dziura była zalana to miałeś nic innego jak pecha, "podczas niesprzyjających warunków nie powinno się wyjeżdżać samochodem"- to ich argument :woohoo:
Za wyprzedzanie na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi powinny być jeszcze wyższe punkty karne i mandat To co się dzieje woła o pomstę do nieba. :angry:
Ostatnio zmieniany: 2012/04/06 21:48 przez rooster.

O:Nowy taryfikator punktów karnych 2012/04/07 16:38 #33220

• Longin
  • Longin Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 6
Zostaje jeszcze czarna dziura w postaci kursów prawa jazdy. Tam uczą wszystkiego ,oprócz jeżdżenia autem i kultury poruszania się po drogach. Same kary nie usprawnią ruchu na drogach. Wielu kierowców uważa że są sami na drodze. A skutki tego są opłakane. Uczyć, wymagać i egzekwować.Osobny temat drogi. :woohoo:
Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką!
Ostatnio zmieniany: 2012/04/07 17:25 przez okonhel.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.057 s.