Berkley 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ładne mi szkolenie .

Ładne mi szkolenie . 2012/07/25 14:30 #35957

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dwóch aplikantów ( prawie już policjantów , bo byli po ostatnim etapie szkolenia w szkole policyjnej , przeszli testy psychologiczne , co zazwyczaj innych wyklucza w dużym % w dostaniu się do Policji) pokłóciło się w hotelowym kampusie w wspólnym pokoju , wskutek awantury , jeden wyjął nóż i trafił kolegę w udo :woohoo: . Policja chciała sprawę zatuszować , lecz lekarz zszywający ranę powiadomił Prokuraturę w Legnicy . Pani prokurator zapowiedziała w TVN 24 , że prawdopodobnie obaj aplikanci nie będą już policjantami .

Niby głupia sprawa i nie warta zachodu , lecz bardzo głupie tłumaczenie Rzecznika Prasowego Policji , Pana Mariusza Sokołowskiego powala na kolana ze śmiechu :woohoo: :woohoo: :woohoo: .

Otóż M.Sokołowski tłumaczy w TVN , że aplikanci postanowili trenować z użyciem noża i był to nieszczęśliwy wypadek :woohoo:

Od kiedy to treningi są z użyciem prawdziwego noża :( , jak trenowaliśmy o pas mistrza , gdzie kolega został tym mistrzem w walce wręcz z 4 kursantami , ale były to noże z drewna , tępe z z specjalnego drzewa oraz formy ) , więc głupia moim zdaniem wymówka Pana Sokołowskiego , że to trening szkoleniowy w wspólnym pokoju . Pokazuje to , jak łatwo ( niektórym można dostać się do Policji i chronić obywateli RP )

Weryfikacja do służby w Policji jest bardzo zaostrzona , danego osobnika ( kę ) sprawdza się tak dokładnie , że nawet do 2 pokolenia wstecz . Jeżeli ktoś miał mandat za przekroczenie prędkości , nawet tej minimalnej , lub gdy w wniosku CV , zatai , że teść , szwagier lub ktoś z dalszej rodziny dostał kiedyś jakiś mandat ( nie piszę tu o większych wykroczeniach ), to taka osoba już na weryfikacji nie nadaje się do Policji , a nawet gdy dana osoba o tym nie wiedziała lub została przez rodzinę wprowadzona w błąd . Mam kolegę na wysokim stanowisku w Policji i po kilku latach miał bardzo duże nieprzyjemności , że nie poinformował werbujących , że jego niedoszły wtedy teść dostał mandat 10 lat wstecz .

Teraz zachodzi pytanie , co by było , gdyby taki aplikant dostał się do Policji . Najpierw tacy policjanci idą do Oddziału Prewencji , więc bezpośrednio na patrole uliczne , obstawę meczy i innych imprez sportowych ?

Policja jest Nam zawsze potrzebna , ale czy nie robią za dużo błędów ?
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.
Temat został zablokowany.

O:Ładne mi szkolenie . 2012/07/25 18:11 #35962

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
jurek-strażnik napisał:
Dwóch aplikantów ( prawie już policjantów , bo byli po ostatnim etapie szkolenia w szkole policyjnej , przeszli testy psychologiczne , co zazwyczaj innych wyklucza w dużym % w dostaniu się do Policji) pokłóciło się w hotelowym kampusie w wspólnym pokoju , wskutek awantury , jeden wyjął nóż i trafił kolegę w udo :woohoo: . Policja chciała sprawę zatuszować , lecz lekarz zszywający ranę powiadomił Prokuraturę w Legnicy . Pani prokurator zapowiedziała w TVN 24 , że prawdopodobnie obaj aplikanci nie będą już policjantami .

Niby głupia sprawa i nie warta zachodu , lecz bardzo głupie tłumaczenie Rzecznika Prasowego Policji , Pana Mariusza Sokołowskiego powala na kolana ze śmiechu :woohoo: :woohoo: :woohoo: .

