Spider Wire 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Feralna smażalnia ryb !

Feralna smażalnia ryb ! 2012/07/19 13:13 #35861

  • jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Posty: 1808
  • Otrzymane podziękowania: 2
Sanepid , czyli Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna skontrolowało smażalnię ryb ( nie tylko ), po tym jak dziennikarka TVN zatrudniła się tam i nagrała ukrytą kamerą niechlujstwo i obrzydliwe przygotowywanie posiłków dla przeciętnego Kowalskiego . Po emisji materiału (wiadomosci.wp.pl/kat,89914,title,500-zl-...73045,wiadomosc.html )pojawił się Sanepid z kontrolą i wystawił tylko 500 zł mandatu :woohoo: , bo więcej nie może . Zamknięto też ową smażalnię . Jest pytanie , gdyby telewizja TVN 24 nie ujawniła tego materiału , to inspektorzy sanitarni pewnie nic by nie zauważyli :woohoo: .

Dziś Sanepid podał właściciela do Sądu Rejonowego , wszak telewizja dostarczyła bardzo mocne materiały dowodowe .

Ile jeszcze w całej Polsce jest takich smażalni , barów , restauracji ? , pewnie przeciętny człowiek nie wie co kupuje , bo nie ma możliwości sprawdzenia przygotowanego dania , właściciel niema takiego obowiązku , by wpuszczać postronne osoby do zaplecza .

Najgorsze jest to , że WSSE , PSSE , czyli Sanepid pracuje do godziny 15.00 , a potem " myszy harcują " , a ileż jest w kraju takich obiektów żywieniowych , ogromna masa sklepów , sklepików , smażalni , pizzerii itp. Ostatnio zatruło się sporo dzieci na koloni . Ja jajo wędkarz przeważnie nie kupuję ryb , jeżeli już to czasami tą którą złowię lub śledzie w zalewie octowej na Wigilię . Ale masa turystów ( pewnie i wędkarze ) , przebywając nad morzem nie raz kupują ryby z takich smażalni . Najlepiej kupić bezpośrednio u rybaka świeżą rybkę .

Dodam jeszcze , że większość ryb pochodziła z Chin i Norwegii , nie wiadomo jak były przechowywane te ryby z Chin ( wszak wiadomo , jak prezentują się produkty spożywcze z tego kraju ), no i również bywały ryby słodkowodne , które nadają się do spożycia zaraz po złowieniu , więc trzeba było je " odświeżyć " . Sanepid ujawnił , że nie było faktur na te ryby , a my czasami nie wiemy od czego boli nasz brzuch
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.
Ostatnio zmieniany: 2012/07/19 19:07 przez okonhel.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.087 s.