Otóż M.Sokołowski tłumaczy w TVN , że aplikanci postanowili trenować z użyciem noża i był to nieszczęśliwy wypadek :woohoo:

Od kiedy to treningi są z użyciem prawdziwego noża :( , jak trenowaliśmy o pas mistrza , gdzie kolega został tym mistrzem w walce wręcz z 4 kursantami , ale były to noże z drewna , tępe z z specjalnego drzewa oraz formy ) , więc głupia moim zdaniem wymówka Pana Sokołowskiego , że to trening szkoleniowy w wspólnym pokoju . Pokazuje to , jak łatwo ( niektórym można dostać się do Policji i chronić obywateli RP )

Weryfikacja do służby w Policji jest bardzo zaostrzona , danego osobnika ( kę ) sprawdza się tak dokładnie , że nawet do 2 pokolenia wstecz . Jeżeli ktoś miał mandat za przekroczenie prędkości , nawet tej minimalnej , lub gdy w wniosku CV , zatai , że teść , szwagier lub ktoś z dalszej rodziny dostał kiedyś jakiś mandat ( nie piszę tu o większych wykroczeniach ), to taka osoba już na weryfikacji nie nadaje się do Policji , a nawet gdy dana osoba o tym nie wiedziała lub została przez rodzinę wprowadzona w błąd . Mam kolegę na wysokim stanowisku w Policji i po kilku latach miał bardzo duże nieprzyjemności , że nie poinformował werbujących , że jego niedoszły wtedy teść dostał mandat 10 lat wstecz .

Teraz zachodzi pytanie , co by było , gdyby taki aplikant dostał się do Policji . Najpierw tacy policjanci idą do Oddziału Prewencji , więc bezpośrednio na patrole uliczne , obstawę meczy i innych imprez sportowych ?

Policja jest Nam zawsze potrzebna , ale czy nie robią za dużo błędów ?

Od tego jest rzecznik prasowy aby przeinaczyć fakty :)
Dziś słyszałem gdzieś w radiu,że nowo przyjęty policjant jeszcze nie zdążył założyć munduru i znaleziono u niego ziółko do palenia :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 2012/07/25 19:05 przez okonhel.

O:Ładne mi szkolenie . 2012/07/25 19:02 #35965

• jarekk
  • jarekk Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
jurek-strażnik napisał:
...sprawdza się tak dokładnie , że nawet do 2 pokolenia wstecz . Jeżeli ktoś miał mandat za przekroczenie prędkości , nawet tej minimalnej , lub gdy w wniosku CV , zatai , że teść , szwagier lub ktoś z dalszej rodziny dostał kiedyś jakiś mandat ( nie piszę tu o większych wykroczeniach ), to taka osoba już na weryfikacji nie nadaje się do Policji , a nawet gdy dana osoba o tym nie wiedziała lub została przez rodzinę wprowadzona w błąd . Mam kolegę na wysokim stanowisku w Policji i po kilku latach miał bardzo duże nieprzyjemności , że nie poinformował werbujących , że jego niedoszły wtedy teść dostał mandat 10 lat wstecz .

Super ! Rozumiem, że jak chcę zrobić wrednemu teściowi (policjantowi na wysokim stanowisku) koło pióra to wystarczy, że dostanę mandat ? :) Jurek, dzięki ! Zaraz wsiadam w auto i szukam okazji. Stówka, dwie, to nie pieniądz, a satysfakcja gwarantowana ;) :woohoo:
Na pewno też przyznasz Jurku rację, że źle się dzieje, gdy osoby, które nie przejdą weryfikacji w policji z tych, czy innych względów, lądują w innych służbach mundurowych, gdzie łatwiej przejść sito rekrutacyjne. To może być nawet niebezpieczne !
Ostatnio zmieniany: 2012/07/26 08:49 przez okonhel.

O:Ładne mi szkolenie . 2012/07/26 07:27 #35985

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 62
Służba w Policji do łatwych i bezpiecznych nie należy. Do tego "kokosów" tam nie ma to i chętnych nie ma. Ktoś żeby pozyskać nowych ludzi zaniża kryteria naboru....
CRET

O:Ładne mi szkolenie . 2012/07/26 07:47 #35986

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Cytuję jarekk
Super ! Rozumiem, że jak chcę zrobić wrednemu teściowi (policjantowi na wysokim stanowisku) koło pióra to wystarczy, że dostanę mandat ? Jurek, dzięki ! Zaraz wsiadam w auto i szukam okazji. Stówka, dwie, to nie pieniądz, a satysfakcja gwarantowana

Na pewno też przyznasz Jurku rację, że źle się dzieje, gdy osoby, które nie przejdą weryfikacji w policji z tych, czy innych względów, lądują w innych służbach mundurowych, gdzie łatwiej przejść sito rekrutacyjne. To może być nawet niebezpieczne !

Trochę źle rozumujesz , albo specjalnie chcesz zrobić ze mnie durnia .
Chodzi tylko o weryfikacji na pracę w Policji i to tylko ludzi , którzy będą zdawać testy psychologiczne i sprawnościowe . Natomiast jeżeli Twój teść na wysokim jest stanowisku , A Ty idziesz złamać prawo ( pewnie przekroczenie prędkości ), to tylko sobie zaszkodzisz , a teść będzie się z Ciebie po prostu śmiał .

I proszę nie prowokuj tym stwierdzeniem , że ludzie nie przechodzący szkolenia w policji , przechodzą do innych służb . Wiem , że chodzi Ci o SSR , na wedkuje nie możesz , bo nie ma z kim , to pokazałeś się tu . My tego nie tolerujemy .
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

O:Ładne mi szkolenie . 2012/07/26 07:51 #35988

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
jurek-strażnik napisał:
Cytuję jarekk
Super ! Rozumiem, że jak chcę zrobić wrednemu teściowi (policjantowi na wysokim stanowisku) koło pióra to wystarczy, że dostanę mandat ? Jurek, dzięki ! Zaraz wsiadam w auto i szukam okazji. Stówka, dwie, to nie pieniądz, a satysfakcja gwarantowana

Trochę źle rozumujesz , albo specjalnie chcesz zrobić ze mnie durnia .
Chodzi tylko o weryfikacji na pracę w Policji i to tylko ludzi , którzy będą zdawać testy psychologiczne i sprawnościowe . Natomiast jeżeli Twój teść na wysokim jest stanowisku , A Ty idziesz złamać prawo ( pewnie przekroczenie prędkości ), to tylko sobie zaszkodzisz , a teść będzie się z Ciebie po prostu śmiał .

I proszę nie prowokuj tym stwierdzeniem , że ludzie nie przechodzący szkolenia w policji , przechodzą do innych służb . Wiem , że chodzi Ci o SSR , na wedkuje nie możesz , bo nie ma z kim , to pokazałeś się tu . My tego nie tolerujemy .

Jureczku zgadzam się z Tobą w 100% i wnioskuję do Moderatorów o interwencję, bo panuje tu na prawdę bardzo dobra atmosfera i ktoś może ją popsuć.

O:Ładne mi szkolenie . 2012/07/26 08:43 #35989

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Koledzy: piszcie więcej o wędkarstwie i problemach wędkarskich. Sprawy Policji zostawmy Policji.
Może wreszcie czas pójść na ryby...?
CRET
Ostatnio zmieniany: 2012/07/26 08:45 przez okonhel.

O:Ładne mi szkolenie . 2012/07/26 09:42 #35991

• jarekk
  • jarekk Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
jurek-strażnik napisał:
...I proszę nie prowokuj tym stwierdzeniem , że ludzie nie przechodzący szkolenia w policji , przechodzą do innych służb . Wiem , że chodzi Ci o SSR , na wedkuje nie możesz , bo nie ma z kim , to pokazałeś się tu . My tego nie tolerujemy .

Niestety Jerzy nie trafiłeś. SSR nie jest służbą mundurową i zupełnie nie to miałem na myśli. A swoją drogą ..po co wyciąłeś z cytatu "mundurowych" ? Nieładnie Jurku manipulować słowami. To jest właśnie prowokujące,a chyba nie o to Ci chodzi ?

O:Ładne mi szkolenie . 2012/07/26 12:50 #35998

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Widzę że nie dość że wątek mało wędkarski ( problemy Policji a nie wędkarzy) to i atmosfera zaczyna się robić gęsta.
Zamykam ten wątek. Dalszą dyskusję kolegów proszę kontynuować na PW.
CRET
Ostatnio zmieniany: 2012/07/26 12:51 przez okonhel.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.087 s.